Twitter, teraz „X”, potrzebuje „łańcucha wszystkiego”, aby stać się „aplikacją wszystkiego”

Platforma znana wcześniej jako Twitter to teraz po prostu „X”. Przyzwyczajenie się do tego może zająć trochę czasu, ale zespół wykonawczy firmy był w tym tygodniu zajęty dokuczaniem podpowiedziami na temat „wszystkich aplikacji”, którymi może się stać. Chociaż ma duże szanse stać się usługą powszechną, wiemy, w jaki sposób może stać się czymś znacznie więcej.

Większościowy właściciel, fan Dogecoina i kiedyś najbogatszy człowiek świata, Elon Musk, przerwał swój zwykły strumień przypadkowych memów i fantazji, aby zasugerować zmianę 23 lipca. Wkrótce potem ujawnił nowy podmiot, a jego logo będzie po prostu „X”.

X.com, który teraz przekierowuje do strony głównej Twittera, to nazwa firmy świadczącej usługi finansowe i płatności online, której Musk był współzałożycielem w 1999 roku. Po połączeniu z Confinity, bankiem internetowym Petera Thiela, firma ostatecznie przyjęła nazwę przelewu Confinity firma: PayPal (NASDAQ: PYPL). Ale zanim ta zmiana nazwy nastąpiła, Musk został usunięty ze stanowiska dyrektora generalnego. Spór, który doprowadził do jego usunięcia, podobno dotyczył jego preferencji dla oprogramowania Microsoft (NASDAQ: MSFT) zamiast Uniksa – podobnie jak pewien Satoshi Nakamoto.

Musk, jak sam przyznał, lubi literę X. Nie było to zaskoczeniem, biorąc pod uwagę, że jest także założycielem i dyrektorem generalnym SpaceX i Tesli (NASDAQ: TSLA), które niedawno wypuściły samochód o nazwie „Model X”.

Author: BitcoinSV.pl
CEO