Branża blockchain BSV ewoluowała odrębnymi „falami” – mówi twórca BSVdata.com

Każdy w branży blockchain BSV powinien dodać stronę BSVdata.com do zakładek. Stworzony przez Fuenga Lee, od kilku lat jest nieocenionym źródłem informacji o tym, kto i do jakich celów używa blockchainu BSV. Witryna dodała niedawno wskaźniki porównujące nie tylko łańcuch bloków BSV, ale także inne łańcuchy bloków. Według Lee ma to dać uproszczony przegląd wydajności i wydajności kilku sieci za pomocą łatwych do zrozumienia wykresów, które ze swojej natury podkreślają zalety blockchainu BSV w tych obszarach.

https://x.com/bsvdata/status/1684601623082123264?s=20

BSVdata podkreśliła również kilka mało znanych i dość interesujących trendów w ewolucji branży blockchain BSV na przestrzeni ostatnich 4 lat. Rozmawiając z CoinGeek w poniższym wywiadzie, Fueng Lee przekazał nam aktualizację i podsumowanie części niezbędnej wiedzy, którą zdobył w tym czasie.

Według Lee wystąpiły wyraźne „fale” w rozwoju i inwestycjach typu blockchain BSV, na które wpływ miały takie czynniki, jak wymagane przez użytkowników podstawowe usługi, napływ inwestycji oraz niedawne zainteresowanie transakcjami mikropłatnościami i aplikacjami na skalę korporacyjną.

Mówiąc o inwestycjach, Lee stwierdził, że graficzne witryny ze statystykami blockchain są nieocenionym źródłem informacji dla użytkowników, inwestorów i programistów, ale tworzenie i utrzymywanie ich nie jest samo w sobie dochodowym biznesem. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o planach Lee na przyszłość i o tym, jak jego dwuosobowy zespół programistów dba o aktualność witryny i jej dostępność dla wszystkich.

Dlaczego zdecydowałeś się na porównanie wskaźników blockchain w BSVData?

Na początku rozważałem włączenie wskaźników porównawczych obejmujących różne typy blockchain. Jednak ostatecznie zignorowałem ten pomysł, ponieważ skupialiśmy się głównie na blockchainie BSV. Zamiast tego zamierzaliśmy porównać Bitcoin z uznanymi sieciami płatniczymi i gigantami przetwarzania danych, takimi jak PayPal (NASDAQ: PYPL), Visa (NASDAQ: V) i Amazon Web Services (AWS) (NASDAQ: AMZN). Pomimo wahań i manipulacji na rynku, rozprzestrzenianie się technologii blockchain i web3 jest niezaprzeczalne. Uderza mnie, że te różnorodne konkurencyjne rozwiązania – czy to dowód pracy, dowód stawki czy inne mechanizmy – będą współistnieć w podobnym duchu do współistnienia socjalizmu i kapitalizmu, napędzanych odrębnymi ideologiami. Biorąc pod uwagę tę perspektywę, konieczne wydawało się zintegrowanie funkcji porównawczej, która zapewniłaby użytkownikom uproszczony przegląd wydajności i możliwości blockchainu za pomocą wykresów, jednocześnie uwzględniając potencjał blockchainu BSV.

Niedawno dyrektor generalny BlockDojo, James Marchant, zasugerował dodanie tabeli porównawczej transakcji, której blockchain BSV został wykluczony z bitinfocharts.com (uwaga: wygląda na to, że dane transakcji BSV zostały już przywrócone na stronie). Posunięcie to mogłoby przedstawić BSV obok innych łańcuchów bloków, przyciągając przy tym większy ruch. Zapewniając użytkownikom możliwość wygodnego zestawiania wolumenów, opłat i innych istotnych statystyk, chcieliśmy uchronić użytkowników przed przeszukiwaniem informacji z różnych źródeł.

Jakie główne trendy zauważyłeś w wykorzystaniu blockchainu BSV od czasu założenia witryny?

Analizując wolumen transakcji BSV w różnych sektorach, odkryłem wyraźne zjawiska pomiędzy dwiema falami projektów i innowacji – przed i po pandemii COVID-19. Początkowa fala, charakteryzująca się innowacjami i eksperymentami, wywodziła się głównie od niezłomnych zwolenników technologii blockchain BSV, którzy wywodzili się z programistów lub przedsiębiorców. Skupili się na firmach zorientowanych na konsumenta, obejmujących gry i media społecznościowe. Następnie nastąpiła druga fala, której świadkami byliśmy w zeszłym roku, a wiodącą rolę przejęli inwestorzy i inwestorzy venture capital. Ta ostatnia fala wykazała skłonność do rozwiązań dla przedsiębiorstw, obejmujących blockchain do takich przedsięwzięć, jak zarządzanie danymi, IoT i tokenizacja. To przejście jest obiecujące, ponieważ sugeruje, że branża stopniowo zmierza w kierunku rozwiązywania rzeczywistych problemów. Zasadniczo oznacza to usługi wykorzystujące Bitcoin zarówno jako towar obliczeniowy, jak i księgę danych, umożliwiając użytkownikom lub klientom interakcję bez konieczności bezpośredniego zdobywania monet.

Czy niektóre sektory odnotowały większy wzrost w porównaniu do innych?

Choć pozostajemy zakorzenieni na wczesnych etapach rozwoju, wszędzie widać pozytywną dynamikę. W niektórych sektorach odnotowano większą aktywność, lecz nie zaobserwowano znaczących różnic w stopach wzrostu. Wiele projektów wykorzystało potencjał Bitcoina jako systemu mikropłatności, wykorzystując go do zarządzania integralnością danych i tokenizacji aktywów w świecie rzeczywistym. W tym roku odnotowano wzrost usług i rozwiązań typu blockchain dla przedsiębiorstw, pokazując pojawienie się dojrzałych produktów takich podmiotów, jak TimeSeal, Gate2Chain, Rekord IoT, CertiHash, MintBlue, Tokenized i innych. Rozwiązania te są gotowe do przyjęcia w całej branży.

Widzieliśmy, że inne witryny usuwały dane związane z BSV ze swoich wykresów. Jak myślisz, dlaczego to zrobili?

Rzeczywiście zdarzały się przypadki, gdy platformy takie jak bitinfocharts sporadycznie wykluczały dane związane z BSV, głównie wtedy, gdy wolumen transakcji BSV był znaczny. Chociaż dokładne motywy tych działań pozostają niejasne, można spekulować, że albo starają się one uniknąć promowania blockchainu BSV, albo napotykają ograniczenia techniczne. To nie tylko bitinfocharts. Niektórzy inni główni odkrywcy, tacy jak blockchair, wycofali wsparcie dla blockchainu BSV. Niestety, niektóre platformy mogą postrzegać blockchain BSV, oryginalny protokół Bitcoin, jako niepożądaną osobę z zewnątrz lub konkurenta.

Czy mógłbyś wyróżnić najpopularniejsze sekcje swojej witryny?

Cóż, trudno powiedzieć, która część jest najbardziej popularna. Kiedy jednak przeanalizujesz interakcje użytkowników na Twitterze, makrostatystyki i wykresy blockchainu BSV cieszą się dużym zainteresowaniem i udostępnianiem. Co więcej, wyraźna podgrupa użytkowników często monitoruje wolumen aplikacji i protokołów w łańcuchu. Są to twórcy aplikacji, inwestorzy i konsultanci ds. blockchain, którzy żywo interesują się wskaźnikami w czasie rzeczywistym.

Ile osób pracuje nad projektem BSVData?

Obecnie mamy zaledwie dwóch programistów. Niezależnie od wielkości zespołu, poświęcamy naszą energię i umiejętności tworzeniu najbardziej wyrafinowanego produktu do analizy danych w przestrzeni blockchain.

Co chciałbyś dodać do witryny i jakich zasobów potrzebujesz?

Nasza obecna strona internetowa to tylko wierzchołek góry lodowej. Wiele wskaźników i funkcji wymaga dalszego rozwoju, w tym dogłębnej analizy tokenów i biznesu. Analiza tokenów ma szczególne znaczenie w przyszłości charakteryzującej się tokenizowanymi gospodarkami. Ważne jest, aby odróżnić nasze skupienie od zwykłego spekulacyjnego handlu obrazami i trendami w Metaverse; zamiast tego jesteśmy głęboko zaintrygowani aktywami i handlem w świecie rzeczywistym. Nasza wizja zakłada wyposażenie użytkowników w narzędzia umożliwiające śledzenie i analizę różnego rodzaju tokenów, takich jak procesy IoT czy instrumenty finansowe. Ponieważ wszystkie przepływy tokenów są nierozerwalnie powiązane z firmami korzystającymi z blockchain, firmy znajdują się w epicentrum odkrywania wartości.

Realizacja tej ambitnej wizji wymaga wsparcia finansowego dla naszego zespołu. Dodatkowo koszty związane z prowadzeniem węzła Bitcoin są znaczne. Ponieważ potrzebujemy serwerów i zasobów przepustowości, współpraca z górnikiem w celu uzyskania dostępu do danych węzłów i ich udostępniania może być optymalnym rozwiązaniem. W tym celu zapraszamy wszystkich zainteresowanych naszym projektem do nawiązania kontaktu i nawiązania kontaktu.

Rozmowy CoinGeek z Kirsty Barany-Gibson: Jedynym blockchainem, który jest w stanie obsłużyć prędkość i głośność, jest BSV

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : BSV blockchain industry has evolved in distinct ‘waves,’ says BSVdata.com creator – CoinGeek

Author: BitcoinSV.pl
CEO