Budowa wartościowego rynku informacyjnego: Knovigator zmienia nazwę na Treechat

Treechat.ai, wcześniej znany jako Knovigator, zmienił nazwę na „czat o nieskończonych wątkach, umożliwiający cenne rozmowy z ludźmi i sztuczną inteligencją”. Treechat umożliwia użytkownikom tworzenie wątków ze wsparciem sztucznej inteligencji (AI), w ramach których użytkownicy mogą wybrać swój model w celu dodania kontekstu do wątków. Spotkałem się z twórcą Treechat, Dmitriyem Fabrikantem.

Po co zmieniać markę z Knovigator na Treechat, skupiając się na sztucznej inteligencji?

Dmitriy Fabrikant: Knovigator był grą słów: Wiedza + Nawigator, ale był zbyt tajemniczy i trudny do zapamiętania. Treechat jest łatwiejszy do zapamiętania i bardziej opisowy. Treechat to nieskończenie wielowątkowe płótno do pisania i konwersacji. Każda wiadomość w wątku może rozgałęziać się w nowy podwątek, wiadomości podwątku mogą rozgałęziać się w swoje własne podwątki i tak dalej. Kiedy piszemy, tworzymy strukturę drzewa, aby uchwycić i uporządkować nasze myślenie… stąd Treechat.

Paradoksalnie struktura zapewnia większą swobodę, odzwierciedlając skojarzeniową naturę naszego myślenia: nasz umysł nieustannie generuje styczne, tj. gałęzie. Inne interfejsy użytkownika czatu wymagają połączenia wielu stycznych w jeden strumień. Jest to mylące, a tarcia mogą spowodować, że porzucisz ulotne pomysły. Treechat pozwala szybko oddzielić podwątek, tworząc przestrzeń do pełnego zbadania swojego pomysłu samodzielnie lub z innymi.

Oddziały zbierają powiązane wiadomości, dzięki czemu wcześniejsze rozmowy można łatwo znaleźć i ponownie wykorzystać. W Treechat nasze rozmowy stają się aktywami, które można cenić i rozwijać. Tę samą rozgałęzioną strukturę można wykorzystać do uporządkowania wszelkich innych informacji, na przykład w zarysie powieści lub jako osobisty system plików poprzez załączenie plików do naszych wiadomości.

Dlaczego skupiono się na sztucznej inteligencji? Sztuczna inteligencja to potężne narzędzie wzmacniające ludzką inteligencję i kreatywność. Andrej Karpath napisał niedawno na Twitterze, że właściwym podejściem do sztucznej inteligencji jest wzmacnianie inteligencji, co jest naszym celem.

Istniejącym sieciom społecznościowym brakuje odpowiednich zachęt, aby móc to realizować, ponieważ ostatecznie muszą służyć reklamodawcom i przyciągać uwagę użytkowników. Rozumie to każdy, kogo rozprasza reklama.

W Treechat pracujemy nad wzmocnieniem inteligencji naszych użytkowników, czy to w przypadku sztucznej inteligencji na poziomie indywidualnym, czy też rynków uwagi/informacji na blockchainie Bitcoin SV na poziomie zbiorowym.

Po co wdrażać funkcje AI w wątkach?

Dmitriy Fabrikant: Nigdy nie chcę z góry decydować, czy piszę dla ludzi, czy dla sztucznej inteligencji i muszę wybierać różne narzędzia w zależności od odpowiedzi. Chcę zacząć pisać i w razie potrzeby zapraszać agentów AI do rozmów i z nich. W Treechat agenci AI i ludzie mogą współdziałać z użytkownikami, mając precyzyjną kontrolę nad tym, na co reaguje sztuczna inteligencja.

Posiadanie notatek, rozmów i agentów AI na tej samej platformie ułatwia znajdowanie i wykorzystywanie cennej wiedzy bez względu na jej pochodzenie.

Treechat pozwala także wybrać modele, z którymi chcesz rozmawiać. Jest to przydatne, ponieważ modele mają różne możliwości i kompromisy: modele komercyjne mają większą zdolność rozumowania, ale cenzurują bardziej niż modele typu open source, niektóre modele mają większy kontekst, ale są mniej dokładne. Aby uzyskać dostęp do tych funkcji, nie musisz przełączać aplikacji, dlatego umieściliśmy je wszystkie w Treechat.

Jak integruje się mikropłatności?

Dmitriy Fabrikant: Myślę, że najbardziej cenię w sieciach społecznościowych możliwość zdobywania cennej wiedzy, dlatego w Treechat nieustannie myślimy o tym, w jaki sposób możemy pokazać Ci najcenniejsze informacje w danym momencie. Wyzwanie polega na tym, że jesteśmy zalewani informacjami, a teraz, dzięki generatywnej sztucznej inteligencji, będzie to jeszcze większy problem.

Aby rozwiązać ten problem, naszym celem jest zbudowanie sieci społecznościowej, która uruchomi rynek informacyjny w celu wyceniania treści i wykorzystania tej ceny do gromadzenia najcenniejszej wiedzy w celu wzmocnienia pozycji jednostki i doskonałej zbiorowej koordynacji. Moim zdaniem Bitcoin SV jest jedynym blockchainem wystarczająco tanim i wystarczająco skalowalnym, aby to zrobić.

Naszą pierwszą próbą było „podniesienie wartości” wiadomości.

Upvalue to „głosowanie za” pieniędzmi, ale w przeciwieństwie do tanich głosów za, nawet niewielkie wzrosty wymagają od użytkownika poświęcenia BSV, aby wysłać uczciwy sygnał o tym, co ceni.

W miarę podwyższania wartości wiadomości, rosną one w rankingach wyszukiwania, tworząc podstawowy rynek uwagi, na którym podwyższanie wartości wiadomości przyciąga ich uwagę, gdy użytkownicy częściej się z nimi spotykają.

Jednakże od czasu odkrycia blokowania w BSV postanowiliśmy ponownie uruchomić blokowanie jako główny mechanizm sygnalizacyjny. Blokowanie działa w podobny sposób jak zwiększanie wartości, wymagając od użytkowników poniesienia (alternatywnego) kosztu w celu uczciwego zasygnalizowania wartości konkretnej wiadomości, ale ponieważ użytkownik ostatecznie otrzyma zwrot pieniędzy, koszt zablokowania jest niższy i zapewnia większe wykorzystanie.

Czy wątki są publikowane w łańcuchu? Dlaczego lub dlaczego nie?

Dmitriy Fabrikant: Mamy działający prototyp, który ma zostać udostępniony w ciągu najbliższych kilku tygodni i który automatycznie publikuje publiczne wątki w łańcuchu, bez żadnych kosztów dla użytkowników.

Użytkownikom publikowanie w łańcuchu pozwala na posiadanie swoich danych i przeglądanie ich za pomocą dowolnego kompatybilnego klienta w nowatorski i interesujący sposób, bez konieczności zamykania się w otoczonym murem ogrodzie.

W przypadku programistów dostęp do danych użytkownika w łańcuchu może pozwolić na eksperymentowanie z nowatorskimi doświadczeniami użytkowników na tych danych bez konieczności stawiania czoła problemowi zimnego startu polegającemu na braku treści do pokazania, z jakimi borykają się programiści działający w starym paradygmacie.

W jaki sposób Treechat będzie interoperacyjny?

Dmitriy Fabrikant: Pracujemy nad tym, aby Treechat był jak najbardziej interoperacyjny. Wątki publiczne będziemy publikować na łańcuchu przy użyciu protokołu bSocial. Użytkownicy nie będą blokowani na naszej platformie podczas publikowania postów, a inni mogą tworzyć klientów, którzy będą korzystać z treści generowanych przez naszych użytkowników.

W nadchodzącej wersji zaczniemy korzystać z kanałów bSocial innych aplikacji na blockchainie BSV, w tym Hodlocker, Twetch i Retrofeed, które będą wyświetlane jako pierwszorzędne wątki Treechat.

Inne platformy obecnie nie wyświetlają postów z innych aplikacji bSocial, ale byłoby fajnie, gdyby użytkownicy mogli odpowiadać w Treechat i wyświetlać je na przykład w Hodlockerze. Mamy nadzieję, że programiści dołączą do nas i będą wyświetlać w swoich aplikacjach inne posty bSocial.

Po co dodawać monety blokujące jako sposób sprawdzania?

Dmitriy Fabrikant: Zaczęliśmy selekcjonować zawartość Treechat za pomocą Upvalue, ale kiedy zobaczyliśmy, że społeczność buduje się wokół blokowania na Hodlockerze, sprawdziliśmy to i zdecydowaliśmy się dodać blokowanie.

Podobnie jak Upvalue, blokowanie umożliwia użytkownikom wysyłanie uczciwego sygnału jakości przy niewielkim poświęceniu. Użytkownicy, którzy blokują, ponoszą koszt alternatywny, ponieważ nie mogą wydawać ani inwestować zablokowanych monet, ale w przeciwieństwie do wartości wyższej, użytkownicy ostatecznie odzyskują swoje pieniądze, co sprawia, że blokowanie jest tańszym, mniejszym tarciem i łatwiejszym do przyjęcia sposobem sygnalizowanie za pomocą pieniędzy.

Blokowanie ma również interesujące efekty drugiego rzędu. Chociaż osoba zamykająca ponosi koszt alternatywny, zamykając BSV, zmniejsza jego podaż, z korzyścią dla innych posiadaczy BSV.

Blokowanie jest również bardziej odporne na ataki sybil niż upvalue.

Które portfele BSV będą obsługiwane?

Dmitriy Fabrikant: Dla wersji początkowej opracowaliśmy portfele depozytowe oparte na SHUAllet.js.

Wkrótce udostępnimy obsługę portfeli niezabezpieczających, takich jak Panda Wallet. W przyszłości fajnie byłoby sporządzić listę portfeli, które rozważamy wspierać, i pozwolić społeczności za pomocą blokady głosować nad tym, które portfele traktować priorytetowo.

Jak Treechat wypada w porównaniu z Windbell, aplikacją do tworzenia zakładek zbudowaną na BSV?

Dmitriy Fabrikant: Nie mamy dużego doświadczenia w korzystaniu z Windbell, ale wygląda na to, że nasza motywacja w dużym stopniu się pokrywa. Oboje zdajemy sobie sprawę z korupcyjnego wpływu modelu reklamowego na to, jak sieci społecznościowe ustalają priorytety tego, na co zwracają uwagę użytkownicy.

Mamy również wspólne funkcje, w tym to, co Treechat nazywa wycinaniem, które pozwala użytkownikom przechwytywać treści z dowolnego miejsca w Internecie za pośrednictwem rozszerzenia Chrome lub z innych sieci społecznościowych za pośrednictwem mobilnego menu udostępniania za pomocą naszej aplikacji mobilnej, obecnie w wersji Beta (treechat.ai/ mobilny).

Treechat koncentruje się głównie na kuratorowaniu społecznościowym. W Treechat wycinanie to nieskończenie wielowątkowe płótno Treechat, treść jest indeksowana i można ją przeszukiwać, dodawać adnotacje i udostępniać innym użytkownikom Treechat, a wkrótce dostępnym agentom AI. Podobnie jak natywne posty Treechat, najlepiej przechwycona treść może zostać powiązana z jakością sygnału.

Uważamy, że Clipping to łatwy sposób na gromadzenie cennej wiedzy, dzięki czemu możemy zacząć wspólnie ją przeglądać, kiedy jej najbardziej potrzebujemy.

Dlaczego powinniśmy używać Treechat w przeciwieństwie do innych aplikacji do robienia prywatnych notatek, takich jak Keep, OneNote itp.?

Dmitriy Fabrikant: Myślę, że nieskończenie wielowątkowy, wielowymiarowy nośnik do pisania, który może bez wysiłku przełączać się między trybami dla jednego i wielu graczy, jest potężniejszym narzędziem do badania naszego myślenia i współpracy nad pomysłami. Kiedy połączymy to z rynkiem uwagi zdolnym do skutecznego ustalania priorytetów naszej zbiorowej uwagi, Treechat staje się potężnym narzędziem do ludzkiej koordynacji.

Wielu z nas gromadzi swoją najlepszą wiedzę w prywatnych silosach… Treechat ma na celu wypełnienie luki pomiędzy prywatnym sporządzaniem notatek a społecznym tworzeniem sensu, poprzez zapewnienie zachęty do dzielenia się naszą najcenniejszą wiedzą i jej selekcjonowania dla naszej indywidualnej i zbiorowej korzyści.

Dziękuję Dmitriy za poświęcenie czasu na udzielenie odpowiedzi na moje pytania. Mam nadzieję, że czytelnicy dowiedzieli się więcej o Treechat i ich planach na przyszłość.

Artykuł ten został lekko zredagowany ze względu na przejrzystość i gramatykę.

Obejrzyj: sztuczna inteligencja tak naprawdę nie jest generatywna, jest syntetyczna

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Building a valuable information market: Knovigator rebrands to Treechat – CoinGeek

Author: BitcoinSV.pl
CEO