Władze Borneo odkrywają nielegalną działalność wydobywczą oraz kradzieży energii

Lokalne władze na wyspie Borneo udaremniły działania nielegalnej operacji wydobywania waluty cyfrowej, polegającej na skradzionej energii elektrycznej.

Malezyjski dostawca energii, Sarawak Energy, wraz z lokalnymi oddziałami organów ścigania dokonał nalotu na kompleks apartamentów podejrzanych o prowadzenie nielegalnej działalności wydobywczej. Po przekazaniu informacji nalot doprowadził do zajęcia 34 serwerów wydobywczych, a władze przygotowywały się do obławy na podejrzanych.

Nielegalna operacja wydobywcza polegała na kradzieży energii przy użyciu kabli z odczepami w celu obejścia odczytów liczników. Według Sarawak Energy nielegalny program kosztował firmę do 6000 RM (1300 USD) miesięcznie, ale nie wiadomo, jak długo program działa.

„Cały sprzęt używany do operacji wydobywczych, w tym kable z bezpośrednim podsłuchem i serwery, został zajęty” – powiedział Sarawak Energy w oświadczeniu. „Zgłoszenie zostało złożone na policji, a śledztwo jest w toku”.

Sarawak Energy ostrzegł, że kradzież energii w celu wydobycia cyfrowej waluty stanowi poważne zagrożenie dla społeczeństwa. Przedsiębiorstwo energetyczne stwierdziło, że oprócz zużywania dużych ilości energii elektrycznej, systemy wydobywcze nie są wyposażone w system chłodzenia, aby rozwiązać problem przegrzania.

Stwierdzono, że niewłaściwe instalacje pochodzące od nielegalnych górników powodują zwarcia, co prowadzi do wybuchów pożarów na Borneo.

Firma ostrzegła właścicieli, aby dołożyli należytej staranności, aby upewnić się, że ich nieruchomości nie są wykorzystywane do kradzieży energii elektrycznej, jednocześnie ostrzegając członków społeczeństwa, aby unikali roszczeń o obniżone opłaty za energię elektryczną poprzez nielegalne okablowanie liczników.

Sarawak Energy zauważył, że zintensyfikuje swoje działania nadzorcze w celu zwalczania kradzieży energii elektrycznej na wyspie, koncentrując się na „sfałszowanych licznikach, fałszywych osłonach liczników energii elektrycznej i podziemnych bezpośrednich podsłuchach”. Firma przedstawiła politykę informowania o nieprawidłowościach, umożliwiającą społeczeństwu zgłaszanie podejrzeń o kradzież prądu, zobowiązując się do zachowania poufności dla sygnalistów.

Polityka informowania o nieprawidłowościach doprowadziła do wykrycia trzech nielegalnych operacji wydobycia kryptowalut w Senadin w Malezji na początku 2023 r. W tamtym czasie oświadczenie Sarawak Energy ujawniło, że władze przejęły ponad 137 serwerów wydobywczych z trzech lokalizacji.

Ciężki czas dla górników

Ponieważ górnicy nadal radzą sobie z niepewnością rynku niedźwiedzia, kilka firm wydobywczych przeszło rebranding, aby zdywersyfikować swoją działalność. W lipcu firma wydobywcza BTC, Hive Digital (NASDAQ: HIVE), usunęła „Blockchain” ze swojej nazwy, sygnalizując najazd na sztuczną inteligencję (AI). Riot Blockchain również zmienił nazwę na Riot Platform, aby zdywersyfikować swoją działalność w następstwie przedłużającej się bessy.

CoinGeek Conversations with Kurt Wuckert Jr.: Pomyśl o wydobywaniu bitcoinów jako o finansowej samodyscyplinie

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Borneo authorities uncover illegal mining activities in power theft operation – CoinGeek

Author: BitcoinSV.pl
CEO