Singapurski regulator ostrzega przed oszustwami związanymi z btc

Organ nadzoru finansowego w Singapurze opublikował nowe ostrzeżenie dla potencjalnych inwestorów, aby uważali na oszustwa związane z kryptowalutami w następstwie skomplikowanego oszustwa polegającego na przywłaszczeniu nazwiska i podobieństwa premiera kraju. Monetary Authority of Singapore (MAS), który nadzoruje rynki finansowe w Singapurze, wydał ostrzeżenie w następstwie oszustwa, w którym premier kraju uwikłał się w oszustwo związane z tokenami na lokalnej platformie handlu tokenami, a jego imię i nazwisko oraz tożsamość zostały wykorzystane do sprzedaży tokenów warte równowartość 10000 USD.

Ostrzegając przed ryzykiem inwestowania na tak niestabilnym rynku, prezes MAS Tharman Shanmugaratnam powiedział, że inwestorzy powinni unikać ryzykownych inwestycji w tokeny i waluty cyfrowe. „Kryptowaluty mogą być bardzo zmienne, ponieważ ich wartość zazwyczaj nie jest związana z żadnymi podstawami ekonomicznymi. Są więc bardzo ryzykowne jako produkty inwestycyjne iz pewnością nie są odpowiednie dla inwestorów detalicznych ”- powiedział urzędnik w odpowiedzi na pytanie parlamentarne.

Ogłoszenie jest następstwem oświadczenia premiera Lee Hsien Loonga, wzywającego do ostrożności, ponieważ jego imię i nazwisko, podobizna i profile w mediach społecznościowych zostały powiązane z domniemanym oszustwem związanym z walutą cyfrową. Mnożenie się oszustw wokół BTC i spekulacji walutami cyfrowymi nabrało tempa w ostatnich miesiącach, napędzane przez hossę na głównych rynkach walut cyfrowych. W rezultacie organy regulacyjne w Singapurze i innych krajach coraz częściej traktują walutę cyfrową jako „aktywa poboczne”, aby zidentyfikować sposoby zwiększenia nadzoru regulacyjnego nad sektorem.

Według Shanmugaratnam inwestorzy powinni nadal trzymać się z daleka, podczas gdy agencje regulacyjne pracują nad opracowaniem skuteczniejszych regulacji i nadzoru sektora walut cyfrowych. „Przestrzeń zasobów kryptograficznych stale się rozwija. MAS uważnie monitoruje rozwój sytuacji i będzie nadal dostosowywać swoje zasady w razie potrzeby, aby zapewnić skuteczność regulacji i współmierność do stwarzanego ryzyka. Inwestorzy ze swojej strony powinni zachować szczególną ostrożność podczas handlu kryptowalutami. ”

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Singapore regulator warns against digital currency scams following PM name fraud – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO