Korea Południowa FSC: Giełdy zagraniczne muszą zarejestrować się w organie AMLML

Międzynarodowe giełdy walut cyfrowych muszą zarejestrować się w południowokoreańskim organie przeciwdziałającym praniu pieniędzy, jeśli chcą oferować handel koreańskim wonem, stwierdził krajowy organ nadzoru finansowego. Szef Komisji Usług Finansowych (FSC) wyjaśnił dalej, że giełdy te muszą być zgodne ze zmienionymi przepisami, które wymagają od giełd nawiązywania relacji bankowych i weryfikacji tożsamości użytkowników. Korea Południowa podniosła w ostatnich miesiącach stawki dla lokalnych platform handlu walutami cyfrowymi. Naród wschodnioazjatycki jest jednym z największych na świecie rynków walut cyfrowych i jako taki dąży do zapewnienia wszystkim graczom odpowiedniej regulacji w celu ograniczenia przestępczości. .

Jednym z warunków wymian lokalnych było ścisłe przestrzeganie zgodności z AML. A jak ujawnił wiodący organ nadzoru, giełdy zagraniczne również nie są zwolnione z tej zasady. Przewodnicząca FSC, Eun Sung-soo, ujawniła wymagania AML w odpowiedzi na pytanie postawione przez prawodawcę dotyczące tego, czy giełda Binance musi przestrzegać zmienionych przepisów branżowych, poinformował Korea Herald. „Jeśli giełda kryptowalut obsługuje lokalnych klientów z rozliczeniami w walucie wygranej, musi zarejestrować się w jednostce analityki finansowej” – powiedział Sung-soo prawodawcom. Strażnik odwoływał się do prawa, które weszło w życie w marcu 2021 r., które wymaga, aby wszystkie giełdy nawiązały relacje z bankami w celu ograniczenia prania pieniędzy. Giełdy musiały się ukształtować, ponieważ banki obawiają się współpracy z tymi, które mają słabą kontrolę wewnętrzną.

To spowodowało, że wiele giełd, w tym najlepsze, takie jak Upbit i Bithumb, wycofało kilka zasobów cyfrowych. Probit, lokalna giełda, wycofała z obrotu 145 monet 1 czerwca. Nowa zasada, której sześciomiesięczny okres karencji kończy się we wrześniu, prawdopodobnie odetnie kilka giełd w Korei. Według lokalnych doniesień tylko giełdy Wielkiej Czwórki mają zabezpieczone partnerów bankowych. Upbit bankuje z K Bank, partnerem Korbit jest Shinhan Bank, a NongHyup Bank świadczy usługi Coinone i Bithumb. Banki odrzucają współpracę z giełdami, powiedział Korea Herald jeden ze źródeł branżowych. „…współpraca z giełdami kryptowalut może wyglądać na dobry biznes, ale w tej chwili, zwłaszcza gdy rynki zmieniają się jak ostatnio, ryzyko wydaje się przeważać nad małymi opłatami transakcyjnymi, które banki mogłyby zarobić na partnerstwie” – powiedział bankowiec.

W przypadku niektórych mniejszych giełd wymagania są znacznie powyżej ich zasięgu i zdecydowały się dobrowolnie zamknąć. Jak poinformował CoinGeek, jednym z tych, które zaprzestały działalności, jest Daybit. Coinplug, Binance Korea i OKEx Korea również zamknęły się w ubiegłym roku.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : South Korea FSC: Overseas exchanges must register with AML body – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO