Archiwum artykułów

Biografia Jesse LIVERMORE

29 listopada 2021

Hakerzy walut cyfrowych obozują w popularnym rosyjskim wieżowcu

Ponieważ branża walut cyfrowych zyskuje coraz większą popularność, pojawiły się większe obawy dotyczące bezpieczeństwa inwestowania w tę branżę. Cyberprzestępczość bez wątpienia znajduje się w centrum tych obaw związanych z bezpieczeństwem.

Próbując walczyć z cyberprzestępczością, rząd USA pod rządami prezydenta Joe Bidena skoncentrował się na oprogramowaniu ransomware. Jest to poważne zagrożenie bezpieczeństwa narodowego dla jego administracji, a waluta cyfrowa stanowi ogromne zagrożenie dla działań przeciwdziałających praniu pieniędzy.

Według doniesień eksperci z powodzeniem powiązali cztery firmy w Vostok, które piorą pieniądze za pomocą działań związanych z oprogramowaniem ransomware. Firmy rzekomo objęte podejrzaną działalnością cybernetyczną to Suex OTC, EggChange, Buy-bitcoin.pro. i CashBank.

Wostok to wieża w centrum Moskwy, uważana za najwyższy wieżowiec w Rosji. Jak informowaliśmy, najnowsze odkrycie pokazuje mnóstwo działań cyberprzestępców w budynku, co rzekomo ułatwia biznes hakerom, cyberprzestępcom i osobom zajmującym się praniem brudnych pieniędzy.

Firma Biden przeniosła politykę zagraniczną USA dotyczącą oprogramowania ransomware na pierwszy plan, aby śledzić działania regulacyjne dotyczące walut cyfrowych. Obecna administracja stwierdziła już, że zasoby cyfrowe są ryzykowne dla reżimu sankcji Stanów Zjednoczonych, kluczowego elementu polityki zagranicznej USA.

„Technologie te oferują złośliwym podmiotom możliwości przechowywania i transferu funduszy poza systemem finansowym opartym na kołnierzu. Wzmacniają także naszych przeciwników, którzy chcą budować nowe systemy finansowe i płatnicze, mające na celu zmniejszenie globalnej roli dolara” – wynika z raportu Departamentu Skarbu USA.

Ostatnie zmiany w blockchain i aktywach cyfrowych w Rosji

W ostatnim czasie w Rosji miało miejsce kilka zmian w technologii blockchain i walut cyfrowych. Pomimo ograniczeń nałożonych przez Bank Rosji, prywatny bank Tinkoff podobno bada usługi w zakresie walut cyfrowych. Decyzja ta została podjęta w związku ze zwiększonym popytem na waluty cyfrowe i aktywa cyfrowe w kraju.

Wcześniej prezydent Rosji Władimir Putin zwrócił uwagę, że jest za wcześnie, aby używać waluty cyfrowej do handlu ropą. Twierdzi, że „jeszcze przedwcześnie” używanie walut cyfrowych do rozliczania transakcji dotyczących surowców energetycznych, takich jak ropa.

Obejrzyj: panel CoinGeek New York, Badanie działalności przestępczej w Blockchain

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Digital currency hackers camping out at Russia’s popular skyscraper: report – CoinGeek