Coinbase nadal nie jest przyjazny dla BSV, pomimo plotek w białej księdze

Ponownie zaczęły krążyć pogłoski, że Coinbase może zamierzać umieścić BSV na jednej ze swoich giełd kryptowalut. Roszczenia są prawdopodobnie przedwczesne, chociaż pojawiły się doniesienia o pojawieniu się przycisku „Kup BSV” na niektórych ekranach aplikacji.

Pojawiły się również pytania o to, które wersje biuletynu Bitcoin z 2008 r. Coinbase hostują i do których prowadzą linki oraz gdzie te linki istnieją. Przyjrzeliśmy się głównej amerykańskiej stronie Coinbase, aby wyjaśnić.

Coinbase ma kilka stron „Ucz się”, które wprowadzają Bitcoin, blockchain i inne zasoby cyfrowe dla nowicjuszy. BTC jest na pierwszym miejscu na tych stronach i mówi:

„Bitcoin został stworzony przez Satoshi Nakamoto, pseudonimową osobę lub zespół, który przedstawił tę technologię w białej księdze z 2008 roku. To atrakcyjnie prosta koncepcja: bitcoin to cyfrowe pieniądze, które pozwalają na bezpieczne transakcje peer-to-peer w Internecie”.

Słowa „biała księga 2008” odnoszą się do kopii białej księgi Bitcoin hostowanej na własnych serwerach Coinbase. Ta wersja wymienia autora tylko jako „Satoshi Nakamoto”, powyżej linku do bitcoin.org.

Strona informacyjna „Crypto Basics” na Coinbase zawiera przewodniki dla początkujących dotyczące wielu różnych zasobów cyfrowych i koncepcji blockchain, w tym Ethereum, Solana, Polkadot, Cardano, Dogecoin i innych – ale nie ma linku do informacji o BSV.

Coinbase wymienia stronę śledzenia cen dla BSV, ale zawiera notatkę „Bitcoin SV nie jest obsługiwany przez Coinbase” (podobnie jak w przypadku innych aktywów, którymi nie handluje).

Ta strona zawiera sekcję „O Bitcoin SV”, która opisuje BSV jako taką: „Bitcoin SV to widelec Bitcoin Cash (BCH). Próbuje przywrócić oryginalny protokół Bitcoin zdefiniowany w wersji 0.1 Bitcoina.”

„Dwa razy w roku hard forki sieci Bitcoin Cash (BCH) są częścią planowanych aktualizacji protokołu. W przeciwieństwie do poprzednich hard forków BCH, istniała konkurencyjna propozycja, która nie była zgodna z opublikowaną mapą drogową. 15 listopada obie grupy rozpoczęły tworzenie bloków w swoich odrębnych łańcuchach bloków. Bitcoin SV (BSV) powstał w wyniku tego podziału.”

Poniżej znajduje się link do białej księgi (hostowanej na bitcoinsv.io) i „Oficjalna strona internetowa”, która prowadzi do bitcoinsv.com. Jak można się spodziewać, hostowana tam wersja białej księgi Bitcoin jest identyczna z „inną” białą księgą, ale autor wymienia jako „Satoshi Nakamoto aka Craig Steven Wright”, z adresem bitcoin.org zastąpionym przez craigwright.net .

Niektórzy twierdzili w mediach społecznościowych, że ich aplikacja Coinbase zawiera link do „Kup BSV”, z odpowiedziami sugerującymi, że została ona dodana dopiero niedawno:

https://twitter.com/01Alazar/status/1447020191154573314?s=20

Jednak inni zauważyli, że ich własne aplikacje nie mają tej opcji:

https://twitter.com/01Alazar/status/1447020191154573314?s=20

Pytanie o to, czy Coinbase będzie lub powinien umieścić BSV, jest często zadawane w branży blockchain – i istnieje wiele opinii na temat odpowiedzi.

BSV, jako oryginalna i jedyna wciąż legalna sieć blockchain o nazwie „Bitcoin”, stanowi zagrożenie dla największej dojnej krowy Coinbase, handlu BTC. Im więcej osób poważnie traktuje BSV i wierzy w twierdzenia jego społeczności, tym mniej cenny będzie symbol giełdowy „BTC”. Ponieważ handel spekulacyjny jest głównym zastosowaniem BTC w dzisiejszej gospodarce, jest mało prawdopodobne, że Coinbase zmieni swoją politykę w najbliższym czasie. Jeśli jednak BSV nadal będzie zyskiwać na popularności i świadomości społecznej, ta ideologiczna decyzja zacznie wyglądać bardziej nielogicznie, a klienci opuszczą Coinbase na rzecz innych platform przyjaznych BSV.

Po hard forku z listopada 2018 r., który podzielił BSV i BCH, Coinbase umożliwił swoim użytkownikom wycofanie swoich aktywów BSV do zewnętrznego portfela, zauważając, że nie mogą sprzedawać BSV za walutę fiducjarną na platformie. Firma milczy na temat tego, co zrobiła z jednostkami BSV, które nie zostały wycofane.

Coinbase dołączył do Square Crypto w grudniu 2020 r. jako członek założyciel „Cryptocurrency Open Patent Alliance” (lepiej znany jako COPA). COPA złożyła pozew przeciwko dr Craigowi Wrightowi w kwietniu 2021 r., aby odeprzeć własne pozwy dr. za hosting Białej Księgi”.

Dr Wright pozwał tylko strony, które próbowały uchodzić za Bitcoina jako coś, czym nie było, wielokrotnie twierdził, że chce, aby ludzie faktycznie czytali białą księgę Bitcoin.

Pomimo całego ich publicznego pozowania, zarówno przeciwnicy BSV, jak i dr Wrighta mieli trudności z poparciem swoich roszczeń w sądzie. Ani podcaster Peter McCormack, ani użytkownik Twittera „Hodlonaut” (aka Magnus Granath) nie byli w stanie obronić swojego stanowiska, że ​​dr Wright był „oszustem”, a nie wynalazcą Bitcoina. Administrator Bitcoin.org „Cobra” był podobnie niechętny do przedstawienia dowodów przed sędzią, pozwalając na wydanie wyroku zaocznego na korzyść Wrighta w sprawie dotyczącej praw autorskich bitcoin.org.

Te przypadki pokazują, że jak dotąd nikt nie był w stanie udowodnić, że dr Wright nie był Satoshi. Chociaż trudno jest udowodnić coś negatywnego, są to przypadki, w których powinno to być możliwe – byłyby przynajmniej dowody z ostatnich dwóch dekad na poparcie kontrnarracji, jeśli byłaby wiarygodna. Ale do tej pory nie było.

Dodatkowo, tocząca się sprawa Kleiman vs. Wright na Florydzie (gdzie dr Wright jest oskarżonym) milcząco przyznaje, że dr Wright był Satoshi. Fakty i twierdzenia obu stron nie miałyby sensu, gdyby dr Wright nie odegrał znaczącej roli w tworzeniu Bitcoina. Ta sprawa rozpoczyna swoją ostatnią fazę 1 listopada 2021 r., ale kwestia „satoshi” Wrighta nie podlega ocenie – okoliczności sprawy i zeznania świadków prawie potwierdziły to jako fakt.

Bez względu na inne podane powody (w rzadkich przypadkach), wydaje się, że utrzymanie reputacji BTC jest głównym motywem Coinbase, aby utrzymać BSV poza rynkiem. Kontynuując tradycję błędnego podejścia do BSV w każdym momencie, firma napisała nawet na Twitterze, że zawiesi depozyty BSV, gdy blockchain zostanie „zaatakowany ponownie” w połowie 2021 roku… mimo że nigdy nie wspierał takich depozytów.

W styczniu CoinGeek przewidział, że Coinbase prędzej czy później będzie musiał wymienić BSV, jeśli będzie postępować zgodnie z własnymi wytycznymi. Sam Coinbase napisał na swoim blogu firmowym w tym miesiącu: „Dzisiaj Coinbase obsługuje handel ponad 40 aktywami kryptograficznymi na naszej giełdzie, a Coinbase Custody obsługuje ponad 90 aktywów kryptograficznych. Nasza dyrektywa ma na celu wymienienie wszystkich możliwych aktywów zgodnych z przepisami”.

Te słowa wciąż pozostawiają dużo miejsca na podejmowanie decyzji opartych na ideologii – a ciągła odmowa Coinbase umieszczenia BSV jest prawdopodobnie bardziej ideologiczna niż ekonomiczna. Giełda nigdy nie wymieniała BSV, ani nigdy nie obsługiwała sald BSV.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Coinbase still not BSV-friendly, despite whitepaper rumors – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO