Archiwum artykułów

Biografia Jesse LIVERMORE

29 listopada 2021

VanEck uruchamia ETF kontraktów terminowych na Bitcoin, miejsce mało prawdopodobne

Globalny menedżer inwestycyjny VanEck oficjalnie uruchomił swój ETF futures na bitcoiny 16 listopada. Nazwany „VanEck Bitcoin Strategy ETF”, będzie handlowany pod oznaczeniem XBTF i będzie inwestować w kontrakty futures na BTC.

Jednak wniosek VanEck o spot ETF, który obracałby rzeczywistymi BTC, jest mało prawdopodobny.

Proponowana zmiana zasady, aby umożliwić odmowę kasowego funduszu ETF

12 listopada amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) odrzuciła wniosek globalnego menedżera inwestycji o proponowaną zmianę zasad, która utorowałaby drogę do notowania i handlu VanEck Bitcoin Trust.

Odmowa twierdziła, że ​​strona, która wystąpiła o zmianę zasady, Cboe BZX Exchange, Inc., „nie wywiązała się z obowiązku… zapobiegania nieuczciwym i manipulacyjnym aktom i praktykom” oraz „ochrony inwestorów i interesu publicznego”. Amerykański organ nadzoru papierów wartościowych jest również zaniepokojony możliwą „działalnością manipulacyjną z udziałem rzekomego powiązania ‘stablecoin’”.

Trudno się temu dziwić, biorąc pod uwagę, że szef SEC, Gary Gensler, porównał ostatnio branżę walut cyfrowych do Dzikiego Zachodu i obiecał, że go poskromi. Gensler nie ukrywał, że uważa większość branży za oszukańczą i że musi to zmienić.

Omawiając bardziej szczegółowo, dlaczego SEC odrzuciła proponowaną zmianę zasady, w zamówieniu wyjaśniono, że giełda może spełnić swoje zobowiązania dzięki „wszechstronnej umowie o udostępnianiu nadzoru z rynkiem regulowanym o znacznej wielkości, związanej z bazowymi lub referencyjnymi aktywami Bitcoin. ”

Najgorszy koszmar anarchistów Bitcoin

Nadzór? Rozporządzenie? Czy to możliwe, że te same rzeczy, którym anarchiści Bitcoina zaciekle się sprzeciwiają, są tymi samymi rzeczami, które są potrzebne do zastrzyku świeżej gotówki na rynki, aby liczba ta rosła dalej? Czy to możliwe, że instytucje nie przychodzą właśnie dlatego, że branża BTC jest kierowana przez ideologów, którzy odmawiają przestrzegania podstawowych kontroli w celu zapobiegania przestępstwom, takim jak pranie pieniędzy i finansowanie terroryzmu, lub którzy chcą uniknąć wymaganego nadzoru właśnie po to, aby móc dalej manipulować rynki do woli?

Wiemy już, że BTC nie służy żadnemu celowi poza zwiększaniem bogactwa obecnych posiadaczy poprzez zasysanie świeżej waluty fiducjarnej z handlu detalicznego i zawsze obiecanych, ale nigdy nie przybywających spekulantów instytucjonalnych. Jeśli jednak ta kolejność jest czymś do przejścia, potrzebne będą duże zmiany, zanim legendarny spot BTC ETF stanie się rzeczywistością.

Rozporządzenie dalej precyzuje, że umowy o udostępnianiu nadzoru są potrzebne, aby „zapewnić niezbędny środek odstraszający od manipulacji, ponieważ dostarczają niezbędnych informacji do zbadania takiej manipulacji, gdyby miała ona wystąpić”.

To paragraf 22. Umożliwić organom regulacyjnym zbieranie informacji, które prawdopodobnie doprowadzą do upadku systemów takich jak Tether i ujawnienia prawdziwego zakresu manipulacji na rynkach BTC lub nie, a szeroko reklamowany spot ETF BTC nigdy nie stanie się rzeczywistością. Auć!

Zasady i przepisy są niezbędne

Po raz kolejny widzimy wyraźne dowody na to, co promujemy w CoinGeek od samego początku; Regulacje i prawo nie są czymś, czego należy się bać i unikać, ale raczej są konieczne dla wzrostu i stabilności branży na całym świecie.

Przesłanie konsekwentnie słyszane od regulatorów jest jasne: dopóki „krypto” nie dorośnie i nie będzie przestrzegać zasad, nie będzie mogło usiąść przy stole dużego chłopca.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : VanEck launches Bitcoin futures ETF, spot unlikely – CoinGeek