Prowincja Anhui wyłącza mining btc, powołuje się na niedobór mocy

Nieustanne zwalczanie przemysłu wydobywczego w Chinach trwa, a prowincja Anhui staje się ostatnią, która dołączyła do restrykcji. Prowincja nakazała zamknięcie górników z nagrodami blokowymi, powołując się na niedobory mocy, do których, jak sądzi, przyczynili się górnicy. Jak poinformował CoinGeek, prowincja Syczuan nakazała dostawcom energii elektrycznej, aby nie dostarczali energii w celu zablokowania górników nagrody miesiąc temu. Syczuan zidentyfikował z nazwy 26 największych górników w prowincji i poprosił firmy energetyczne o zerwanie z nimi jakichkolwiek relacji.

Mongolia Wewnętrzna, Yunnan, Xinajing i Qinghai również wprowadziły różne środki w celu wyeliminowania górników. Anhui, które znajduje się we wschodnich Chinach, staje się szóstą prowincją w Chinach, która zwalcza górników. Według lokalnych raportów zakaz w Anhui wynika przede wszystkim z braku prądu. Różni się to nieco od prześladowań w prowincjach takich jak Mongolia Wewnętrzna, w których skupiono się głównie na ogólnym dążeniu Chin do zmniejszenia śladu węglowego. Kryzysy w innych prowincjach odzwierciedlały surowość ich zakazów wydobycia.

W Mongolii Wewnętrznej władze zaproponowały surowe kary dla tych, którzy wydobywają waluty cyfrowe, w tym umieszczanie na czarnej liście społecznej, która może skutecznie odmówić im dostępu do podstawowych usług, takich jak transport. Anhui powołał się na dyrektywę State Grid Corporation of China, krajowego dystrybutora energii elektrycznej, która wezwała władze do zamknięcia górników z nagrodami. State Grid poprosił prowincje takie jak Anhui, które mają obecnie niewystarczające zasilanie, aby podjąć natychmiastowe działania w celu uniknięcia przerw w dostawie prądu.

Anhui zamyka jednak nie tylko górników nagradzających bloki. Prowincja będzie odmawiać licencji na operacje wymagające dużych ilości energii. Mówi się, że chińscy górnicy celują w Teksas w USA, aby stać się ich następnym domem. Jednak, jak powiedział CoinGeek Lars Jorgensen, dyrektor ds. operacyjnych w TAAL Distributed Information Technologies Inc. (CSE:TAAL | FWB:9SQ1 | OTC:TAALF), nie jest to takie proste, jak się wydaje. Założenie firmy w USA może potrwać do 18 miesięcy. Powiedział: „Górnicy nie mogą mieć swoich maszyn po prostu siedzących bezczynnie przez 9 do 18 miesięcy, to jest zbyt drogie… Zrobią objazd do Kazachstanu i pozostaną tam, dopóki tereny w Ameryce Północnej nie będą gotowe do pracy”.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Anhui Province shuts down block reward miners, cites power shortage – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO