Przyszłość przechowywania danych i integralności danych: eksploracja „liczb porządkowych” w łańcuchu blokowym BSV

Ponieważ technologia rozwija się z zawrotną prędkością, nowe koncepcje, takie jak „Ordinals”, rewolucjonizują przestrzeń blockchain. W swoim artykule „The Future of Data Storage and Data Integrity: Exploring ‘Ordinals’ in BitcoinSV” Marquez Comelab z BSVSearch.com ujawnia ekscytujący potencjał porządkowych w strukturze blockchain Bitcoin Satoshi Vision (BSV). W tym artykule wyjaśniamy niezwykłą rolę porządkowych w przechowywaniu, integralności i bezpieczeństwie danych, ujawniając ich transformacyjne implikacje dla osób fizycznych, firm i rządów. Obowiązkowa lektura dla każdego, kto interesuje się ewoluującym krajobrazem technologii blockchain.

Witam w mojej eksploracji „Ordinals”, gorącego tematu wywołującego fale w społeczności blockchain w ostatnich miesiącach. Dla jasności nie będę poruszał tematów takich jak Taproot czy Segwit związanych z blockchainem BTC. Skupię się wyłącznie na Bitcoin Satoshi Vision (BSV), znanym ze swojej opłacalności i łatwości użytkowania. Wszelkie odniesienia do Bitcoin w tym artykule odnoszą się do BSV, a nie do BTC.

Teraz „liczniki porządkowe” w języku potocznym reprezentują kolejność, pozycje lub sekwencję elementów na liście. Jeśli kiedykolwiek uszeregowałeś swoje preferencje jako pierwsze, drugie, trzecie itd., używałeś liczb porządkowych. Jednak liczby porządkowe odgrywają wyjątkową rolę we wszechświecie blockchain. Tutaj oznaczają dowolny plik — czy to obraz, tekst, czy stronę internetową — który jest zapisany na satoshi w łańcuchu blokowym BSV.

Rozłóżmy to trochę za pomocą analogii. Rozważ dolara lub euro, które można podzielić na mniejsze jednostki, takie jak centy lub grosze. W ten sam sposób Bitcoin można podzielić na 100 000 000 satoshi. A teraz wyobraź sobie, że jeden grosz może zawierać również piosenkę, dzieło sztuki lub certyfikat własności domu. Nagle ten grosz staje się czymś więcej niż tylko walutą — ewoluuje w symbol wartości związany z tą piosenką, dziełem sztuki lub dokumentem. Po prostu przekazując ten grosz, przekazujesz również wszystko, co on reprezentuje. To tak, jakbyś mógł przekazać posiadanie i/lub własność domu, po prostu dając komuś monetę!

Chociaż brzmi to jak fantazja w naszym namacalnym świecie, jest to konkretna rzeczywistość w cyfrowym krajobrazie Bitcoin. Pojedyncze satoshi może zawierać kontrakt, piosenkę, książkę, a nawet grafikę. Te fragmenty danych, zwane „liczbami porządkowymi”, są nadrukowywane na poszczególnych satoshi i przypisywane do unikalnej liczby porządkowej, oznaczającej kolejność wpisu na łańcuchu bloków.

„Ale po co przechowywać pliki na blockchainie BSV, skoro mogę przechowywać je na swoim komputerze i już je udostępniać?” To pytanie jest naturalne, ale zastanów się: co się stanie, jeśli utracisz te pliki z powodu wadliwego dysku twardego i nie masz kopii zapasowej? Przechowywanie plików i danych w firmach, korporacjach i innych organizacjach ma ten sam problem, gdy te podmioty zbankrutują lub zostaną zhakowane.

Oto miejsce, w którym numery porządkowe przechowywane w łańcuchu bloków BSV błyszczą — są rejestrowane w łańcuchu bloków BSV, systemie zaprojektowanym tak, aby istniał tak długo, jak długo ktokolwiek na świecie będzie chciał zachować kopię łańcucha bloków. Tworzy to niezawodną kopię zapasową i zachowuje integralność plików. Co więcej, kiedy wpisywany jest numer porządkowy, specyfika daty, godziny i adresów Bitcoin jest zapisywana na stałe. Ten nieusuwalny znacznik czasu jest istotny, zwłaszcza w dobie sztucznej inteligencji i deep fake1, gdzie weryfikacja autentyczności dokumentów, obrazów i filmów jest najważniejsza.

Liczby porządkowe w łańcuchu bloków BSV zapewniają przystępny sposób wykorzystania Bitcoin jako serwera znaczników czasu lub publicznej bazy danych. To tak, jakby mieć do dyspozycji globalny, ultrabezpieczny dysk twardy, do którego można uzyskać dostęp w dowolnym miejscu i czasie za pośrednictwem dowolnego urządzenia podłączonego do łańcucha blokowego BSV.

Liczby porządkowe oferują korzyści w rozwiązywaniu problemów dla wszystkich — od osób prywatnych, przez firmy, po rządy. Osoby fizyczne mogą ich używać do tworzenia, kolekcjonowania i udostępniania unikalnych cyfrowych dzieł sztuki, muzyki i wspomnień, które będą istnieć „na zawsze”. ważnych informacji i chronić prawa własności intelektualnej. Rządy mogą wykorzystywać liczby porządkowe do wpisywania danych publicznych w połączeniu z bezpiecznym i wydajnym dostępem. W ten sposób mogą usprawnić procesy operacyjne i obniżyć koszty.

Podsumowując, „Ordinals” stanowią obiecujący krok naprzód w sposobie, w jaki blockchain może poprawić nasze życie, dostarczając innowacyjne rozwiązania dla odwiecznych wyzwań związanych z przechowywaniem, integralnością i bezpieczeństwem danych. Umożliwiają jednostkom zachowanie ich unikalnych dzieł cyfrowych, pomagają firmom w tworzeniu wyróżniających się produktów i prowadzeniu kluczowych rejestrów, a także umożliwiają rządom usprawnianie operacji z niezrównaną wydajnością. Gdy poruszamy się w epoce cyfrowej, „Ordinals” w łańcuchu bloków BSV stanowią ekscytujący wskaźnik postępu i potencjału, zmieniając sposób, w jaki wchodzimy w interakcje z danymi, przechowujemy je i cenimy. Miej oko na to miejsce, gdy zagłębimy się w to, jak możesz wykorzystać „liczniki porządkowe” w nadchodzących artykułach. Do tego czasu rozpocznij swoją podróż od platform takich jak 1satordinals.com, aym.world i relayx.com2. Świat „porządkowych” czeka na Ciebie!

UWAGI:
[1] Pisałem o tym problemie we wcześniejszym artykule zatytułowanym „Skrzyżowanie AI, deepfake i Bitcoin SV: Budowanie zaufania w świecie dezinformacji”, opublikowanym przez CoinGeek 6 marca 2023 r. (https:// /coingeek.com/the-intersection-of-ai-deepfakes-and-bitcoin-sv-building-trust-in-a-world-of-misinformation/, ostatni dostęp 21 lipca 2023 r.).
[2] Należy pamiętać, że żaden z nich nie jest rekomendacją i żaden nie płaci autorowi za umieszczanie linków do nich. Linki te są udostępniane, aby uznać, że są pionierami „Ordinals” w łańcuchu blokowym BSV.

Oglądaj: Liczby porządkowe w BSV! Luke Rohenaz wyjaśnia ich użyteczność i wartość w CoinGeek Weekly Livestream

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : The future of data storage and data integrity: Exploring ‘Ordinals’ on BSV blockchain – CoinGeek

Author: BitcoinSV.pl
CEO