Waluty cyfrowe nie są zakazane w Indiach

Indyjscy handlowcy świętują ostatnie częściowe zwycięstwo w długotrwałym sporze z bankami komercyjnymi o traktowanie walut cyfrowych w kraju. Reserve Bank of India niedawno wyjaśnił, że waluty cyfrowe nie są zakazane w Indiach. Banki nie mogą zatem odwoływać się do przestarzałego memorandum, aby odmówić swoim klientom usług Bitcoin. W 2018 r. RBI wydał memorandum zakazujące bankom przetwarzania cyfrowych transakcji walutowych. Społeczność niemal natychmiast stanęła w szranki.

W następnych latach obie frakcje zostały uwikłane w batalię prawną, która dotarła aż do Sądu Najwyższego. Sąd apex poparł społeczność walut cyfrowych, nakazując bankom komercyjnym przetwarzanie transakcji związanych z Bitcoinem. Jednak, jak ujawnił RBI w swoim najnowszym oświadczeniu, niektóre banki nadal używają przewróconego okólnika do odmowy obsługi klientów. „Takie odniesienia banków/podmiotów regulowanych do powyższego okólnika są nieprawidłowe, ponieważ okólnik ten został uchylony przez Hon’ble Supreme Court w dniu 4 marca 2020 r. Jako takie, w świetle postanowienia Hon’ble Supreme Court , okólnik traci ważność od daty wyroku Sądu Najwyższego, a zatem nie może być cytowany ani cytowany” – stwierdził RBI.

Regulator wezwał również banki do dalszego przeprowadzania należytej staranności przed obsługą użytkowników walut cyfrowych. Muszą przestrzegać wytycznych AML, CFT i KYC, oprócz zapewnienia zgodności z odpowiednimi przepisami Ustawy o zarządzaniu dewizami w przypadku przelewów zagranicznych. Oświadczenie RBI bardzo kontrastuje z wieloma wcześniejszymi komunikatami na temat branży. Dwa tygodnie temu Reuters poinformował, że regulator ostrzegał lokalne banki, aby zerwały wszelkie powiązania z branżą. Według wielu lokalnych raportów, a także postów w mediach społecznościowych, wiele banków odmawia usług użytkownikom walut cyfrowych, powołując się na przestarzały okólnik.

Użytkownicy walut cyfrowych nadal otrzymywali groźby zamknięcia konta. W jednym z takich e-maili od HDFC Bank stwierdza: „RBI podkreślił również, że podmioty regulowane nie mogą handlować walutami wirtualnymi ani świadczyć usług ułatwiających jakiejkolwiek osobie lub podmiotowi kontakt lub rozliczenie VC, a banki muszą wyjść z relacji z takimi klientami. ”

@HDFC_Bank Otrzymałem wiadomość e-mail z groźbą wycofania usług bankowych, ponieważ kupiłem trochę krypto. E-mail przytacza wytyczne RBI 2018, które zostały uchylone przez Sąd Najwyższy w zeszłym roku. Biorąc pod uwagę, że krypto jest rozważane przez prawodawców, czy nie jest to nękanie? pic.twitter.com/E3CAPx7hL4 — Sanat Mehrotra (@sanatmehrotra) 28 maja 2021 r.

Przejrzystość RBI pozwoli więc na zapewnienie użytkownikom walut cyfrowych dostępu do usług bankowych. Nischal Shetty, dyrektor generalny giełdy WazirX, skomentował: „To niesamowite, że RBI wyjaśnia i pomaga rozwiązać niepewność dotyczącą Crypto w Indiach. W Crypto jest ponad 1,5 crore Indian. Ta wiadomość przyniosła radość i pewność siebie wszystkim w branży.

Kontynuujmy budowanie indyjskiego ekosystemu kryptograficznego.” Inni przywódcy powtórzyli tę wiadomość, a założyciel giełdy CoinDCX Sumit Gupta zauważył: „Cieszymy się, że RBI wyjaśnił stanowisko wokół starego okólnika, który został odłożony przez szanowny Sąd Najwyższy. Mam nadzieję, że zamieszanie wokół tego samego się skończy.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Digital currencies not banned in India: central bank – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO