Szef Banku Anglii mówi parlamentowi, że BTC jest „dość nieefektywny”

Szef Banku Anglii (BoE) powiedział na posiedzeniu Komisji Skarbu parlamentu Wielkiej Brytanii, że „używanie Bitcoina jako metody płatności jest dość nieefektywne”.

W środę gubernator BoE Andrew Bailey powiedział Komisji Skarbu brytyjskiego parlamentu, że Bitcoin „nie startuje” i traci dynamikę ze względu na swoją nieefektywność jako metody płatności.

„Moim zdaniem nie sprawdza się to jako coś, co mógłbym nazwać podstawową usługą finansową… Na przykład używanie Bitcoina jako metody płatności jest dość nieefektywne” – powiedział Bailey, który stawił się przed komisją 10 stycznia wraz z zastępcą gubernatora BoE Sarah Breeden omówi najnowszy Raport o stabilności finansowej banku centralnego.

Breeden dodał, że brak ram regulacyjnych utrudnia rozwój aktywów cyfrowych w tradycyjnych finansach, ale sytuacja ulega zmianie, głównie dzięki uchwaleniu ustawy o usługach i rynkach finansowych z 2023 r., która została przyjęta w zeszłym roku i ma ostatecznie na celu pełną integrację aktywów cyfrowych do brytyjskiego systemu regulacyjnego w zakresie usług finansowych.

Bailey chciał również podkreślić, że monety typu stablecoin stanowią wyzwanie dla organów regulacyjnych i nie są wystarczająco stabilne, nazywając je „nieprzejrzystymi”.

Poglądy BoE na temat aktywów cyfrowych wskazują, ile organów postrzega technologię blockchain i ogólnie aktywa cyfrowe, koncentrując się bardziej na użyteczności niż na aktualnej wartości rynkowej lub trendzie. Memecoiny i tokeny małoblokowe o niskiej użyteczności być może nie znikną w najbliższym czasie, ale wydaje się coraz bardziej prawdopodobne, że nie staną się legalnymi metodami płatności na rynku masowym.

Jest to szczególnie istotne w dziedzinie walut cyfrowych banków centralnych (CBDC), która była kolejnym tematem w porządku obrad komisji parlamentarnej. Jeśli chodzi o pomysł CBDC „Britcoin”, Breeden powiedział, że debaty toczą się wokół kwestii prywatności i programowalności, podczas gdy Bailey dał jasno do zrozumienia, że kluczową przeszkodą będzie „nieefektywność” niektórych łańcuchów bloków jako systemu płatności równoważnego lub próbującego pełnią tę samą funkcję, co fiducjarne waluty krajowe.

Problem w tym, że wiele blockchainów po prostu nie byłoby w stanie obsłużyć wolumenu transakcji niezbędnego do wdrożenia na tak dużą skalę, a także pomieścić pełne spektrum wielkości transakcji, w tym mikro.

Jednak potencjalnie dobrze wróży to łańcuchom bloków, które mogą skalować i przetwarzać ogromną liczbę transakcji, dużych i małych, takich jak łańcuch bloków BSV.

Jak zauważył Calvin Ayre, założyciel Ayre Ventures, „Bitcoin SV (BSV) to jedyny publiczny blockchain dla przedsiębiorstw oferujący nieograniczone skalowanie” i jako taki ma „wyjątkową zdolność do obsługi dużych wolumenów transakcji przy minimalnych kosztach .”

Jest to rodzaj blockchainu, który byłby w stanie sprostać wymaganiom masowego handlu detalicznego CBDC i funkcjonować w ramach przepisów ustawowych i wykonawczych obowiązujących w danym kraju.

Obejrzyj: Blockchain to najbezpieczniejszy sposób dokonywania płatności

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Bank of England head tells Parliament Bitcoin is ‘pretty inefficient’ – CoinGeek

Author: BitcoinSV.pl
CEO