Luizjana przekazuje rachunki za badanie kwestii darowizn na kampanię walut cyfrowych

Stanowa Izba Reprezentantów stanu Luizjana podjęła uchwałę w sprawie zbadania kwestii związanych z akceptacją wpłat na kampanie w walucie cyfrowej. Projekt ustawy, zatytułowany House Resolution 180 (HR 180), wymaga przeprowadzenia badania przez Komisję Nadzoru ds. Ujawniania Finansów Kampanii.

Zgodnie z projektem ustawy zaproponowanym przez Rep. Mark Wright (R-Covington), komisja ma przeprowadzić badanie i przedstawić swoje zalecenia Komisji Izby Gospodarczej i Spraw Rządowych co najmniej 60 dni przed rozpoczęciem regularnej sesji w 2023 roku.

„Wzywać i zwracać się do Komisji Nadzoru ds. Ujawniania Finansów Kampanii o zbadanie kwestii związanych z akceptacją wkładów na kampanię w formie kryptowaluty oraz o zgłoszenie swoich ustaleń, w tym wszelkich zalecanych przepisów, Komisji Izby Gospodarczej i Spraw Rządowych nie później niż sześćdziesiąt dni przed zwykłą sesją w 2023 r.” – czytamy w ustawie.

Wright odnotował kilka uzasadnień dla przeprowadzenia badania, w tym opinię Federalnego Komitetu Wyborczego (FEC) z 2014 r., która stwierdza, że ​​waluty cyfrowe mogą być akceptowane jako darowizny na kampanię.

W przypadku darowizn w walutach cyfrowych FEC wymaga jedynie zgłoszenia ich jako wkładu niepieniężnego. Wkład ma być również wyceniony na podstawie ceny rynkowej Bitcoina w momencie jego powstania.

Ponadto Wright wskazał, że ponad 17 stanów w kraju uchwaliło rezolucje w celu zbadania i uregulowania korzystania z walut cyfrowych. I że w całym stanie wzrosło zainteresowanie darowiznami w walutach cyfrowych.

Luizjana wdroży waluty cyfrowe poza darowiznami na kampanie

Przyjęta uchwała nie jest jedynym cyfrowym rachunkiem walutowym, jaki rozważa państwo. Inny projekt ustawy zaproponowany przez Wrighta, House Concurrent Resolution 103, również spowoduje, że Izba ustanowi komisję do zbadania perspektywy akceptowania walut cyfrowych do płatności.

Komisja Rewizyjna Zarządzania Gotówką ma powołać komisję do przeprowadzenia badania. Zbada również perspektywy wykorzystania technologii blockchain w stanie na podstawie raportu Daily Advertiser, lokalnego serwisu informacyjnego.

Ustawodawstwo uchwalone w stanie w 2020 r. już umożliwiło państwowemu Urzędowi Instytucji Finansowych (OFI) wydawanie licencji firmom zajmującym się aktywami cyfrowymi.

Tymczasem zainteresowanie państwa darowiznami na kampanie walut cyfrowych pojawia się w czasie, gdy branża zwiększa wysiłki lobbystów. CNBC donosi, że od początku cyklu wyborczego 2020 branża przeznaczyła na kampanie ponad 30 milionów dolarów.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Louisiana passes bill studying issues on digital currency campaign donations – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO