Moneta Sango z Republiki Środkowoafrykańskiej trafia do publicznej sprzedaży

Republika Środkowoafrykańska (CAR) oficjalnie rozpoczęła publiczną sprzedaż swojej krajowej waluty cyfrowej, Sango Coin. Moneta jest w sprzedaży po 0,1 USD i oczekuje się, że wzrośnie do 0,15 USD, zanim osiągnie cenę emisyjną wynoszącą 0,45 USD.

Prezydent CAR Faustin-Archange Touadéra ogłosił Sango Coin na początku tego miesiąca, reklamując ją jako walutę nowej generacji dla narodu afrykańskiego. I pomimo powszechnego sceptycyzmu prezydent wierzy, że Sango Coin będzie bramą do zasobów naturalnych kraju.

Jak na swojej stronie internetowej, Sango będzie kosztować 0,1 USD, a kraj ma na celu sprzedaż 200 milionów tokenów w ramach sprzedaży tokenów, która potrwa rok. Cena ta wkrótce wzrośnie, a przewidywana cena aukcji wyniesie 0,45 USD. W czasie prasy sprzedano nieco ponad 2 miliony monet Sango, co przyniosło rządowi Republiki Środkowoafrykańskiej 200 000 dolarów.

Dla osób zainteresowanych zakupem monet minimalna kwota, jaką mogą wydać, to 100 USD. Próg ten został początkowo ustalony na 500 USD, ale raporty twierdzą, że pojawił się protest ze strony potencjalnych nabywców, który zmusił rząd do obniżenia oczekiwań. Płatność jest dokonywana w aktywach cyfrowych, z akceptacją ETH, DAI, USDT, USDC, BTC i BNB.

Gdy inwestor kupi Sango Coin w swojej bieżącej sprzedaży, musi ją trzymać przez co najmniej rok i nie może jej przenieść ani wypłacić zgodnie z zasadami nabywania uprawnień do tokena.

CAR zachwala Sango Coin jako „wielowymiarowy zasób”, który będzie wspierany przez dedykowaną rezerwę BTC utrzymywaną przez Skarb Państwa. Będzie działał na łańcuchu bocznym BTC podobnym do Liquid Network, a Blockstream Adama Backa odgrywał główną rolę w całym procesie.

Naród środkowoafrykański również użyje monety Sango, aby zaoferować obywatelstwo. Każdy, kto zablokuje stałe zabezpieczenie monet Sango o wartości co najmniej 60 000 USD na okres pięciu lat, kwalifikuje się. Po tym okresie rząd zwróci im monety.

Podczas gdy prezydent Touadéra naciska na BTC i Sango Coin, jego ludzie nie są tak entuzjastyczni. Kilka raportów ujawniło, że większość ludzi w kraju nie ma dostępu do elektryczności ani Internetu, co wyklucza ich z tej waluty. Nawet przywódcy popierający prezydenta przyznali, że infrastruktura jeszcze nie istnieje, ale wierzą, że najpierw jest to BTC, a później infrastruktura.

Obejrzyj: Panel BSV Global Blockchain Convention, Blockchain w Afryce

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Central African Republic’s Sango Coin goes on public sale – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO