Poruszanie się po granicy technologicznej: rok przeglądu blockchainu na Filipinach

Raport CoinGeek na koniec roku dla Filipin stanowi świadectwo dynamicznej ewolucji obserwowanej przez cały rok w świecie innowacji i postępu technologicznego. W tym raporcie, żegnając rok 2023, powracamy do kluczowych momentów, które ukształtowały krajobraz blockchain w kraju.

Rok rozpoczął się Tygodniem Technologii Azji Południowo-Wschodniej, wspólnym przedsięwzięciem Digital Pilipinas i Ambasadą Brytyjską.

„Myślę, że jesteśmy w naprawdę interesującym i ekscytującym czasie na Filipinach. Ekosystem rozwija się w ciągu ostatnich kilku lat. Myślę, że jesteśmy o krok od prawdziwego rozkwitu tego zjawiska” – powiedziała Ambasador Wielkiej Brytanii na Filipinach Laure Beaufils.

Departament Handlu i Przemysłu (DTI) odegrał kluczową rolę w wychowywaniu potencjalnych jednorożców.

„Będziemy współpracować z Digital Pilipinas, abyśmy mogli wspierać wzrost i rozwój większej liczby start-upów” – podkreśliła podsekretarz Rafaelita Aldaba.

Amor Maclang, założyciel Digital Pilipinas, podkreślił szerszą wizję kraju, stwierdzając: „Filipiny mogą potencjalnie być liderem w tej przestrzeni. Nie tylko dlatego, że konsumujemy, tworzymy i występujemy”.

Tymczasem Szczyt CFO rzucił światło na niezastąpioną rolę technologii w przetrwaniu biznesu w trudnych czasach. Cherry Kua, kontroler finansowy w firmie Microsoft (NASDAQ: MSFT), tak skomentował szybką cyfryzację podczas pandemii, stwierdzając: „Dwuletnia cyfryzacja została wykonana w dwa miesiące”.

Angelo Valdez, prezes i dyrektor generalny Harper & Hill Inc., podkreślił potrzebę edukacji, mówiąc: „Potrzebujemy technologii. Musimy kształcić nie tylko technologię, ale także wszystkich tych liderów finansowych”.

Podczas szczytu Aboitiz AI zbadano wieloaspektowy wpływ sztucznej inteligencji na różne branże. Tim Rockwell z Energy Asia Strat Pte Ltd podkreślił komplementarny charakter sztucznej inteligencji i blockchain, zachęcając zainteresowane strony i społeczeństwo, aby „popatrzyły na to jak na kolejne narzędzie”.

Krajowy system identyfikacji wywołał dyskusje na temat prywatności danych, a Guy Sheppard z Aboitiz Data Innovation zaproponował rozwiązanie typu blockchain.

„Dla nas bardzo interesującym eksperymentem jest rozpoczęcie korzystania z blockchainu w celu zapewnienia bezpiecznego łańcucha dostaw dla najbardziej wrażliwych rzeczy” – powiedział.

Gdy Filipiny wdrożyły sztuczną inteligencję i blockchain, pojawiło się pytanie: co dalej?

Dr Adrienne Heinrich z Aboitiz Data Innovation wyraziła nadzieję na ściślejszą współpracę.

Szczyt AIBC był kamieniem milowym, wysuwając na pierwszy plan inteligencję i bezpieczeństwo dzięki dynamicznemu duetowi sztucznej inteligencji i blockchain. Kelvin Lee, komisarz Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), podkreślił znaczenie wiarygodności i skuteczności w wyborze partnerów blockchain.

„Musimy mieć pewność, że są wiarygodni, że mogą z nami dobrze współpracować i oczywiście, że ich rozwiązanie będzie skuteczne” – powiedział.

nChain, wybitny gracz na globalnej przestrzeni blockchain, odegrał znaczącą rolę w wspieraniu wysiłków na rzecz cyfryzacji kraju dzięki programowi Blockchain Immersion.

„Naszym celem jest stworzenie platformy, na której ludzie będą mogli zanurzyć się w technologii blockchain poprzez różne działania” – wyjaśniła Stephanie Tower, kierownik ds. rozwoju biznesu – Filipiny w firmie nChain.

Ponadto nChain nawiązał współpracę z Uniwersytetem Ateneo De Manila, aby pobudzić edukację blockchain i wspierać doktorantów.

Zaangażowanie nChain w edukację zmaterializowało się wraz z uruchomieniem programu inkubatora startupów Block Dojo, obietnicy spełnionej przez Stefana Matthewsa, prezesa wykonawczego i współzałożyciela nChain, w celu wsparcia cyfryzacji Filipin.

Wielkim finałem był Filipiński Tydzień Blockchain, podczas którego odbyła się gala mody Metaverse i występ wpływowych prelegentów. Donald Lim, główny organizator Filipińskiego Tygodnia Blockchain, podkreślił zaangażowanie różnych interesariuszy w przebudzenie całego ekosystemu.

Senator Robin Padilla zadeklarował wsparcie dla blockchain, stwierdzając: „Jestem tu po to, co chcesz, żebym zrobił, aby zasponsorować dla ciebie rachunek, zrobię to”.

Wei Zhou, dyrektor generalny Coins.ph, omówił wyzwania regulacyjne, potwierdzając stabilność i praktyczność Bangko Sentral ng Pilipinas (BSP) w nadzorowaniu blockchain i aktywów cyfrowych.

Żegnamy rok 2023, Filipiny stoją u progu transformacji cyfrowej. Blockchain wplótł swoją magię w korytarze rządowe i gale mody metaverse, obiecując przyszłość pełną innowacji.

Nie możemy się doczekać jeszcze bardziej niezwykłego roku 2024. W imieniu zespołu CoinGeek zajmującego się wydarzeniami na Filipinach chciałbym podziękować za dołączenie do nas w tej przejażdżce. Przed nami przyszłość, w której możliwości nie znają granic!

Obejrzyj: Pozdrowienia świąteczne od Calvina Ayre! Rok 2024 będzie kluczowy dla przyjęcia Enterprise Blockchain

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Navigating the technological frontier: A Year in Review of blockchain in the Philippines – CoinGeek

Author: BitcoinSV.pl
CEO