Archiwum artykułów

Biografia Jesse LIVERMORE

29 listopada 2021

Kolejne zwycięstwo Satoshiego Nakamoto: Peter McCormack zapłaci Craigowi Wrightowi kolejne 90 tys. funtów kosztów, odwołanie odrzucone

Sąd w Wielkiej Brytanii odmówił Peterowi McCormackowi pozwolenia na apelację od październikowego wyroku, w którym sąd odrzucił wszystko oprócz jednego filaru obrony blogera przed pozwem o zniesławienie wniesionym przez dr Craiga Wrighta. Peter McCormack przystąpi teraz do obrony na procesie, mając ograniczoną podstawę, że chociaż jego ataki na dr Wrighta były nieprawdziwe, nie spowodowały poważnej szkody dla jego reputacji.

Sąd zażądał również, aby McCormack uwzględnił ustawę prawną dr Wrighta w odniesieniu do lawiny wniosków i wniosków wynikających z porzucenia McCormacka, a następnie próbował wskrzesić swoją obronę pod koniec zeszłego roku.

Obejmują one koszty poniesione przez dr Wrighta w odpowiedzi na porzucone lub skreślone elementy obrony McCormacka oraz wniosek dr Wrighta o skreślenie w dniu 22 stycznia 2021 r.

Chociaż całkowite koszty nie zostały jeszcze oszacowane, sąd nakazał wypłatę tymczasową w wysokości 90 000 funtów należnych za 21 dni od teraz, do godziny 16:00. 10 grudnia 2021 r.

Rachunek rośnie dla McCormacka. Bloger zapłacił wcześniej dr Wrightowi 18 500 funtów w związku z nieudaną próbą opóźnienia odkrycia. Mimo niepowodzenia, próba okazała się racjonalna dla McCormacka, ponieważ proces odkrycia był tym, co ostatecznie doprowadziło do tego, że McCormack wycofał swoją obronę w pierwszej kolejności.

Koszty również nie uwzględniają jeszcze wszystkiego, a McCormack prawdopodobnie stanie się w najbliższej przyszłości przedmiotem kolejnych nakazów kosztów. Sędzia Knowles zastrzega dla sędziego procesowego kwestię kosztów w odniesieniu do siedmiu innych wniosków, w tym wniosku o wydanie orzeczenia w trybie uproszczonym, przedłożonego przez dr Wrighta w listopadzie ubiegłego roku.

To, co pozostało z obrony McCormacka, zostanie teraz przetestowane podczas bardzo ograniczonego dwudniowego procesu w sprawie poważnej szkody. Strony mają skontaktować się z sądem w celu ustalenia terminu.

Jest trochę słuszne, że pozew przeciwko Peterowi McCormackowi, dotyczący głównie twierdzenia McCormacka, że ​​dr Wright jest oszustem w swoim twierdzeniu, że wynalazł Bitcoin, zmierza w kierunku decydującego rozwiązania w tym samym czasie, gdy reszta świata słyszy szczegółowe spór w amerykańskim sądzie federalnym na prawie ten sam temat w sprawie Kleiman przeciwko Wright.

Tam pytanie nie dotyczy tego, czy dr Wright wynalazł Bitcoin (sąd już to przyznaje), tylko czy zrobił to z partnerem, Davem Kleimanem. W tym tygodniu jury usłyszało bombowe zeznanie emerytowanego dowódcy Skrzydła Królewskich Australijskich Sił Powietrznych Dona Lynama, że ​​dr Wright wręczył mu kopię białej księgi Bitcoin na kilka miesięcy przed jej upublicznieniem.

Jeśli ta sprawa jest czymś do przejścia, być może najlepiej, że McCormack oszczędził sobie kosztów stania przy swoich oskarżeniach w sądzie. Z pewnością przetestowanie w sądzie roszczenia dr Wrighta do nazwiska Satoshi Nakamoto nie poszło do tej pory dla jego krytyków. Dr Wright odniósł zwycięstwo za zwycięstwem w swoich ostatnich prawnych potyczkach, a za każdym razem, gdy w końcu dojdzie do procesu McCormacka, ma zamiar rozpocząć kolejny.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Another victory for Satoshi Nakamoto: Peter McCormack to pay Craig Wright another £90k in costs, appeal refused – CoinGeek