Binance zatrzyma chińskie juany OTC i ograniczy dostęp w Chinach

Binance ogranicza swoje usługi i produkty na całym świecie, a Chiny są najnowsze. Giełda ogłosiła w środę, że do końca roku zatrzyma usługę handlu peer-to-peer w Chinach, ostatecznie opuszczając rynek, z którego częściowo wycofuje się od lat.

Chiński rynek walut cyfrowych był wrogo nastawiony przez ostatnie cztery lata, odkąd rząd zaczął rozprawiać się z giełdami w 2017 roku. Od tego czasu wiele giełd zostało zmuszonych do częściowego lub całkowitego wstrzymania swoich usług.

Binance był jednym z tych ostatnich, zatrzymując działalność związaną z wymianą w kraju, ale utrzymując platformę P2P. Platforma ta umożliwiła chińskim użytkownikom kupowanie walut cyfrowych między sobą, a dopasowywanie zamówień odbywało się na Binance, podczas gdy płatność była dokonywana za pośrednictwem lokalnych regulowanych kanałów.

Teraz wojownicza giełda zamyka nawet tę usługę. W ogłoszeniu na swojej stronie internetowej Binance stwierdził: „W odpowiedzi na wymogi regulacyjne władz lokalnych, Binance C2C usunie strefę handlową CNY o 24:00 (czasu wschodniego ósmego okręgu) 31 grudnia 2021 r.”

Giełda rozpocznie również inwentaryzację swoich użytkowników, a jeśli okaże się, że znajdują się w Chinach kontynentalnych, ich odpowiednie konta zostaną przełączone w tryb tylko do wypłat. Tacy użytkownicy będą mogli jedynie wycofać, odkupić lub zamknąć pozycje.

Dodał: „Binance wycofało się z chińskiego rynku kontynentalnego w 2017 roku i nie prowadzi działalności związanej z wymianą w Chinach kontynentalnych. Binance zawsze przywiązywało dużą wagę do zobowiązań dotyczących zgodności i zawsze ściśle przestrzegało odpowiednich wymagań lokalnych agencji regulacyjnych.”

Najnowszy ruch Binance podlega innym podobnym ograniczeniom, ponieważ walczy o utrzymanie działalności w świetle represji regulacyjnych. Zaledwie tydzień temu ogłosił, że przestał oferować kontrakty terminowe na waluty cyfrowe, opcje, marże i tokeny lewarowane użytkownikom w RPA. Twierdził, że przeprowadzka została dokonana w celu dostosowania jej usług do lokalnych przepisów. Krajowy regulator finansowy ostrzegł, że Binance Group oferuje usługi nielegalnie, ponieważ nie nabyła niezbędnych licencji operacyjnych.

We wrześniu giełda musiała zawiesić swoje usługi w Singapurze po tym, jak lokalne organy regulacyjne ostrzegły, że po raz kolejny działa bez licencji. Binance zatrzymał pary handlowe i opcje płatności w dolarach singapurskich, a także usunął swoją aplikację ze sklepów z aplikacjami dla singapurskich użytkowników.

Podobnie było w Hongkongu, gdzie giełda musiała wstrzymać obrót instrumentami pochodnymi, a także w Niemczech, Włoszech i Holandii.

WeChat dołącza do Weibo i Baidu w blokowaniu wyszukiwań Binance

W miarę jak wycofuje swoje usługi w Chinach, najpopularniejsza w tym kraju aplikacja do przesyłania wiadomości wydaje się cenzurować wyszukiwania Binance i Huobi w ramach represji, która rozpoczęła się na początku tego roku. Według doniesień wyszukiwania w języku angielskim dla którejkolwiek z giełd są zwracane z komunikatem „no more results”.

WeChat to największa w Chinach aplikacja do przesyłania wiadomości i jedyna w kraju, która ma ponad miliard aktywnych użytkowników. Teraz dołącza do Baidu i Weibo, dominujących wyszukiwarek i platform mediów społecznościowych w kraju azjatyckim, odpowiednio, cenzurując platformy związane z walutami cyfrowymi. Obaj rozpoczęli skoordynowane wysiłki w celu cenzurowania słów kluczowych trzech największych giełd w Chinach — Binance, Huobi i OKEx w czerwcu tego roku.

Razem te trzy platformy posiadają przytłaczającą większość chińskich rynków wiadomości i Internetu, zadając kolejny cios i tak już zniszczonej przestrzeni cyfrowej waluty w drugiej co do wielkości gospodarce świata.

Chociaż Binance ogłosiło, że do końca roku całkowicie opuści Chiny, jego rówieśnicy już się wycofali. Huobi przestał rejestrować użytkowników z Chin kontynentalnych we wrześniu. OKEx również zamyka swoją działalność, stwierdzając: „OKEX będzie kontynuował swoją politykę wyjścia z rynku Chin kontynentalnych i powstrzyma się od zakładania tam biur”.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Binance to halt Chinese yuan OTCs and restrict access in China – CoinGeek



Author: BitcoinSV.pl
CEO