Stowarzyszenie BSV Blockchain Association wyjaśnia niedawne „przeciążenia” sieci

Według stowarzyszenia BSV Blockchain Association wszelkie „przeciążenia” zgłoszone ostatnio w sieci blockchain BSV wynikały z dużego obciążenia usług pomocniczych. Szwajcarska organizacja non-profit, która nadzoruje rozwój protokołu Bitcoin, zauważyła, że ​​testy usługi indeksowania Bitails i stopniowe zastępowanie mAPI przez ARC mogły spowodować spowolnienie niektórych innych usług – jednakże nie miało to wpływu na podstawową działalność wydobywczą BSV.

Jako sieć blockchain o nieograniczonym potencjale skalowania, blockchain BSV nigdy nie powinien w ogóle doświadczać zatorów – przynajmniej nie tego rodzaju zatorów, które rutynowo występują w sieciach takich jak BTC. Jednakże BSV Blockchain Association zauważyło, że w usługach drugorzędnych obsługujących dodatkowe procesy w sieci nadal występują pewne „wąskie gardła”, które w dalszym ciągu wymagają dalszego rozwoju, aby sprostać wymaganiom sieci.

Spoglądając na słynnego „BSV Pacman” na BitInfoCharts (tym, który pokazuje udział BSV w wolumenie transakcji w porównaniu do innych sieci), zauważalne jest dodatkowe obciążenie. Blockchain BSV przetworzył około 90 milionów transakcji w ciągu ostatnich 24 godzin (w momencie pisania tego tekstu), co stanowi 96,8% wszystkich transakcji na BSV, BTC, Ethereum, XRP, BCH i innych.

Stowarzyszenie BSV Blockchain Association stwierdziło, że Bitails „wysyłał miliony transakcji do sieci głównej” w ramach trwającego testu warunków skrajnych. To dodatkowe obciążenie miało wpływ na istniejącą usługę mAPI, a także na serwer ElectrumX. Eksplorator Blockchain WhatsOnChain (WoC) również zwolnił, ponieważ opierał się na punktach końcowych ElectrumX.

„Stowarzyszenie BSV pragnie podziękować wszystkim członkom społeczności, którzy zgłosili nam te problemy. Jesteśmy w fazie przejściowej, a rozwijająca się sieć blockchain BSV – i jej usługi pomocnicze – nadal podlegają znanym ograniczeniom skalowania.

WoC pracuje nad udostępnieniem nowych punktów końcowych dla aplikacji BSV innych firm, aby zastąpić te ElectrumX, a Stowarzyszenie zaleca programistom interakcję z WoC, jeśli zauważą jakiekolwiek problemy. WoC ma grupę na Telegramie, w której programiści rejestrują wszelkie opóźnienia, a strona stanu eksploratora w jego witrynie internetowej zawiera listę alternatywnych adresów punktów końcowych. Obecnie wszystkie systemy są wymienione jako w 100% sprawne.

Aplikacje zazwyczaj wysyłają zapytania do usług eksploratora blockchain, aby sprawdzić ważność przeszłych transakcji. Należą do nich eksploratorzy BSV dedykowani blockchainowi, tacy jak WoC, i inne przykłady multi-blockchain, takie jak Coinomi i Blockchair. Bitails to nowszy indeksator sieciowy i menedżer UTXO stworzony do obsługi ogromnego obciążenia transakcyjnego BSV i twierdzi, że jego obecna infrastruktura obsługuje do 5000 ciągłych transakcji na sekundę (TPS) w czasie rzeczywistym. Ma nadzieję „wkrótce” zwiększyć tę liczbę do 10 000, a trwające testy warunków skrajnych sieci są częściowo przyczyną większych niż zwykle wolumenów transakcji na blockchainie BSV.

ARC, jak szczegółowo opisano w tym artykule Kurta Wuckerta Jr., to „pomost do sieci Bitcoin” zaprojektowany w celu usprawnienia transakcji dla dużych użytkowników poprzez propagowanie niepotwierdzonych transakcji do górników i oznaczanie wszystkiego, co może powodować spowolnienie niektórych transakcji . ARC ostatecznie zastąpi starszą wersję mAPI, pierwotnie reklamowaną jako rozwiązanie usprawniające, ale zebrała skargi dotyczące zestawów API, które umożliwiały projektom wysyłanie wszystkich transakcji do określonych węzłów, tworząc „pojedynczy punkt awarii”. ARC łączy się z kilkoma węzłami jednocześnie, a także sprawdza status transakcji i wysyła powiadomienia, gdy transakcja została zaakceptowana i później przetworzona.

Nawet w swojej obecnej formie blockchain BSV przetwarza więcej transakcji na sekundę i dziennie, niż jakakolwiek inna sieć blockchain mogłaby marzyć. Jednak nadal pozostaje wiele do zrobienia, w tym rozwój usług indeksowania i powiadamiania, które poradzą sobie również z wymaganiami dotyczącymi nieograniczonego skalowania danych. Całkowita rearchitektura protokołu Bitcoin o nazwie „Teranode” ma również zostać udostępniona w przyszłym roku. Chociaż kod Teranode jest nowy, nadzór BSV Blockchain Association gwarantuje, że wszystkie transakcje muszą nadal być zgodne z oryginalnymi zasadami protokołu Bitcoin, określonymi przez Satoshi Nakamoto w latach 2008-09.

Obejrzyj: Jak Teranode umożliwia nieograniczone skalowanie | Jake’a Jonesa

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : BSV Blockchain Association explains recent network ‘congestion’ – CoinGeek

Author: BitcoinSV.pl
CEO