KuCoin: 30% zwolnień pracowników w ramach „półrocznych ocen”

Cyfrowa giełda aktywów KuCoin zakwestionowała roszczenia dotyczące masowych zwolnień, które podobno dotknęły ponad 300 pracowników.

25 lipca chiński reporter branży aktywów cyfrowych, Colin Wu, poinformował, że giełda z siedzibą na Seszelach zwalnia 30% z 1000 pracowników. KuCoin podobno doznał dużego ciosu po tym, jak prokurator generalny Nowego Jorku pozwał go za niezgodność.

Według raportu, giełda, zmuszona do rygorystycznego przestrzegania środków KYC, które ignorowała od lat, odnotowała podobno ogromny spadek wolumenu obrotu i rentowności, co wymaga redukcji zatrudnienia.

Dyrektor generalny KuCoin, Johnny Lyu, zaprzeczył twierdzeniom, mówiąc, że zwolnienia były częścią regularnej oceny firmy. Giełda „działa płynnie”, aw pierwszej połowie roku odnotowała „silny wzrost liczby użytkowników i nowych wpisów, a nasz utalentowany zespół stale się rozwija” – stwierdził Lyu.

„Świat kryptowalut zmienia się szybko. Aby pozostać na szczycie, regularnie oceniamy naszą strukturę [organizacji] w oparciu o wyniki pracowników i rozwój firmy. Nie chodzi więc o zwolnienia, a o to, by organizacja stała się bardziej dynamiczna i konkurencyjna – stwierdził prezes.

Rzecznik giełdy również zakwestionował raport, twierdząc, że wszelkie zwolnienia były częścią regularnej ponownej oceny.

„Nie zainicjowaliśmy żadnego rzekomego planu zwolnień. W ramach normalnego procesu rozwoju organizacji przeprowadzamy oceny co dwa lata, aby nadążyć za konkurencyjnym rynkiem” – powiedział rzecznik w jednym z serwisów informacyjnych.

Jednak żaden z nich nie zaprzeczył doniesieniom, że KuCoin zwolnił setki pracowników.

W swoim półrocznym raporcie KuCoin ujawnił, że odnotował wzrost liczby użytkowników o 26% rok do roku, do 29 milionów. Ameryka Łacińska odnotowała największy wzrost o 70%, Afryka o 38%, Europa o 34%, a Azja o 28%.

W raporcie stwierdzono również, że liczba pracowników giełdy gwałtownie wzrosła, a do zespołu dołączyło 300 nowych członków.

KuCoin dołącza do Binance, które ostatnio zwolniło ponad 1000 pracowników. Niektóre raporty twierdzą, że liczba ta może osiągnąć 3000 do końca roku, ponieważ globalne represje regulacyjne w końcu dogonią Changpeng Zhao.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : KuCoin: 30% staff layoffs part of ‘biannual appraisals’ – CoinGeek

Author: BitcoinSV.pl
CEO