TAAL wydobywa największy blok bitcoinów wszechczasów o pojemności 3,8 GB, co daje 9,7 BSV opłat

Dostawca usług blockchain dla przedsiębiorstw TAAL Distributed Information Technologies Inc. (CSE:TAAL | FWB:9SQ1 | OTC:TAALF) przeszedł do historii, wydobywając największy w historii blok Bitcoin o pojemności 3,87 gigabajta. Blok miał ponad 188 000 transakcji i zebrał blisko 10 BSV opłat transakcyjnych.

W bloku o numerze 725 511 sprawdzono i zarejestrowano 188 101 transakcji na masowo skalującym się łańcuchu bloków BSV. TAAL zebrał 9,70698 BSV opłat, przy średniej opłacie transakcyjnej 0,00005161, czyli 0,005 USD, jak pokazują dane z eksploratora bloków Bitcoin SV WhatsOnChain.

Blok przyniósł również 6,25 BSV w subsydium blokowym, niższym niż opłaty transakcyjne, co daje łączną nagrodę blokową w wysokości 15,95 BSV. Był to tylko najnowszy trend, który trwa od połowy zeszłego roku, w którym opłaty transakcyjne przewyższyły dotację zmniejszającą nagrodę za blok na blockchainie BSV. Opłaty transakcyjne staną się głównym źródłem przychodów dla górników i ułatwią im przejście na procesory transakcji w nadchodzących tygodniach, miesiącach i latach.

Ma to kluczowe znaczenie dla górników. Dr Craig Wright zaprojektował Bitcoin tak, aby co cztery lata zmniejszał o połowę nagrodę za blok. Obecnie wynosi 6,25 bitcoinów i zostanie zmniejszona o połowę na początku 2024 r. Górnicy nie mogą już polegać na dotacjach zmniejszających nagrodę blokową, ponieważ wydobycie staje się coraz bardziej konkurencyjne.

Tylko Bitcoin SV zastosował się do wizji Satoshi, w której górnicy przechodzą od polegania na nagrodach blokowych, zmniejszając dotację, do skupiania się na opłatach transakcyjnych z nieograniczonymi rozmiarami bloków, a najnowsze osiągnięcie jest jak dotąd najlepszą ilustracją tej zmieniającej się dynamiki.

Najnowszy rekord pojawił się zaledwie kilka tygodni po tym, jak TAAL ogłosił, że podniósł limit „miękkiego limitu” rozmiaru bloku do 4 GB. 24 stycznia TAAL zakończył aktualizację swojej infrastruktury, aby umożliwić większe bloki, ponieważ Bitcoin SV nadal odnotowywał napływ transakcji z gier, kasyn, mediów społecznościowych, finansów i innych różnorodnych aplikacji.

Sieć blockchain BSV po raz pierwszy ustanowiła rekordowy poziom 1 GB w sierpniu 2021 r., największy blok wydobyty w tym czasie na publicznym blockchainie. Blok o pojemności 1,247 GB został następnie wydobyty zaledwie dwa tygodnie później, ustanawiając rekord jako pierwszy w historii blok Bitcoin, w którym opłaty transakcyjne na poziomie 6,33 monety były wyższe niż nagroda za blok zmniejszająca dotację na poziomie 6,25 monety.

Obejrzyj: prezentacja CoinGeek New York, TAAL: Leading the Future of Blockchain Transaction Processing

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : TAAL mines biggest Bitcoin block of all time at 3.8GB, makes 9.7 BSV in fees – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO