Wyoming podnosi stawkę na legalne zakłady sportowe, umożliwiając płatności w cyfrowej walucie

Wyoming dołączyło do rozszerzającej się listy stanów USA, które zalegalizowały zakłady sportowe, ale stan Równości podniósł stawkę, zezwalając operatorom zakładów sportowych na akceptowanie waluty cyfrowej jako płatności za zakłady. W tym tygodniu, gubernator Wyoming Mark Gordon podpisał HB 133 w mocy, otwierając drogę dla mieszkańców stanu w wieku 18+ do rozpoczęcia obstawiania online (zakłady detaliczne nie są dozwolone) już 1 września. Wyoming jest drugim stanem USA, który zatwierdził online. -tylko system zakładów, po Tennessee, który w zeszłym roku uruchomił swój wyłącznie cyfrowy rynek.

Jednak Wyoming jest pierwszym stanem w USA, który zezwala licencjobiorcom na przyjmowanie „cyfrowych, kryptograficznych i wirtualnych walut” jako depozytów na kontach klientów. Odniesienie do kryptowalut znajduje się w długiej liście aktywów uznawanych za „wymienialne na gotówkę”, w tym (między innymi) czeki podróżne, przekazy pieniężne, karty kredytowe i debetowe, przelewy internetowe oraz „przedpłacone instrumenty dostępu”. Decyzja o przyjęciu depozytów w cyfrowej walucie będzie podobno pozostawiona każdemu licencjobiorcy zakładów w Wyoming. Państwo planuje udzielić licencji na co najmniej pięciu bukmacherów, zwiększając szanse, że przynajmniej jeden z nich pozwoli klientom zasilić swoje konta czymś innym niż waluta fiducjarna.

HB 133 wymaga, aby osoby ubiegające się o licencje bukmacherskie oferowały obecnie zakłady online w co najmniej trzech innych jurysdykcjach w USA, co zawęzi pole do kilku coraz bardziej znanych marek bukmacherskich w Stanach, w tym DraftKings, FanDuel i BetMGM. Żaden z tych operatorów do tej pory nie zdecydował się publicznie komentować swoich potencjalnych planów waluty cyfrowej. Historia organów regulujących hazard zezwalających na obstawianie za pomocą wirtualnych walut jest stosunkowo krótka. Brytyjska Komisja ds. Hazardu, uważana przez wielu za złoty standard organów regulacyjnych, pozwoliła swoim licencjobiorcom zacząć akceptować „waluty cyfrowe” już w 2016 r. Jednak brytyjscy operatorzy powoli włączali te opcje do swojej palety płatności, z kilka mniejszych marek, które akceptują BTC, robi to tradycyjnie za pośrednictwem systemów konwersji oferowanych przez tradycyjne cyfrowe procesory płatności. Wydaje się, że wytarty język „kryptowalut” w HB 133 wydaje się oferować licencjobiorcom swobodę wyboru kryptowalut, które mogą przyjmować jako depozyty.

Względna popularność tokenów BTC i Ether wydaje się dawać tym dwóm walutom cyfrowym wewnętrzną ścieżkę, ale w oparciu o doświadczenia z Wielkiej Brytanii bukmacherzy z Wyoming prawdopodobnie natychmiast przekonwertują depozyty BTC lub Ether na fiat do celów obstawiania. Mówiąc najprościej, zmienność tokenów BTC i Ether stanowi znaczne ryzyko finansowe dla operatorów zakładów bukmacherskich. Jeśli obstawiający miałby postawić zakład z (powiedzmy) jednym tokenem BTC i ten zakład został spełniony, obstawiającemu należałoby się jego pierwotną stawkę plus (zgodnie z tradycyjnym modelem obstawiania) równowartość kwoty wygranej. Wyobraź sobie scenariusz, w którym pojedynczy token BTC jest wart 50 000 $, ale do czasu, gdy wynik wydarzenia, na które postawiono zakład, stanie się oczywisty, wycena BTC podwoiła się do 100 000 $.

Bukmacher jest teraz na haku, aby zapłacić 100 000 $ oprócz pierwotnej stawki gracza w wysokości 50 000 $. Zakłady sportowe same w sobie są działalnością nieprzewidywalną, a branża jest pełna horrorów o „Czarnych niedzielach”, w których zdecydowana większość drużyn NFL, które były faworyzowane do wygrywania – a tym samym przyciągały największą część akcji bukmacherskich – wszystkie pokonały swoich przeciwników. Wielu bukmacherów zbliżyło się do krawędzi niewypłacalności z powodu ogromnych wypłat, które były wymagane w tych czarnych niedzielach, więc apetyt książek na potencjalne podwojenie wymaganych wypłat będzie znikomy.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Wyoming ups ante on legal sports betting by allowing digital currency payments – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO