Brytyjski minister: Cyfrowe firmy walutowe nie wywiązują się ze zobowiązań AML

Według ministra rządu firmy zajmujące się walutami cyfrowymi w Wielkiej Brytanii nie wypełniają swoich zobowiązań w zakresie środków przeciwdziałania praniu pieniędzy. John Glen, sekretarz ds. ekonomicznych w Ministerstwie Skarbu, powiedział, że tylko pięć firm zajmujących się cyfrowymi walutami zarejestrowało się w Financial Conduct Authority (FCA) od stycznia 2020 r., w ramach nowej roli nadzorczej w zakresie przestrzegania standardów AML w sektorze.

W oficjalnych komentarzach opublikowanych w ciągu ostatniego tygodnia Glen powiedział, że wystąpiły znaczne trudności w rejestracji firm walutowych zgodnie z przepisami, w wyniku czego większość osób ubiegających się o zatwierdzenie AML wycofała swoje licencje. „Spośród firm ocenianych do tej pory ponad 90% wycofało swój wniosek po interwencji FCA. Istnieje 167 firm zajmujących się aktywami kryptograficznymi z wyjątkowymi aplikacjami”. Glen podkreślił również, że około 77 nowych firm czeka na ocenę swoich wniosków do FCA.

Zdaniem ministra, regulator nie był w stanie rozpatrzyć większości wniosków z powodu uchybień w zakresie nowych, solidnych środków przeciwdziałania praniu pieniędzy nałożonych na firmy zajmujące się walutami cyfrowymi, a także braku odpowiedniego zatrudnienia wśród firm. Aby uporać się z zaległościami, FCA wprowadziła nowy „system rejestracji tymczasowej” dla firm do 9 lipca, umożliwiając im kontynuowanie działalności do tego dnia bez uzyskania niezbędnych zgód AML.

Minister powiedział, że brytyjskie Ministerstwo Skarbu współpracuje z FCA, a także innymi zainteresowanymi stronami z branży, w zakresie konsultacji na temat ram regulacyjnych mających zastosowanie do sektora walut cyfrowych. „Każdy przyszły system regulacyjny dotyczący kryptoaktywów określony przez rząd w świetle tych konsultacji będzie miał na celu zrównoważenie potencjalnego ryzyka dla konsumentów z ambicją stymulowania konkurencji i innowacji w branży”.

W ostatnich miesiącach Urząd Nadzoru Finansowego odgrywa coraz większą rolę w regulowaniu branży walut cyfrowych. W marcu ogłosiła, że ​​od firm oczekuje się składania rocznych raportów o przestępstwach finansowych. Wcześniej regulator zakazał sprzedaży cyfrowych instrumentów pochodnych walut inwestorom detalicznym.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : UK minister: Digital currency companies falling short on AML obligations – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO