Kleiman vs Wright Trial na Florydzie: Czy Ira Kleiman został złapany na kłamstwie?

Biorąc pod uwagę miliardy dolarów w bitcoinach i własności intelektualnej, można śmiało powiedzieć, że wynik sprawy Kleiman v Wright jest bardzo istotny. Przynajmniej dla Iry Kleimana: jako jedynego beneficjenta majątku Dave’a Kleimana, każdy przyznany w tym przypadku udział w spółce Satoshi Nakamoto przypadnie mu.

Można śmiało powiedzieć, że wynik sprawy wiele dla niego znaczy. W tym tygodniu jury z Miami mogło przyjrzeć się, ile.

Kiedy Ira Kleiman zajął stanowisko z powrotem w pierwszym tygodniu procesu, Andrés Rivero wypytał go o odpowiedź, jakiej udzielił w swoim nagranym na wideo zeznaniu w kwietniu 2019 roku. Zapytano go, czy znał jakichś świadków, którzy to twierdzą Dave był właścicielem Bitcoina.

Jest to krytyczne pytanie, ponieważ pomimo wielu przykładów w zapisie Dave’a Kleimana, który podekscytowany dzieli się szczegółami swoich projektów z przyjaciółmi i rodziną, nie ma takich przykładów, jak mówił o zaangażowaniu się w Bitcoin za życia.

W czasie składania zeznań Ira potwierdził dokładnie ten punkt: powiedział, o ile wiedział, że Dave nigdy nie powiedział żadnemu ze swoich przyjaciół o czymkolwiek, co ma związek z Bitcoinem w swoim życiu. Jedynym wyjątkiem jest oczywiście wątpliwa rozmowa Iry Kleimana podczas kolacji z okazji Święta Dziękczynienia w 2009 roku.

Ale prawie trzy lata później, podczas przesłuchania krzyżowego przez adwokata obrony Andrésa Rivero w sali sądowej w Miami, powiedział ławie przysięgłych coś zupełnie innego.

Zamiast nigdy nie usłyszeć od żadnego z przyjaciół Dave’a Kleimana o Bitcoinie, Ira Kleiman zaczął twierdzić, że jego brat w rzeczywistości rozmawiał o Bitcoinie z co najmniej dwoma z nich: Patrickiem Paige i Kimon Andreou.

Według nowej historii Iry, oboje opowiedzieli mu o rozmowach, które najwyraźniej przeprowadzili z Davem przed jego śmiercią, które, jak mówi Ira, przebiegały wzdłuż tych samych linii, co jego niesławna rozmowa z Davem podczas kolacji na Święto Dziękczynienia. Był nieugięty – nawet korzystając z jednodniowej przerwy – że zarówno Patrick Paige, jak i Kimon Andreou zostali poinformowani o Bitcoinie przez Dave’a za jego życia.

Uszy obrony natychmiast nadstawiły się na to zeznanie, ponieważ Patrick Paige siedział dokładnie na miejscu Iry zaledwie kilka dni wcześniej i złożył następujące zeznania pod przysięgą:

P (Andrés Rivero za obronę): Więc za życia Davida Kleimana, pomimo wszystkich rozmów, które z nim prowadziłeś, nigdy ci nie powiedział, że ma Bitcoina, prawda?

O: Prawidłowo.

P: W rzeczywistości za swojego życia w ogóle nie wspomniał ci o Bitcoin, prawda?

O: Nie, nigdy tego nie robił.

Q: A za życia nigdy ci nie powiedział, że wydobywał bitcoiny, prawda?

Nie.

Paige była tak nieugięta, że ​​nigdy nie rozmawiała z Davidem Kleimanem o Bitcoinie, jak jego brat. Rivero złożył świadectwo Paige Irze:

P: Czy rozumiesz, że Patrick Paige już tu zeznawał?

O: Tak.

P: A wiesz, że Patrick Paige zeznał, że nigdy nie rozmawiał z Davidem Kleimanem na temat Bitcoina ani nic z nim związanego?

O: To też nie jest poprawne.

P: Panie, czy rozumie pan, że dzwonimy do Kimona Andreou i on będzie na tej sali sądowej?

O: Tak.

P: A twoje zeznanie jest takie, że słyszałeś, jak Kimon Andreou mówił ci: rozmawiałem z Davidem Kleimanem, kiedy żył, jak ta, o której mówisz, że miałeś w Święto Dziękczynienia, 26 listopada 2009.

O: To nie jest konkretna rozmowa. Ale powiedział coś takiego: Dave powiedział mi coś podobnego, a ja napisałem, że po prostu kopał Bitcoin.

Wydaje się, że wzmianka o zbliżającym się zeznaniu Andreou spowodowała, że ​​Ira udzielił nieco mniej zaangażowanej odpowiedzi, ale mimo to podwoił swoje roszczenia.

Jak obiecał Rivero, w tym tygodniu obrona wezwała Kimona Andreou na trybunę.

P: Czy kiedykolwiek otrzymałeś informacje o Bitcoinie od Davida Kleimana?

Nigdy.

P: Ira Kleiman twierdził, że tak. Czy kiedykolwiek?

Nie.

Trudno sobie wyobrazić jaśniejsze odrzucenie historii Iry niż to.

Opowieść o Święcie Dziękczynienia 2009 jest wyjątkowo wygodna dla Iry: rozmowa, której nikt inny nie słyszał przy pustym stole w Święto Dziękczynienia, która rzekomo potwierdza, że ​​Dave pracował nad Bitcoinem w najwcześniejszych dniach.

Jedyną wygodniejszą rzeczą byłoby, gdyby Ira Kleiman nagle przypomniał sobie, że Dave faktycznie opowiedział tę samą fantastyczną historię swoim najlepszym przyjaciołom, wypełniając w ten sposób prawdopodobnie największą dziurę w pełnym dziur pozwie sądowym: że Dave Kleiman nigdy nie powiedział ani słowa o Bitcoinie. którykolwiek z przyjaciół lub rodziny za jego życia.

Mniej wygodny jest fakt, że żaden z przyjaciół nie chciał tego potwierdzić pod przysięgą.

CoinGeek przedstawia Kurta Wuckerta Jr. w relacji podsumowującej, która będzie transmitowana na żywo codziennie o 18:30. EST na naszym kanale YouTube.

Obejrzyj nasz raport specjalny z dnia 13 z procesu Kleiman v Wright tutaj:

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Kleiman vs Wright Trial in Florida: Did Ira Kleiman just get caught in a lie? – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO