Indyjska branża Web3 spodziewa się „rozprzestrzenienia finansowego” technologii blockchain w 2024 r

W miarę jak Indie zaczynają wdrażać technologię blockchain, a rząd federalny podkreśla jej zalety, branża Web3 oczekuje, że w 2024 r. więcej banków i instytucji finansowych będzie wykorzystywać tę technologię do różnych zastosowań.

„[Blockchain] daje nam tak wiele opcji. Można go używać na wiele różnych sposobów. Nie jesteśmy więc przeciwni tej technologii” – powiedziała w 2023 r. indyjska minister finansów Nirmala Sitharaman. Oczekuje również, że w ciągu najbliższych kilku lat wykorzystanie blockchainu w Indiach wzrośnie o około 46%.

Do zeszłego roku władze prowincji w Indiach eksperymentowały z niezmiennością blockchainu, umieszczały na nim rejestry gruntów i certyfikaty oraz uruchomiły portal internetowy umożliwiający składanie skarg policyjnych.

„W ubiegłym roku rządy używały go głównie do rejestrów gruntów, a niektóre do poświadczeń dokumentów, systemów zarządzania, a także do składania wniosków i dokumentów. Zasadniczo rozwiązania w zakresie integralności danych” – zauważył Rohan Sharan, założyciel i dyrektor generalny Timechain Labs, firmy tworzącej aplikacje on-chain wykorzystującej technologię blockchain BSV, w ekskluzywnym wywiadzie dla CoinGeek.

„To, co widzę w następnej kolejności, to pewne finansowe rozprzestrzenianie się blockchainu za pomocą CBDC, ponieważ istnieje programowalność CBDC i moc różnych rozwiązań DeFi, takich jak finansowanie łańcucha dostaw realizowane za pomocą blockchain” – zauważyła Sharan.

Sharan powiedział, że spodziewa się wyzwań związanych z programowalnością CBDC i związanymi z tym przepisami.

„Obecnie wydawane CBDC nie jest domyślnie programowalne. Nasze podejście w branży polega na stworzeniu pomostu dla tokena CBDC na Blockchain. W naszym przypadku jest to blockchain BSV” – dodała Sharan, wskazując, że bank centralny – tzw
Reserve Bank of India (RBI) — nie wydał odpowiednich wytycznych dotyczących akceptowania, promowania lub dopuszczania do istnienia tokenów pomostowych CBDC.

Most umożliwia transfer tokenizowanych aktywów pomiędzy różnymi sieciami technologii rozproszonych rejestrów.

Cyfrowa waluta banku centralnego Indii (CBDC), czyli cyfrowa rupia, poczyniła znaczne postępy, a RBI osiągnął swój cel wynoszący milion transakcji dziennie. Bank centralny tego kraju w Azji Południowej rozpoczął swój pierwszy pilotażowy program pilotażowy w zakresie rupii cyfrowych w segmencie hurtowym 1 listopada 2022 r., natomiast pilotażowy program pilotażowy w zakresie rupii cyfrowych w handlu detalicznym rozpoczął się 1 grudnia 2022 r.

„Banki w Indiach wykorzystują go [blockchain] w wielkim stylu. Dokonują rozliczeń międzybankowych za pośrednictwem Blockchain” – powiedział CoinGeek Rajagopal Menon, wiceprezes WazirX, jednej z największych indyjskich platform handlu wirtualnymi aktywami cyfrowymi.

„15 banków faktycznie współpracuje, wykorzystując blockchain do dokonywania rozliczeń. Przedsiębiorstwa typu blockchain i adopcja na poziomie stanowym osiągnęły szczyt, jeśli chodzi o Indie. Jedynym brakującym elementem są regulacje, które zostaną wprowadzone w latach 2024–2025” – dodał Menon.

Replikuj przypadki użycia blockchain

Dilip Chenoy, przewodniczący Bharat Web3 Association, organizacji branżowej utworzonej w celu promowania i rozwoju branży Web3 w Indiach, powiedział, że spodziewa się, że rządy prowincji w Indiach będą współpracować w tym roku i powielać niektóre przypadki użycia blockchain, które już odniosły sukces na różnych poziomach.

Według doniesień zachodnioindyjski stan Maharasztra korzysta już z technologii blockchain do przechowywania wszystkich danych rejestracji elektronicznej dla nowo budowanych nieruchomości. Podczas pobytu we wschodnich Indiach Urząd ds. Rozwoju Nowego Miasta w Kalkucie w Bengalu Zachodnim (NKDA) nawiązał współpracę z Airchains, platformą SaaS oprogramowania pośredniego Web3, w celu digitalizacji własności gruntów za pomocą mutacji opartej na niewymiennym tokenie (NFT) do zarządzania ewidencją gruntów. Model blockchain umożliwia ułamkową własność własności.

„Widzimy, że w 2024 r. przypadki użycia [blockchain] będą się mnożyć w różnych stanach, ponieważ tak jest najłatwiej. Zatem zobaczymy optymalizację przypadków użycia” – powiedział Chenoy w ekskluzywnym wywiadzie dla CoinGeek.

„Będziecie świadkami wielu wysiłków w zakresie tokenizacji prowadzonych zarówno przez rząd, jak i sektor prywatny” – powiedział. „Zastosowania dla przedsiębiorstw dramatycznie wzrosną. Tak naprawdę bankowość to duży sektor. I oczywiście w branży ubezpieczeń usług finansowych możesz zauważyć, że coś się dzieje.

Aby dowiedzieć się więcej o walutach cyfrowych banku centralnego i niektórych decyzjach projektowych, które należy wziąć pod uwagę podczas ich tworzenia i uruchamiania, przeczytaj podręcznik CBDC nChain.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : India’s Web3 industry expects ‘financial proliferation’ of blockchain technology in 2024 – CoinGeek

Author: BitcoinSV.pl
CEO