Archiwum artykułów

Biografia Jesse LIVERMORE

29 listopada 2021

Biuro rachunkowe MNP deklaruje w nowym raporcie blockchain BSV jako najbardziej energooszczędny

Rekord efektywności energetycznej blockchain BSV został znacznie wzmocniony przez MNP, jedną z największych kanadyjskich profesjonalnych firm księgowych i doradztwa biznesowego. Porównując modele i dane ze świata rzeczywistego z BTC, BCH i BSV, w raporcie zatytułowanym „Poszukiwanie bardziej wydajnego Bitcoina” stwierdzono, że BSV jest najbardziej wydajny ze względu na jego nieograniczone możliwości przetwarzania transakcji.

„Dopóki wielkość lub liczba transakcji w sieci BSV przekracza ograniczenia innych protokołów, BSV jest najbardziej wydajny w tej grupie” – podsumowano w raporcie. Stwierdzono również, że zużycie energii przez BSV na transakcję z większym prawdopodobieństwem poprawi się z czasem niż w pozostałych dwóch sieciach, oraz że „arbitralne ograniczenia BTC i BCH mogą mieć znaczący wpływ na zużycie na transakcję”.

Od czasu przywrócenia oryginalnego protokołu Bitcoina w lutym 2020 r., BSV utrzymało wyższą liczbę transakcji niż BTC lub BCH przez cały ten rok i przez większą część 2021 r. Nawet jeśli całkowita liczba transakcji spadła poniżej BTC, liczby były prawie równe.

MNP zatrudnia ponad 7000 pracowników w całym kraju i posiada biura w większości głównych ośrodków miejskich Kanady. Jej klientami są firmy z wielu sektorów, a także organizacje rządowe i non-profit. Przedstawiciele firmy przedstawili zapowiedź wyników swoich badań na niedawnej konferencji CoinGeek w Nowym Jorku.

Firmy zajmujące się infrastrukturą przetwarzania transakcji rozwijają się w Kanadzie

Firma napisała, że ​​przeprowadziła badanie, ponieważ w Kanadzie jest około 12 firm notowanych na giełdzie, które zapewniają infrastrukturę do przetwarzania transakcji blockchain jako ich główną działalność. Koncentrując się na operacjach przetwarzania transakcji opartych na protokole SHA-256 (POW), dodano, że w 2021 roku główny nurt i media społecznościowe coraz częściej koncentrują się na kwestiach zużycia energii w tych sieciach. ogólnie rzecz biorąc, w ramach którego ceny rynkowe wzrosły równolegle do obaw o stabilność branży.

„Ponieważ coraz więcej firm i konsumentów przyjmuje technologie blockchain, a wymagania regulacyjne dotyczące zielonej i odnawialnej energii stają się coraz bardziej rygorystyczne, ważne jest, aby zrozumieć wpływ, jaki blockchain ma na środowisko – zwłaszcza w odniesieniu do kwestii zużycia energii” – czytamy w raporcie.

Postanowił odpowiedzieć na dwa główne pytania: Czy możliwe jest dokładne oszacowanie zużycia energii przez sieć blockchain? I czy istnieje bardziej wydajna implementacja blockchain przy porównywaniu kilowatogodzin zużytych na blok? Odkrycia MNP potwierdziły, że odpowiedź na oba pytania była twierdząca, a BSV okazało się najbardziej wydajne w oparciu zarówno o modele danych, jak i badania w świecie rzeczywistym.

Rentowność, efektywność energetyczna i przepustowość

Badania MNP nie uwzględniały aktualnej sytuacji cenowej na rynku dla każdego z rodzimych aktywów sieci. Zauważył jednak, że ceny monet odgrywały znaczącą rolę w wyborach operatorów wydobywczych/przetwórczych przy zakupie sprzętu. Opisując to jako „wydajność handlu za wartość”, powiedział, że procesory dla bardziej dochodowych aktywów mogą w rzeczywistości wybierać starsze, mniej energooszczędne urządzenia, aby zapewnić im niższe koszty ogólne przy porównywalnej ilości mocy mieszającej.

„Transakcje są ostateczną miarą przepustowości” – zaznaczono w raporcie.

Chociaż dodał, że „sprawność sprzętu jest głównym nieznanym czynnikiem przy obliczaniu zużycia sieci”, jego model uwzględniał najbardziej i najmniej wydajne metody. Obejmuje to co najmniej najbardziej wydajny dostępny sprzęt do przetwarzania (Bitmain 219 Pro, Ebang Ebit E11++ i Canaan AvalonMiner 1246) (Bitmain Antminer S9, Ebang Ebit E10 i Canaan AvalonMiner 921), a także metody chłodzenia powietrzem i zanurzeniowego . Zakładał, że działalność wydobywcza będzie opierać decyzje na opłacalności przed efektywnością.

„Liczba i wielkość transakcji w bloku wpłynie na wielkość bloku. BTC ma ściśle ograniczony rozmiar bloku zbliżający się do 4 MB. BCH ma znacznie bardziej liberalny limit 32 MB. BSV nie jest powiązany rozmiarem bloku. Ponieważ wydobycie jest tym, co zużywa energię, a bloki są produktem wydobycia: im więcej transakcji w bloku, tym mniejsze zużycie energii na transakcję. Podobnie, im większy może być blok (mierzony w megabajtach), tym mniejsze zużycie energii na megabajt.”

„Wyniki wskazują, że BTC zużywa rzędy wielkości więcej energii niż którykolwiek z pozostałych dwóch testowanych protokołów”, powiedział, od 60 do 250 razy więcej niż BSV na kwartał. Wynika to z przewagi popularności, jaką cieszy się BTC, pomimo jego poważnie ograniczonej pojemności.

MNP porównało swój model z rzeczywistymi danymi blokowymi z trzech sieci od 1 kwietnia 2020 r. do 13 czerwca 2021 r. Obejmowały one dane dotyczące trudności sieci i hashrate niezbędny do wydobycia/przetworzenia bloku transakcyjnego, biorąc pod uwagę kilowatogodziny na transakcję i na megabajt przetwarzanych danych. Stwierdził, że porównanie to potwierdziło słuszność jej modelu danych, aby zapewnić rozsądne oszacowanie efektywności energetycznej trzech sieci, jednocześnie zauważając, że model można zwiększyć, wykonując obliczenia rentowności na wielu etapach w okresach testowych.

W ostatecznym rozrachunku wydajność przetwarzania danych w sieci jest kluczowym czynnikiem przy określaniu efektywności energetycznej i właśnie tutaj BSV ma wyraźną przewagę. Ponieważ coraz więcej użytkowników przechodzi do BSV, staje się on bardziej wydajny, ponieważ nie ma górnego limitu skalowania. Koncentrując się na zużyciu energii i zrównoważonym rozwoju, które prawdopodobnie wzrosną w przyszłości, korporacje i rządy będą zwracać uwagę na te wyniki.

Obejrzyj: panel CoinGeek New York, Jak osiągnąć zielony bitcoin: zużycie energii i zrównoważony rozwój środowiska

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : MNP accounting firm declares BSV blockchain to be most energy efficient in new report – CoinGeek