Najlepsze spostrzeżenia dotyczące Bitcoina autorstwa Joshuy Henslee w 2023 r

Deweloper Bitcoin i lider myśli Joshua Henslee ciężko pracuje, aby informować nas wszystkich w BSV o tym, co się dzieje, w jakim kierunku zmierzają sprawy i jak blockchain BSV zmieni świat.

Filmy Henslee są czasami praktycznymi przewodnikami, często filozoficznymi rozważaniami i zawsze warto je obejrzeć. Pisanie ich dla CoinGeek przez cały rok 2023 sprawiało mi przyjemność. To najbardziej pamiętne momenty i kluczowe spostrzeżenia tego roku.

Dlaczego Satoshi nie podpisze umowy

W tym filmie Henslee omawia, dlaczego Satoshi Nakamoto nie podpisze kontraktu. Zaczyna od wyjaśnienia, że może to oznaczać albo przesunięcie monety z bardzo wczesnego bloku, albo podpisanie kluczami Nakamoto.

Większość ludzi nie myśli o niezamierzonych konsekwencjach, mówi nam Henslee. Nakamoto osiągnął „szalony zysk” i przenoszenie monet nie przynosi mu żadnych korzyści. Jeśli to zrobi, rynek prawdopodobnie się załamie, a on wiele straci. O wiele bardziej korzystne jest udawanie martwego i powolna sprzedaż bloków, które nie są uważane za jego. Krótko mówiąc, dla Satoshiego znacznie lepiej jest wypłacić pieniądze niezauważenie.

Nota autora: W tym filmie Henslee zwraca uwagę, że zachęty Satoshiego Nakamoto nie są zgodne z resztą „krypto”. Ma on znacznie więcej do stracenia, potwierdzając, że żyje i ma kontrolę nad swoimi monetami. Ludzie mogą chcieć wiedzieć, kim on jest, ale nie czerpie korzyści z grania w ich grę.

Dlaczego liczby porządkowe w BSV

Dziewięć miesięcy temu Henslee był jednym z pierwszych YouTuberów, który zwrócił uwagę na numery porządkowe, które zdefiniował jako „globalny serializowany protokół NFT”. W ciągu pierwszych kilku miesięcy na BTC było pół miliona Ordinals, a od tego czasu sytuacja tylko wzrosła.

W momencie kręcenia tego filmu GorillaPool właśnie wydobył blok, który miał rozpocząć Ordinals na BSV. Obecnie jest ich dziesiątki milionów. Henslee słusznie przewidział, że BSV mogłoby to zrobić znacznie lepiej przy niskich opłatach i większej skalowalności. Powiedział, że potrzebujemy przypadku użycia, którego nie da się zastosować w innych łańcuchach, i mogą to być liczby porządkowe na dużą skalę.

Komentarz autora: Henslee bardzo wcześnie zorientował się w liczebnościach porządkowych i ich wielkości. Prawdę mówiąc, jeszcze nic nie widzieliśmy. Chociaż z oczywistych powodów większość płynności znajduje się w ekosystemie BTC, BSV rzeczywiście radzi sobie z tym lepiej z technicznego punktu widzenia.

Czy BTC rozwidli się na liczbach porządkowych?

W tej aktualizacji wideo siedem miesięcy temu Henslee zauważył, że w przypadku BTC w stosunku do liczb porządkowych nastąpi potencjalny podział łańcucha. Spekulował, że podział byłby dobry dla BSV i że jedna z sieci spadnie do zera. Uważał, że jest również możliwe, że podział nie nastąpi, a sam popyt i gwałtownie rosnące opłaty zabiją łańcuch BTC.

Na tym etapie Henslee również zaczynał zdawać sobie sprawę, jak ogromny jest handel w ramach łańcucha dostaw i że jest to zasadnicza zmiana.

Komentarz autora: Zajęło to ponad sześć miesięcy, ale Henslee trafił w dziesiątkę. W tej chwili maksymaliści BTC i fanatycy małych bloków grożą pozbyciem się Ordinals. Wygląda na to, że na horyzoncie widać kolejną wojnę domową na BTC. Zobaczymy, jak to będzie wyglądać w 2024 roku.

Czy BlackRock kupuje BSV i BCH?

Henslee opublikował dwa filmy na ten temat. W pierwszym zauważył, że BlackRock był świadomy różnych forków i zagrożeń, jakie dla BTC stanowią różne czynniki. Powiedział, że sądził, że nadal wybiorą BTC, ale interesujące było to, że zachowali prawo do podjęcia decyzji. W rezultacie było możliwe, że kupowali monety niepodzielne.

W drugim filmie Henslee opowiedział bardziej szczegółowo, zauważając, że kilka dużych portfeli skupowało duże ilości BSV, BCH i eCash i gromadziło je w jednym miejscu. Może to być BlackRock, powiedział, chociaż był sceptyczny. W każdym razie koszyk Bitcoin odpolityczniłby ETF i umożliwiłby inteligentne zarządzanie ryzykiem.

Komentarz autora: Nie mamy jeszcze odpowiedzi na to pytanie, ale warto się nad tym zastanowić. Rozumowanie Henslee ma sens; firm takich jak BlackRock nie stać na granie w gry, a utrzymywanie proporcji 1:1 różnych widelców kosztowałoby je niewiele. Ponownie, aby przekonać się, czy rzeczywiście tak jest, będziemy musieli poczekać do 2024 roku.

ORDI to czarny łabędź

Odnosząc się do wyrażenia Nicholasa Taleba dotyczącego nieoczekiwanego lub nieprzewidzianego zdarzenia o ekstremalnych konsekwencjach, Henslee spekuluje, że ORDI było dokładnie tym samym w przypadku Bitcoina. Ten film został wydany siedem miesięcy temu, więc Henslee znów był wcześniej.

Anonimowe konto X uruchomiło protokół tokena BRC-20, a ORDI był pierwszym tokenem, wyjaśnił Henslee. Była to mennica, co do której można było udowodnić, że jest uczciwa, bez żadnej scentralizowanej partii emitującej monety lub przejmującej część podaży.

W momencie publikowania filmu ORDI wynosił 27 dolarów i rósł, ponieważ rynek rozpoznał go takim, jakim był. Opłaty za BTC już rosły i powodowały niezadowolenie, ale Satoshi Nakamoto chciał gospodarki opartej na łańcuchu, nawet jeśli był to problem dla małych bloków.

Nota autora: Po tym filmie ORDI wpadło w małą bessę, ale od tego czasu odzyskało siły i przekroczyło cenę z chwili publikacji tego filmu. BRC-20 to kwitnący ekosystem, który pokazuje, do czego zdolny jest Bitcoin, jednocześnie ujawniając daremność utrzymywania małych bloków. To najciekawsza rzecz, która dzieje się obecnie w Bitcoinie, a rynek wyraźnie sygnalizuje, że chce tokenów on-chain.

Dlaczego blokujemy nasze bitcoiny

Henslee opublikował dwa filmy na ten temat, nawiązując do innego ogromnego trendu w BSV: blokowania monet. W pierwszym wyjaśnił, że blokowanie monet może być postrzegane jako kosztowny sygnał i zapowiedział uruchomienie Hodlocker.com. Już teraz ta aplikacja szybko się rozwijała, wyświetlając posty społecznościowe z zablokowanymi monetami.

W drugim filmie Henslee zagłębił się w Lock-to-Mint i wszystkie jego konsekwencje. Kiedy to stworzył, tokeny zaczęły już zyskiwać na popularności, a Lock-to-Mint stał się od tego czasu pewną sensacją na BSV.

Nota autora: Te filmy były nowsze, ale Henslee ponownie stał na czele czegoś wyjątkowego, co miało miejsce w Bitcoinie. Jak zapewne zauważyłeś, jeśli przeczytałeś tak daleko, jest to częsty temat. Pamiętaj, aby zasubskrybować kanał Henslee w serwisie YouTube, aby wyprzedzić konkurencję i zobaczyć, co będzie się działo w 2024 r. i później!

Obejrzyj: Dlaczego blockchain BSV jest „absolutnie idealny” dla startupów Bitcoin

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : The best Bitcoin insights by Joshua Henslee in 2023 – CoinGeek

Author: BitcoinSV.pl
CEO