Archiwum artykułów

Biografia Jesse LIVERMORE

29 listopada 2021

10 dań na wynos z kolejnego pełnego akcji tygodnia w procesie Satoshi

Oto kilka aktualizacji z procesu Kleimana przeciwko Wrightowi w Miami, na wypadek, gdybyś rozpraszał się poważnymi sprawami:

  1. W poniedziałek rano sędzia Bloom był zachwycony, że sędzia, który był chory, co doprowadziło do wcześniejszego zakończenia poprzedniego tygodnia, poczuł się lepiej i że sprawa może być kontynuowana. Kurt Wuckert Jr nie był przekonany, relacjonując w swojej transmisji na żywo, że juror robi „poważne pocieranie głowy”, jakby nadal miała migrenę.
  2. Słoneczny nastrój sędziego został zepsuty przez wstrętny język dr Craiga Wrighta — taki jak w jego opisie wczesnej wersji roboczej białej księgi Bitcoin: „Ja, jak wielu naukowców, włożyłem za dużo… przepraszam, ja” Jestem Australijczykiem, ale jedyne słowo, jakie przychodzi mi do głowy, to skurwiel. Powiedział, że aby odnieść sukces w biznesie, trzeba ciężko pracować lub, jak to ujął, „ktoś musi wyrwać mu palec z tyłka”. Sędzia Bloom powiedziała, że ​​znosiła „przekleństwa i rynsztokowy język”, ponieważ były „w pewnym stopniu zgodne z dowodami”, co oznacza, że ​​w cytowanych e-mailach były podobne wyrażenia. Ale teraz, powiedziała, musiało się skończyć, natychmiast odrzucając wymówkę dr Wrighta, że ​​cytował tylko inne osoby.
  3. Kurt miał ciężki tydzień. Poniedziałkowe popołudnie było jak „ciąganie przez trzy godziny na tarce do sera”, podczas gdy prawnik powoda Vel Freedman przesłuchiwał dr Wrighta. Wtorek był „kolejną pełną dramatów kakofonią szaleństwa”. A środa rozpoczęła się „bombą… przerażającym początkiem dnia”. A co to było? Pan Freedman powiedział sędziemu, że nie ma mowy o zamknięciu sprawy przed Świętem Dziękczynienia. „W pokoju zapadła cisza”, powiedział Kurt, „było westchnienie”. Ale prawniczka Craiga, Amanda McGovern, nalegała, aby mogli dotrzymać harmonogramu. Kurt szybko odzyskał równowagę: „To było przerażające, ale myślę, że wszyscy się pospieszyli”.
  4. Dr Wright odrzucił intrygującą stronę: powiedział, że wniósł niewielki wkład w film Ready Player One. „Jedna z gier, o których wspominają, była w rzeczywistości tą, którą zaprojektowałem lub pomogłem zaprojektować w latach 80-tych. Ale to sprawa uboczna. Może, ale musimy wiedzieć więcej. Donkey Kong? Skolopendra? Żabłotka?
  5. Prawnicy powoda zwrócili uwagę na e-mail do Craiga, który wyglądał, jakby pochodził od Dave’a Kleimana i pochodził z adresu IP w Australii, a nie w Stanach Zjednoczonych. Ich wniosek: został wysłany przez Craiga do siebie. Kwestionując to, prawnik Craiga, Andres Rivero, zapytał niewinnie, czy zespół Iry „zdaje sobie sprawę, że Australia to kontynent?” Wskazał, że adres IP prawdopodobnie zawęził liczbę podejrzanych do około 19 milionów (pomijając możliwe użycie VPN do ukrycia lokalizacji).
  6. P: Które słowo obrońca Andres Rivero obudził się w środku poniedziałkowej nocy, aby zajrzeć do dwóch słowników? O: Fałszerstwo. Następnego ranka pan Rivero poprosił sędziego Blooma, aby orzekł, że „fałszerstwo” nie może być dalej wykorzystywane przez jednego ze świadków powoda w spornych wiadomościach e-mail, ponieważ sugerowało oszukańczy zamiar, a nie po prostu „zmianę, modyfikację, manipulację”, świadek miał na myśli. Sędzia Bloom odrzucił prośbę, wyjaśniając, że „niezależnie od tego, czy opis jest sfałszowany, podrobiony, podrobiony, fałszywy, fikcyjny, bez względu na opis, zeznanie jest takie, że z pewnością został zmieniony, zmodyfikowany i zmanipulowany. Więc myślę, że przebieramy w słowach.
  7. Pytania i odpowiedzi w transmisji na żywo Kurta we wtorek zmieniły się w rozmowę na poduszki, ponieważ kilku członków jego publiczności najwyraźniej bardziej interesowało się pokojem hotelowym za nim niż ważnymi kwestiami prawnymi będącymi przedmiotem dyskusji. Jak wyjaśnił Kurt, pojawiły się pytania dotyczące „sytuacji z poduszkami na łóżku”. W rzeczywistości sytuacja okazała się dokładnie taka, jakiej można oczekiwać w eleganckim hotelu. Mała poduszka lub „poduszka dekoracyjna”, jak opisał ją Kurt, była rzeczywiście obiektem, który widzowie zauważyli w tle. Kurt zbliżył swoją publiczność, aby zaspokoić pozostałą ciekawość. Co następne? Spojrzenie na bezpłatny czepek w łazience?
  1. „To uczucie mrowienia w twoim ciele. Jest elektryczny” – zachwycał się dr Wright. Zanim sędzia zdążył się zastanowić, czy nie wraca do obszarów nieodpowiednich dla rodzinnej publiczności, wyjaśnił, że mówił o ekscytacji, jaką on i inni przedsiębiorcy czerpią z obserwowania rozwoju nowego biznesu.
  2. Czas na zysk, czas do stracenia

Czas na rozdzieranie, czas na szycie

Czas na miłość, czas na nienawiść

Czas na pokój, przysięgam, że nie jest za późno!

Według świadka obrony, dr Stewarta MacIntyre, eksperta od chorób zakaźnych, który był jednym z jego lekarzy, Dave Kleiman miałby mnóstwo czasu na zastanowienie się nad tymi słowami z przeboju Byrds z 1965 roku Turn, Turn, Turn. Pan Kleiman musiał spędzić większość ostatnich lat swojego życia w szpitalu, powiedział dr Macintyre, i aby zapobiec odleżynom, pielęgniarki musiały go przekazywać w regularnych odstępach czasu. Aby przypomnieć im, kiedy nadszedł czas, przez szpitalny PA grał Turn, Turn, Turn.

  1. Wystąpiły problemy techniczne z telefonem Zoom do Davida Kuharcika, byłego księgowego Dave’a Kleimana. Patrick Thompson podczas transmisji na żywo z Kurtem powiedział, że obserwując prawników próbujących sprawić, by Zoom działał, „można by pomyśleć, że niektórzy ludzie nigdy wcześniej nie używali komputera”. Kiedy w końcu nawiązano kontakt, prawniczka Craiga, Amanda McGovern, zaczęła przesłuchiwać pana Kuharcika, ale według Kurta istniała rozbieżność między jej „tonem głosu gwiazdy bardzo Broadwayu” a ograniczeniami Zooma: „Jeśli mówi w ten sposób do normalnego ludzie, byłbym bardzo zdezorientowany. To z pewnością nie zadziałało podczas wezwania Zoomu. Wygląda na to, że pana Kuharcika nie zraziłyby echa Broadwayu, odkąd nosił hawajską koszulę – wszyscy byli gotowi włamać się do numeru z Południowego Pacyfiku. Niestety, pani McGovern była zainteresowana tylko rozmową o rachunkowości, a pan Kuharcik nie mógł wiele o tym powiedzieć ze względu na zasady dotyczące przywileju księgowego-klienta.

W przyszłym tygodniu sprawa stanie się jeszcze bardziej ekscytująca — nie tylko dlatego, że jurorzy mogą w końcu zostać zapytani, co o tym sądzą. Czy może, tak jak Południowy Pacyfik, po prostu biec i biec?

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Miami shorts: 10 takeaways from another action-packed week in Satoshi trial – CoinGeek