Dom byłego dyrektora generalnego Celsjusza Aleksa Mashinsky’ego, aktywa zamrożone w związku z toczącymi się sporami prawnymi

Były dyrektor generalny upadłego pożyczkodawcy na aktywa cyfrowe Celsjusza Network, Alex Mashinsky, któremu Departament Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych (DOJ) stawia siedem zarzutów karnych, zamroził swoje aktywa.

Z niedawnego orzeczenia sądu wynika, że Departament Sprawiedliwości USA nakazał zamrożenie wielu rachunków bankowych, instytucji finansowych i domu Alexa Mashinsksy’ego, założyciela i byłego dyrektora generalnego upadłego pożyczkodawcy aktywów cyfrowych Celsjusza Network LLC.

Sędzia Jed Rakoff z Sądu Okręgowego Stanów Zjednoczonych dla Południowego Okręgu Nowego Jorku nakazał „ograniczenie” „majątku i innych interesów” Mashinksy’ego oraz nakazał, aby żadne pieniądze nie mogły opuszczać powiązanych z nim rachunków bankowych w Goldman Sachs (NASDAQ: GS ), Merrill Lynch (NASDAQ: MER.PRK), First Republic Securities, SoFi Bank i SoFi Securities.

Mashinsky został aresztowany 13 lipca i oskarżony przez prokuratorów federalnych o popełnienie siedmiu przestępstw, w tym oszustw związanych z papierami wartościowymi, oszustwami towarowymi i oszustwami elektronicznymi.

„Ta sprawa, podobnie jak inne, które moje biuro niedawno ogłosiło, dotycząca domniemanych oszustw w gospodarce kryptograficznej, może wydawać się skomplikowana. Ale przesłanie, które dziś wysyłamy, jest dość proste: jeśli oszukacie zwykłych inwestorów, żeby napełnić własne kieszenie, pociągniemy was do odpowiedzialności. Niezależnie od tego, czy jest to oszustwo starej szkoły, czy jakiś nowatorski schemat kryptograficzny, nie ma to ani trochę znaczenia. To wszystko jest dla nas oszustwem. A my tu będziemy, żeby to złapać” – powiedział prokurator Damian Williams, kiedy ogłoszono zarzuty.

Mashinksy ma do czynienia nie tylko ze sprawą karną. Zarzuty Departamentu Sprawiedliwości zbiegły się w czasie z szeregiem pozwów cywilnych wniesionych tego samego dnia przeciwko firmie Celsjusza i jej byłemu dyrektorowi generalnemu przez Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), Komisję ds. Handlu Kontraktami Terminowymi Towarowymi (CFTC) oraz Federalną Komisję Handlu (FTC).

SEC złożyła pozew do Sądu Okręgowego Stanów Zjednoczonych dla Południowego Okręgu Nowego Jorku w związku z kilkoma różnymi oskarżeniami o oszustwo i wprowadzenie w błąd, a także jednym zarzutem niezarejestrowanej sprzedaży papierów wartościowych.

CFTC oskarżyła Mashinsky i Celsjusza Network o oszustwa i istotne wprowadzenie w błąd, w szczególności fałszywe wychwalanie wysokich zysków i bezpieczeństwa w celu nakłonienia klientów do deponowania swoich towarów cyfrowych na platformie.

W trzecim pozwie cywilnym, który ma zostać wniesiony 13 lipca i jak dotąd jedynym, który został rozstrzygnięty, FTC zarzuciła, że Celsjusza Network i Mashinsky „oszukały konsumentów” i przedstawiły rynkowi fałszywe informacje. Jeszcze tego samego dnia FTC ogłosiła ugodę z firmą Celsjusza, która obejmowała karę w wysokości 4,7 miliarda dolarów oraz zakaz oferowania, marketingu lub promowania jakichkolwiek produktów lub usług, które można wykorzystać do deponowania, wymiany, inwestowania lub wycofywania jakichkolwiek aktywów.

Wszystkie te działania wynikają z upadku Celsjusza 12 czerwca 2022 r., kiedy to ogłosił on, że wstrzymuje wszystkie wypłaty klientów z platformy, przez co setki tysięcy klientów nie mogą uzyskać dostępu do swoich środków. Miesiąc później, 13 lipca – rok przed ogłoszeniem różnych spraw cywilnych i karnych – pożyczkodawca aktywów cyfrowych złożył wniosek o upadłość na podstawie rozdziału 11.

W lipcu Mashinsky został zwolniony za kaucją o wartości 40 milionów dolarów na mocy umowy z Departamentem Sprawiedliwości, na mocy której zakazano mu podróżowania i otwierania jakichkolwiek nowych rachunków bankowych lub aktywów cyfrowych. „Zdecydowanie zaprzecza” oskarżeniom.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Celsius ex-CEO Alex Mashinsky’s home, assets frozen amid ongoing legal battles – CoinGeek

Author: BitcoinSV.pl
CEO