OpenAI wyciąga wtyczkę z narzędzia do wykrywania AI z powodu niskiej dokładności

OpenAI wyłączył swoje narzędzie sztucznej inteligencji (AI) do identyfikowania tekstów generowanych przez AI z powodu „niskiego wskaźnika dokładności”.

Twórcy generatywnej sztucznej inteligencji ogłosili w aktualizacji z 20 lipca, że narzędzie nie będzie już dostępne publicznie, ponieważ usunęło linki kierujące użytkowników do klasyfikatora. Klasyfikator AI został opracowany na początku 2023 roku i znalazł masowe zastosowanie w sektorze edukacyjnym, ponieważ profesorowie polegali na tym narzędziu do wykrywania tekstów napisanych przy użyciu sztucznej inteligencji.

Zaledwie sześć miesięcy po uruchomieniu OpenAI ujawniło, że narzędzie nie rozróżnia dokładnie tekstów napisanych przez ludzi od tekstów generowanych przez sztuczną inteligencję.

„Od 20 lipca 2023 r. klasyfikator AI nie jest już dostępny ze względu na niski wskaźnik dokładności” – powiedział Open AI.

Podczas premiery klasyfikatora w styczniu OpenAI ostrzegł, że „niemożliwe jest niezawodne wykrycie wszystkich tekstów napisanych przez AI”, zauważając, że jego oferta miała kilka wad. W tamtym czasie klasyfikator oznaczał tekst generowany przez człowieka jako tekst generowany przez sztuczną inteligencję w 9% przypadków, ale wydaje się, że narzędzie stawało się coraz bardziej podatne na błędy w miesiącach po jego wydaniu.

OpenAI zauważył, że dokładność klasyfikatora znacznie się poprawiła wraz ze wzrostem długości tekstu. Jednak nieodłączne wady zmusiły firmę do wyciągnięcia szpilki z usługi, potwierdzając, że będzie badać innowacyjne sposoby identyfikacji tekstów generowanych przez sztuczną inteligencję.

„Pracujemy nad uwzględnieniem opinii i obecnie badamy bardziej efektywne techniki pochodzenia tekstu oraz zobowiązaliśmy się do opracowania i wdrożenia mechanizmów, które pozwolą użytkownikom zrozumieć, czy treści audio lub wizualne są generowane przez sztuczną inteligencję” – czytamy w ogłoszeniu.

OpenAI znalazło się pod ostrzałem ze względu na malejące możliwości ChatGPT od czasu jego uruchomienia. Według badań Stanforda zdolność ChatGPT do wykrywania liczb pierwszych spadła z 97,6% do 2,4%.

Według wspólnych badań przeprowadzonych przez Stanford i UC Berkeley, zdolność platformy do tworzenia nowych linii kodu i możliwości audytu w Web3 również znacznie spadła w ostatnich miesiącach. Naukowcy twierdzą, że ChatGPT-4 OpenAI odnotował ogromny spadek zdolności rozwiązywania matematyki i rozumowania wizualnego.

Ostra konkurencja w przestrzeni AI

Sukcesy ChatGPT przyciągnęły nowych graczy w generatywnej przestrzeni sztucznej inteligencji, a Microsoft (NASDAQ: MSFT), Google (NASDAQ: GOOGL) i Meta (NASDAQ: META) przepychają się o kawałek tortu. Ponieważ OpenAI boryka się z wieloma problemami regulacyjnymi i pozwami zbiorowymi, inne firmy chętnie wkraczają na jego teren dzięki swoim nowym wydaniom.

Jednak OpenAI nie wykazuje oznak spowolnienia, ponieważ ogłosiło planowane wdrożenie swojego ChatGPT dla użytkowników Androida. OpenAI stoi w obliczu ostrej konkurencji ze strony komercyjnego wydania Meta Llama 2, darmowej i otwartej platformy generatywnej sztucznej inteligencji.

Obejrzyj: sztuczna inteligencja, łańcuch bloków i sekret zwycięstwa w technologii

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : OpenAI pulls plug on AI detection tool over low accuracy rate – CoinGeek

Author: BitcoinSV.pl
CEO