Mężczyzna z New Jersey grozi 5 lat więzienia z powodu nielicencjonowanej wymiany BTC

Mężczyzna z New Jersey przyznał się do prowadzenia nielicencjonowanej cyfrowej wymiany walut od 18 miesięcy. Rzekomo wymienił ponad 2,5 miliona dolarów dla swoich klientów bez uzyskania wymaganych licencji. William Green pojawił się 5 kwietnia przed sędzią okręgowym USA Kevinem McNulty’em, aby odpowiedzieć na jeden zarzut dotyczący prowadzenia działalności związanej z przekazywaniem pieniędzy bez licencji.

Jak ujawnił Departament Sprawiedliwości w komunikacie prasowym, 53-letni mieszkaniec Wall w New Jersey przyznał się do zarzutów podczas wideokonferencji. Akt oskarżenia DoJ twierdzi, że Green zarządzał giełdą o nazwie Destination Bitcoin od sierpnia 2017 do lutego 2019 za pośrednictwem strony internetowej i różnych skierowań. Green otrzymywałby waluty fiducjarne od swoich klientów za pośrednictwem gotówki, przelewów i procesorów płatności online. Następnie zamieniał środki na waluty cyfrowe, a następnie wysyłał je do klientów, od których pobierał opłatę za usługę. Green nigdy nie zarejestrował swojej firmy u Sekretarza Skarbu, jak muszą to robić wszyscy operatorzy przekazujący pieniądze.

Stało się tak pomimo przyznania, że ​​wiedział, iż ma obowiązek zarejestrować swoją firmę. Zielonemu grozi pięć lat za kratkami i grzywna w wysokości 250 000 dolarów za prowadzenie nielicencjonowanej firmy przekazującej pieniądze. Zostanie mu skazany 10 sierpnia. Zaledwie tydzień temu Departament Sprawiedliwości oskarżył popularnego influencera na Instagramie o oszustwo związane z cyfrową walutą. Zgodnie z zarzutem Jay Mazini twierdził, że kupuje BTC po zawyżonych cenach od swoich obserwujących na platformach mediów społecznościowych. Jednak gdy otrzymał BTC, nigdy nie przelał funduszy.

Departament nadal był zaangażowany w branżę walut cyfrowych w czasie, gdy organy regulacyjne są żywo zainteresowane. Jego największa akcja była skierowana przeciwko BitMEX, giełdzie instrumentów pochodnych BTC, której liderzy od lat obnoszą się z przepisami. Były dyrektor generalny Arthur Hayes niedawno poddał się władzom USA na Hawajach, aby stawić czoła jego zarzutom, podążając śladami Bena Delo, który również przekazał władzom USA trzy tygodnie temu.

W ubiegłym roku Departament Sprawiedliwości dokonał największego jak dotąd zajęcia aktywów cyfrowych. Departament przejął wart 1 miliard dolarów Bitcoin (BSV), BTC, BCH i BTG po dochodzeniu w sprawie ciemnego rynku internetowego Silk Road.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : New Jersey man faces 5 years in jail over unlicensed BTC exchange – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO