Archiwum artykułów

Biografia Jesse LIVERMORE

29 listopada 2021

Syndyk Mt. Gox pokonuje główną przeszkodę dzięki „ostatecznemu i wiążącemu” planowi rehabilitacji

Plan rehabilitacji nieczynnej cyfrowej wymiany walut na Mount Gox jest już ostateczny i wiążący, ogłosił powiernik giełdy. Plan został zatwierdzony przez większość wierzycieli i zakończy długi proces kompensacji wierzycieli giełdy.

Nobuaki Kobayashi, powiernik ds. rehabilitacji, złożył plan w Sądzie Okręgowym w Tokio w lutym 2021 roku. Jak donosił CoinGeek, zdecydowana większość wierzycieli zatwierdziła go w październiku. Mniej więcej w tym samym czasie sąd w Tokio wydał nakaz potwierdzający plan.

Jak ujawnił Kobayashi w liście do byłych użytkowników Mt.Gox, 16 listopada, ten plan rehabilitacji jest już ostateczny i wiążący.

„Powiernik Rehabilitacji chciałby wyrazić szczerą wdzięczność wszystkim zaangażowanym stronom za zrozumienie i wsparcie, które doprowadziły do ​​tego, że Plan Rehabilitacji stał się ostateczny i wiążący” – dodał.

Kobayashi zacznie spłacać należności wierzycielom, którzy posiadają dozwolone roszczenia zgodnie z planem. Zobowiązał się do ogłoszenia terminu, procedur i wysokości tych płatności w najbliższej przyszłości.

Wierzyciele muszą zarejestrować informacje o swoim koncie bankowym w systemie plików online giełdy, aby otrzymywać płatności.

Mt.Gox była niegdyś największą giełdą na świecie, zanim straciła 850 000 BTC na początku 2014 r. i w konsekwencji została zamknięta. W tym czasie skrytka była wyceniana na około 500 milionów dolarów. Od tego czasu odzyskano około 141 000 BTC i zostanie ono przekazane wierzycielom. Chociaż jest to mniej niż jedna piąta utraconych BTC, jest warta 17 razy więcej na 8,5 miliarda dolarów, ponieważ wartość waluty cyfrowej wzrosła od 2014 roku.

https://twitter.com/BitGeck0/status/1460665674859261955?s=20

Jednak nawet gdy wydaje się, że spłata się zbliża, niektórzy powodowie wyrażają sceptycyzm wobec tego procesu. Według jednej z nich, powiernik najpierw informował ofiary o wszelkich wydarzeniach, zanim upublicznił je. Jednak gdy rzekome płatności zaczęły się zbliżać, powiernik przestał komunikować się z ofiarami.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Mt. Gox trustee clears major hurdle with ‘final and binding’ rehabilitation plan – CoinGeek