Japoński powiernik zasobów cyfrowych, Komainu, uzyskuje tymczasową zgodę organu regulacyjnego w Dubaju

Komainu, japoński powiernik zasobów cyfrowych, ujawnił swoje ambicje utworzenia placówki w Dubaju. Firma jest o krok bliżej do spełnienia swoich marzeń o wejściu na rynek Zjednoczonych Emiratów Arabskich (ZEA) po uzyskaniu tymczasowej zgody regulacyjnej.

Zgoda została wydana przez dubajski Urząd Regulacji Zasobów Wirtualnych (VARA), organ utworzony w marcu w celu regulowania działalności firm zajmujących się walutami cyfrowymi w regionie. Komainu twierdzi, że nie spocznie na laurach i zakończy proces uzyskania pełnej licencji od regulatora.

Uzyskanie pełnej aprobaty ze strony VARA wymaga intensywnej kontroli regulacyjnej i przestrzegania na wysokim poziomie przepisów dotyczących przeciwdziałania praniu pieniędzy (AML) oraz procesów Know Your Customer (KYC).

„Komainu aktywnie współpracuje z organami regulacyjnymi, partnerami i naszymi klientami, aby upewnić się, że nasza platforma jest utrzymywana zgodnie z najwyższymi standardami, a to ostatnie poparcie rządu Dubaju jest kolejnym świadectwem tego faktu” – powiedział Sebastian Widmann, szef Koimanu. strategia. Dodał, że ekspansja na Bliski Wschód umożliwi instytucjom skorzystanie z wyjątkowej oferty firmy w zakresie powiernictwa.

Widmann powiedział dziennikarzom, że Komainu zwiększy swój personel w Dubaju do dziesięciu, ponieważ planuje ekspansję międzynarodową ze swojej siedziby na Wyspach Normandzkich. Dostawcy usług powierniczych będą zwracać uwagę na szeroką gamę klientów, w tym zarządzających funduszami i lokalne giełdy w regionach Afryki Północnej i Bliskiego Wschodu.

Firma skorzysta również z okazji do wprowadzenia nowego produktu o nazwie Komainu Yield. Oferta pozwoli instytucjom wykorzystującym platformę do przechowywania swoich potrzeb na pasywne zarabianie.

Komainu zostało założone w 2018 roku przez trio japońskiego konglomeratu bankowego Nomura, Coinshares i Ledger. Od tego czasu firma stale gromadzi rosnącą bazę klientów dzięki połączeniu modelu zgodnego z przepisami i zorientowanego na klienta.

Dubaj staje się światową stolicą walut cyfrowych

Dubaj przyciągnął do swoich brzegów wiodące firmy zajmujące się walutami cyfrowymi na całym świecie. Firmy są przyciągane przez pozytywne stanowisko rządu w sprawie walut cyfrowych i wejście na rynki afrykańskie i azjatyckie.

Binance, FTX i Crypto.com to tylko niektóre z giełd walut cyfrowych, które uzyskały pełną aprobatę regulatora regionu. Inne firmy, takie jak Hex Trust i OKX, ujawniły szczegółowe plany założenia sklepu w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, aby dać pionierom szansę na zdobycie pieniędzy.

Regulacje w Singapurze, Indonezji i Chinach zmusiły kilka firm zajmujących się aktywami cyfrowymi do poszukiwania innych jurysdykcji. Bahamy to jedna z takich jurysdykcji, która rzuca wyzwanie Dubajowi o pierwsze miejsce.

Obejrzyj: Panel BSV Global Blockchain Convention, Blockchain for Digital Transformation of Nations

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Japanese digital asset custodian Komainu obtains provisional regulatory approval in Dubai – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO