Wielka Brytania zwiększa swój udział w ściganiu przestępczości „kryptograficznej”.

Wiodąca brytyjska agencja ds. cyberprzestępczości zatrudnia śledczych ds. aktywów cyfrowych w ramach rozbudowy działu ds. przestępczości związanej z aktywami cyfrowymi.

Narodowa Agencja ds. Przestępczości (NCA) zwiększa liczbę pracowników w swoim Zespole ds. Złożonych Przestępstw Finansowych, aby skoncentrować się na „wysokiej klasy proaktywnych dochodzeniach w sprawie nielegalnego finansowania”. NCA dodał, że te role będą zasiadać w Zespole ds. Zasobów Cyfrowych i badać złożone przestępstwa oparte na technologii blockchain.

W styczniu agencja ogłosiła powołanie nowego działu, którego celem jest zwalczanie rosnącej przestępczości związanej z aktywami cyfrowymi w Wielkiej Brytanii. Według danych Financial Conduct Authority (FCA), waluty cyfrowe stanowiły największą liczbę skarg w 2022 r.

W ciągu 12 miesięcy do marca 2023 r. przestępczość związana z aktywami cyfrowymi wzrosła o 41% do 306 mln GBP (389 mln USD), jak pokazują dalsze dane z Action Fraud. Niedbałe wymagania dotyczące rejestracji firm w Wielkiej Brytanii, które umożliwiają łatwe pranie brudnych pieniędzy, również przyczyniły się do wzrostu liczby przestępstw związanych z aktywami cyfrowymi w tym kraju.

Nowi śledczy będą współpracować z funkcjonariuszami wywiadu, policją oraz innymi lokalnymi i globalnymi organami ścigania w celu zwalczania przestępstw związanych z walutami cyfrowymi.

„Obejmuje to zakłócanie działalności przestępczej na wirtualnych arenach, oszustwa związane z kryptowalutami i wirtualnymi aktywami oraz przestępstwa prania pieniędzy popełniane przez znaczące zorganizowane grupy przestępcze i podmioty państwowe” – mówi NCA.

Zainteresowane osoby mają czas do 21 sierpnia na złożenie wniosków, a wybrani kandydaci otrzymają 34 672 GBP (44 000 USD). Role z siedzibą w Londynie otrzymają dodatkowe 4570 USD.

Wielka Brytania nadal czyni duże postępy w zwalczaniu przestępstw związanych z aktywami cyfrowymi. W zeszłym miesiącu Izba Lordów uchwaliła ustawę o przestępstwach gospodarczych i przejrzystości korporacyjnej, która daje władzom większy zasięg w pogoni za nielegalnymi korzyściami finansowymi. Obejmuje uprawnienia do przejmowania, zamrażania i odzyskiwania zasobów cyfrowych.

Gregory Ward: Blockchain BSV jest absolutnie odpowiedni dla cyberbezpieczeństwa

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : UK ramps up its ‘crypto’ crime division – CoinGeek

Author: BitcoinSV.pl
CEO