Nowy wpis na blogu Craiga Wrighta dotyczy „kolektywizmu i protagorasa z Abdery”

Najnowszy wpis na blogu dr Craiga S. Wrighta „Collectivism and Protagoras of Abdera” dotyczy kilku sytuacji społeczno-gospodarczych i stylów debaty, które często obserwujemy w społeczeństwie. „Faith Ridler (2021) zdołała uchwycić wiele aspektów intelektualnej nieuczciwości i bankructwa w swoim artykule w Daily Mail zatytułowanym „Ojciec kapitalizmu” Grób Adama Smitha znajduje się w „śmiesznie stronniczych” dossier edynburskich witryn związanych z niewolnictwem i kolonializm” – mówi dr Wright na początku swojego bloga. „Artykuł odnotowuje fałszywe oskarżenia wysuwane przeciwko Adamowi Smithowi.

Próbując zszargać kapitalizm i promować socjalistyczny i kolektywistyczny program, Smith jest przedstawiany jako wspierający niewolnictwo i praktyki rasistowskie”. Dr Wright wyjaśnia dalej, że praktyki użyte w artykule Daily Mail, o którym mowa powyżej, nie są nowe ani unikalne, ale wywodzą się z technik stosowanych w historii, aby wpłynąć na tłumy i zmienić opinię publiczną na temat sytuacji. Dr Wright mówi słuchaczom, że pisma Platona prezentowały podobną taktykę. „Platon wykorzystał postać Protagorasa z Abdery (Cooper, red., 1997), aby zademonstrować, jak prawda może zostać przekręcona za pomocą fałszywej logiki i odwołania się do emocji” – mówi dr Wright. Dr Wright twierdzi, że często próby zmiany opinii tłumu, jak próbowała to zrobić w swoim artykule Ridler, mogą być krótkowzroczne – zwłaszcza gdy lekceważą elementy historii, które utorowały drogę do lepszej przyszłości lub miały znaczący wpływ na przyszłość. „Takie zmiany mogą wydawać się niewielkie.

Przy usuwaniu sławnych postaci z przeszłości ważne jest, aby pamiętać słowa Machiavellego (Barnhart, 2013), a konkretnie: „Jedna zmiana zawsze pozostawia otwartą drogę do ustanowienia innych.” Artykuł przypomina nam, że nie możemy patrzeć na przeszłość w izolacji i że jeśli pozwolimy na małe zmiany, prowadzą one do dalszych zmian” – mówi dr Wright. „Celem powinno być bycie „tym, którego postępowanie jest nienaganne, kto czyni to, co sprawiedliwe, kto mówi prawdę z serca” (Psalm 15:2-3).

Aby dowiedzieć się więcej o ekonomii społecznej, próbach zmiany opinii publicznej oraz o tym, jak nawet niewielkie zmiany mogą mieć duży wpływ na przyszłość, przeczytaj najnowszy wpis na blogu dr Craiga S. Wrighta „Collectivism and Protagoras of Abdera”. ”, na CraigWright.net.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Craig Wright new blog post touches on ‘Collectivism and Protagoras of Abdera’ – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO