7 niezapomnianych spostrzeżeń z dyskusji BitcoinSV.pl i CoinGeek w 2023 r

W sierpniu Alex Vidal i Zachary Weiner rozpoczęli cotygodniowe dyskusje X Space o nazwie CoinGeek Discussions. Miałem przyjemność podsumować je i wysłuchać niektórych czołowych umysłów Bitcoina i innych blockchainów omawiających najnowsze wydarzenia.

To było naprawdę pouczające doświadczenie. Co tydzień wychodzę z co najmniej jednym spostrzeżeniem i zawsze czuję, że nauczyłem się czegoś nowego. Tak więc, aby podsumować rok 2023, chcę podzielić się siedmioma spostrzeżeniami z przestrzeni dyskusyjnych CoinGeek. Niektóre z nich mogą być oczywiste, ale myślę, że dobrze podsumowują ducha czasu blockchainu BSV. Cieszyć się!

11 sierpnia 2023 r. – Metaverse musi być interoperacyjny

Dyskusja ta dotyczyła Metaverse i niepowodzeń technologicznych wizjonerów, takich jak Mark Zuckerberg, w doprowadzeniu go do działania. David Case twierdzi, że jeśli Metaverse ma działać, musi być interoperacyjny.

Case zauważa, że Internet zmienił świat, ponieważ połączył społeczności, miejsca i systemy. Umożliwiło to systemom komunikację między sobą, a aplikacjom łączenie się z interfejsami API. Metaverse powinien zrobić to samo.

Nota autora: Po raz kolejny widzimy, jak ważne są systemy wolne, otwarte i interoperacyjne. Centralnie sterowane systemy i otoczone murem ogrody nie będą przeszkadzać w Web3.

21 sierpnia 2023 – Ordinals jednoczą plemiona

Ta dyskusja skupiała się głównie na liczbach porządkowych. Nicolas Ryan-Schreiber opisuje entuzjastów Ordinals jako „Nomadycznych”, zwracając uwagę na ich chęć poruszania się między blockchainami. Użytkownik JPEG Wars zauważa, jak jednoczą ludzi, o czym mówią nawet obozy BTC i BSV.

Daniel Krawisz opisuje Ordinals jako zwykłe altcoiny na Bitcoinie. Artysta Schwonk zgadza się z tym poglądem, ale twierdzi, że to nie ma znaczenia. Chodzi o to, że Ordinals rozpętali nową falę innowacji i pokazali, co jest możliwe na Bitcoinie, jednocząc ludzi w sposób, jakiego nie widziano od dawna.

Notatka autora: Liczby porządkowe to najważniejsza rzecz, która wydarzy się na Bitcoinie w 2023 roku. Ciekawie będzie zobaczyć, jak zakończy się próba ich zabicia przez BTC Core. Jako generator ogromnych opłat dla górników, kult Rdzenia może mieć mniej czasu na wsparcie.

18 września 2023 r. – Prawdziwego świata to nie obchodzi

Współzałożyciel i dyrektor generalny Instasize, Hector Lopez, przypomina nam, że „prawdziwego świata nie obchodzi” to, co robimy w cyfrowej walucie i przestrzeni blockchain. Jest to w dużej mierze nieistotne i interesuje tylko ludzi, którzy już tu są.

Lopez twierdzi, że musimy rozwiązywać rzeczywiste problemy na dużą skalę. Jego zdaniem prawdziwą wartością Bitcoina jest to, że jest on niezmiennym zapisem prawdy. Uważa, że Sentinel Node firmy CERTIHASH to jak dotąd najbardziej przekonujący przypadek użycia.

Nota autora: aplikację Lopez Instasize pobrano 200 milionów razy i pomaga ludziom szybko i łatwo zmieniać rozmiar zdjęć w popularnej aplikacji społecznościowej Instagram. Ma rację, że nikogo jeszcze nie interesuje, co u nas słychać i że wielu realnych problemów nie rozwiązujemy. Jednakże narzędzia, które umożliwią innowacje, wciąż są w fazie tworzenia i wszystko układa się w całość kawałek po kawałku.

22 września 2023 r. – BlackRock może nie zdecydować, że BTC to Bitcoin

Ta dyskusja obejmowała wiele tematów, ale stała się niezwykle interesująca, gdy RiceTVX podzielił się swoimi przemyśleniami na temat funduszu ETF BlackRock Bitcoin. Zauważa, że BlackRock oświadczył, że ma prawo wybrać, jakim forkiem będzie Bitcoin. Jego uwagę przykuło to zgłoszenie, podobnie jak duży portfel zawierający BSV.

Jednakże Rice TVX ostrzega, że BlockRock ma siłę, aby skierować sprawy w pożądanym kierunku. Może zdecydować się na wykorzystanie swoich wpływów, aby promować BTC jako Bitcoin. Ostrzega, że nawet jeśli dr Craig Wright wygra z COPA w Londynie, reszta świata nie będzie musiała kierować się postanowieniami sędziego.

Komentarz autora: Czytanie raportów dotyczących BlackRock ETF było interesujące. Są doskonale świadomi tego, co dzieje się w związku z walką prawną doktora Craiga Wrighta, i są świadomi ryzyka, jakie to stwarza. Jak stwierdził Crypto Voyager w tej dyskusji, Londyn jest głównym centrum finansowym i inni zwrócą uwagę na werdykt.

20 października 2023 – Bitcoin przeszedł reset

Podczas tej dyskusji podcaster Craig Mason podzielił się swoimi poglądami na temat tego, jak blockchain BSV jest niezwykle przydatny dla twórców treści takich jak on. Mówi, że choć panuje przekonanie, że blockchain BSV zawodzi ze względu na cenę tokena, pogląd ten jest błędny.

Mason wie co nieco o byciu cenzurowanym i to właśnie w oporze przed cenzurą ze strony twórców treści postrzega prawdziwą siłę Bitcoina. Co więcej, nieoficjalna matematyka pokazuje, że twórcy tacy jak on mogliby zarobić znacznie więcej niż YouTube, zarabiając zaledwie pięć centów za obejrzenie dzięki mikropłatnościom.

Nota autora: W tej dyskusji Rae i Jay z Gibeo rozmawiali o swojej platformie wideo opartej na blockchainie BSV. Z czasem filmy znajdą się na blockchainie, a wtedy twórcy treści doświadczą nowej ery wolności poza szponami korporacji takich jak Google (NASDAQ: GOOGL). Będą właścicielami swoich danych i nie będą musieli polegać na reklamodawcach, jeśli chodzi o przychody.

25 października 2023 r. – Ludzie szybko odkrywają na nowo możliwości Bitcoina

Współgospodarz Zachary Weiner wyraża zdziwienie, jak szybko ludzie na nowo odkrywają wrodzone możliwości Bitcoina. Mówi, że spodziewał się, że tak się stanie, ale nie w takim tempie.

Rafael La Verde zgadza się z tym, zauważając, że wszyscy liderzy w przestrzeni BTC Ordinals to BSVers. Uczą innych i mają wiele wiodących portfeli i rynków. Śmieje się, jak niektórzy członkowie obozu BTC próbują zachowywać się tak, jakby odkryli kompletność Turinga Bitcoina, kiedy dr Craig Wright powiedział to w 2015 roku.

Nota autora: Cały ten czas eksperymentowania i pracy nad oryginalnym protokołem Bitcoin wyraźnie opłaca się niektórym szybko działającym przedsiębiorcom. Mamy nadzieję, że z czasem będą w stanie poprowadzić ludzi z powrotem do blockchainu BSV. Może się to zdarzyć wcześniej, niż nam się wydaje, jeśli BTC Core postawi na swoim i zabije Ordinals.

17 listopada 2023 r. – W styczniu dla COPA nie będzie łatwo

Guru zdrowia i dobrego samopoczucia Gavin Mehl uważnie śledził sprawy prawne doktora Craiga Wrighta. Mówi, że COPA nie będzie łatwo pokonać doktora Wrighta w styczniu 2024 r.

COPA zasadniczo zarzuca oszustwo, ale aby to udowodnić, musi ustalić pięć rzeczy:

Że dr Wright składał fałszywe oświadczenia.
Miał wiedzę na temat fałszu – wiedział.
Miał zamiar oszukać.
Wiarygodność – COPA oparła się na tych informacjach.
Odszkodowania – COPA musi ustalić, że jest uprawniona do odszkodowania.
Trudno byłoby udowodnić którąkolwiek z tych rzeczy, ale udowodnienie wiarygodności będzie szczególnie trudne. Z drugiej strony dr Wright ma przed sobą swoje poprzednie zwycięstwo w sprawie Kleiman przeciwko Wrightowi. Mehl uważa, że to może wystarczyć, ale z niecierpliwością czeka na inne dowody.

Komentarz autora: Ja również jestem optymistą, jeśli chodzi o szanse doktora Craiga Wrighta w meczu z COPA. Przez pewien czas wierzyłem, że jest on wynalazcą Bitcoina, ale prawdopodobieństwo, że na tym etapie nie jest to prawdą, jest niewielkie. Sędziowie są racjonalni i w przeciwieństwie do internetowych trolli rozważą dowody i wyciągną wnioski na podstawie tego, co jest prawdopodobne. Założę się, że dr Craig Wright wygrywa łatwiej, niż się ludziom wydaje.

Podsumowanie dyskusji na CoinGeek 2023

Jest jeszcze wiele innych rzeczy, które chciałem uwzględnić, począwszy od przemyśleń Xiahoui Liu na temat tego, jak tokeny były brakującym elementem, po historie Todda Price’a o pracy, jaką jego zespół wykonuje w Nigerii i na Filipinach, po wysiłki Casey’a Hamiltona, by wdrożyć klientów na pokład i uczyć ich jak korzystać z aplikacji blockchain BSV. W łańcuchu bloków BSV dzieje się o wiele więcej, ale niestety nie mogę opisać tego wszystkiego w jednym artykule.

Zapewniamy, że w 2024 r. w dyskusjach CoinGeek będzie o wiele więcej niesamowitych spostrzeżeń. Jest tak wiele do omówienia, że częstotliwość może nawet wzrosnąć. Do tego czasu ciesz się tymi klejnotami od liderów myśli Bitcoin!

Obejrzyj: Oto, jak Bitcoin działa jako warstwa podstawowa dla innych łańcuchów bloków

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : 7 memorable insights from CoinGeek Discussions in 2023 – CoinGeek

Author: BitcoinSV.pl
CEO