FTX, ByBit nielegalnie obsługujący mieszkańców RPA, ostrzega regulator

FTX i ByBit, dwie platformy handlu cyfrowymi derywatami walutowymi, nielegalnie obsługują mieszkańców RPA, ostrzegł lokalny regulator. Urząd ds. Postępowania Sektora Finansowego (FSCA) wydał oddzielne ostrzeżenia przeciwko dwóm platformom, które według niego nie są upoważnione do oferowania żadnych usług finansowych w kraju.

Z siedzibą na Bahamach po ucieczce z Hongkongu firma FTX stała się ważnym graczem w branży instrumentów pochodnych walut cyfrowych, najpierw zyskując popularność dzięki niezliczonym partnerstwom z markami sportowymi, w tym wydaniu 135 milionów dolarów za prawa do nazwy Miami Heat Arena. Jednak w dążeniu do globalnej ekspansji popełniła błąd, który popełniło wiele innych giełd kierowanych przez Binance – ignorując licencje i inne wymogi regulacyjne.

W swoim ogłoszeniu FSCA stwierdziła: „Zwróciło uwagę FSCA, że FTX może oferować społeczeństwu RPA dostęp do swojej platformy internetowej w celu handlu między innymi instrumentami pochodnymi. FTX nie jest upoważniona do udzielania jakichkolwiek porad finansowych ani świadczenia usług pośrednictwa.”

Każda firma, która chce oferować transakcje kontraktami na różnice kursowe (CFD) w Republice Południowej Afryki, musi być licencjonowana przez FSCA, a FTX nie.

Strażnik próbował bezskutecznie skontaktować się z FTX w celu rozwiązania problemu, poinformował w swoim komunikacie. Jednak Sam Bankman-Fried, dyrektor generalny i założyciel giełdy, zaprzeczył temu roszczeniu.

„Nie jesteśmy świadomi żadnego kontaktu ze strony FSCA, ale bylibyśmy podekscytowani współpracą z FSCA w celu spełnienia wymagań SA” – powiedział na Twitterze, dodając, że FTX skontaktował się z organem nadzoru, aby rozpocząć dialog.

„Bylibyśmy podekscytowani współpracą z FSCA i wdzięczni za zwrócenie nam na to uwagi”.

FSCA ostrzegła również przed ByBit, kolejną giełdą instrumentów pochodnych z siedzibą na Seszelach. W przeciwieństwie do FTX, ByBit był wcześniej wzywany do działania bez licencji, a giełda otrzymywała wiele ostrzeżeń w różnych jurysdykcjach.

W Kanadzie Ontario Securities Commission (OSC) stwierdziło w czerwcu zeszłego roku, że giełda działała bez licencji i nakazała jej zaprzestanie obsługiwania mieszkańców. Zaledwie kilka tygodni wcześniej japońska Agencja Usług Finansowych wydała podobne ostrzeżenie. Wcześniej w marcu ByBit został zmuszony do zamknięcia działalności w Wielkiej Brytanii po ostrzeżeniu regulacyjnym, a w sierpniu Hiszpania dołączyła do swoich odpowiedników i ostrzegła przed ByBit.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : FTX, ByBit serving South Africans illegally, regulator warns – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO