Innowacje oparte na protokole IPv6 mają wygenerować 7,3 biliona dolarów do 2025 roku

Jak wynika z nowego raportu na temat najnowszej wersji protokołu internetowego, innowacje usprawnione przez protokół IPv6 dodadzą w ciągu najbliższych dwóch lat ponad 7 bilionów dolarów do światowego PKB.

W Globalnym raporcie o rozwoju protokołu IPv6 2022 sporządzonym przez niemiecką firmę konsultingową Roland Berger omówiono wpływ protokołu IPv6 na rozwój innych pojawiających się technologii, od przetwarzania w chmurze po 5G, oraz wartość, jaką stworzą one na całym świecie.

Internet stał się najważniejszy w naszym życiu, a wraz z nim wzrost zapotrzebowania na adresy IP. Przetwarzanie w chmurze, Internet rzeczy (IoT), 5G i inne nowe technologie spowodowały wzrost liczby wzajemnie połączonych urządzeń. Badania pokazują, że do 2030 roku będzie ponad 41 miliardów urządzeń.

Wszystkie te czynniki sprawiły, że protokół IPv6 ma kluczowe znaczenie dla przyszłości Internetu, mówi Bing Li, partner w firmie konsultingowej z siedzibą w Monachium w Niemczech.

„Technologia cyfrowa napędza przyszłość świata. IPv6 będzie podstawowym czynnikiem umożliwiającym transformację gospodarki cyfrowej, lepsze zarządzanie społeczne i dobrobyt dla wszystkich” – stwierdził.

Według raportu Rolanda Bergera, który odwołuje się do dokumentów IPv6 Forum, branża produkcyjna zyska najwięcej – 1,85 biliona dolarów. IoT to technologia, która będzie miała największy wpływ na produkcję, a IPv6 poprawi bezpieczeństwo i wydajność IoT. Integracja IoT w produkcji przełoży się na inteligentną produkcję, zdalną obsługę i lepszą wizualizację produktu.

Usługi publiczne i użyteczności publicznej, informacja i komunikacja, usługi profesjonalne, finanse i nieruchomości to kolejne sektory, które odniosą znaczne korzyści z integracji IPv6.

Globalnie Indie przodują w integracji protokołu IPv6. Belgia, Finlandia, Niemcy i Grecja to inne główne światowe węzły komunikacyjne.

Indyjskie exploity IPv6 dotyczą zarówno innowacyjnego charakteru kraju, jak i konieczności. Ponieważ protokół IPv4 jest ograniczony pod względem adresów IP, Indie należą do krajów, które najbardziej potrzebują protokołu IPv6. Satya Gupta z Forum IPv6 stwierdziła na początku tego roku: „Jeśli każdy miliard ludzi będzie miał po dziesięć urządzeń, będziemy potrzebować 10 miliardów adresów IP”.

Blockchain będzie odgrywał kluczową rolę w erze IPv6. Bitcoin został zaprojektowany z myślą o IPv6 – Satoshi Nakamoto zintegrował bezpośrednie transakcje między adresami IP w oryginalnym kodzie Bitcoina. IPv6 przywraca tę wizję: oprócz większej liczby adresów IP niż ziarenek piasku na ziemi, ta wersja obsługuje adresy multicast i anycast oraz jest wyposażona w ulepszone funkcje bezpieczeństwa i prywatności.

Obejrzyj najważniejsze wydarzenia Sympozjum IEEE Blockchain 2022: Budowanie lepszego Internetu dzięki IPv6 i blockchain

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : IPv6-enhanced innovation to generate $7.3 trillion by 2025: report – CoinGeek

Author: BitcoinSV.pl
CEO