Archiwum artykułów

Biografia Jesse LIVERMORE

29 listopada 2021

Chińska agencja rządowa ostrzega firmy państwowe przed wydobyciem

Chiny zaciskają pętlę wokół wydobycia nagród blokowych w tym kraju, tym razem atakując niepokorne podmioty państwowe. Krajowy planista tego kraju ostrzegł te podmioty przed wydobywaniem walut cyfrowych, grożąc strasznymi konsekwencjami dla winnych.

Chiny prawie zablokowały wydobycie w kraju, a górnicy zmuszeni są albo do ucieczki, albo do całkowitego zamknięcia. Globalny wskaźnik haszowania pokazuje, że większość z nich przeniosła się do bardziej przyjaznych jurysdykcji, takich jak Stany Zjednoczone, Kazachstan i Rosja, ponieważ powróciła po kilku miesiącach wstecz. Chociaż udało mu się zamknąć kopalnie detaliczne, rząd patrzy teraz z jego szeregów.

Chińska Narodowa Komisja ds. Rozwoju i Reform (NDRC) ostrzegła niedawno urzędników w rządzie, którzy, jak twierdzi, wykorzystują swoją pozycję do wydobywania walut cyfrowych.

Rzecznik NDRC, Meng Wei, powiedział na niedawnej konferencji prasowej, że agencja bada domniemane działania związane z wydobyciem nagród blokowych przez agencje państwowe. NDRC zorganizowała nawet niedawno sesję, podczas której to nielegalne wydobycie w instytucjach rządowych było głównym tematem dyskusji. Ponadto agencja wezwała władze prowincji i gmin do zbadania i powstrzymania przedsiębiorstw państwowych, które wydobywają waluty cyfrowe.

Ostatnie ostrzeżenie pojawiło się kilka dni po wydaleniu ze stanowiska wysokiego rangą urzędnika prowincji po powiązaniu z górnictwem. Komitet Centralny Chińskiej Partii Społeczności wydalił Xiao Yi za nadużycie władzy i działanie wbrew dyrektywom partii.

Yi był wiceprzewodniczącym Chińskiej Ludowej Politycznej Konferencji Konsultacyjnej w prowincji Jiangxi. Został natychmiast usunięty ze stanowiska, a jego majątek został zajęty do dalszych śledztw i ścigania.

W swoim raporcie Centralna Komisja ds. Kontroli Dyscypliny (CCDI) przy KPCh stwierdziła: „Xiao Yi poważnie naruszyła dyscyplinę polityczną partii, dyscyplinę organizacyjną, dyscyplinę uczciwości, dyscyplinę pracy i dyscyplinę życiową oraz stanowiła poważne naruszenie pracy i była podejrzany o branie łapówek i nadużywanie władzy”.

Obejrzyj: prezentacja CoinGeek w Nowym Jorku, BSV Blockchain w Chinach

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : China gov’t agency warns state-owned firms against mining – CoinGeek