Terraform Labs: południowokoreańscy prokuratorzy wszczynają śledztwo w sprawie katastrofy UST

Dochodzenie Terraform Labs (TFL), głównych twórców łańcucha bloków Terra, poszło o kolejny poziom w Korei Południowej. Prokuratorzy podobno sondują teraz cały personel ogarniętego bitwą startupu, aby ustalić, czy byli świadomi i zaniedbali wady projektowe w UST.

Według doniesień lokalnych mediów JTBC, śledztwem kieruje wspólny zespół śledczy ds. przestępstw finansowych i związanych z papierami wartościowymi Prokuratury Okręgowej Południowego Seulu.

Raport ujawnia, że ​​wszyscy pracownicy firmy otrzymali wezwania do sądu i poproszono o przekazanie powiązanych materiałów firmy. Prokuratorzy podobno zabezpieczyli również oświadczenie pracownika, z którego wynika, że ​​plany uruchomienia UST spotkały się ze sprzeciwem wewnątrz firmy.

Pracownik, który był jednym z pierwszych deweloperów Terra od 2019 roku, stwierdził, że niektórzy pracownicy byli przeciwni uruchomieniu TerraUSD (UST), ponieważ nawet model pilotażowy zawiódł. Sytuację pogarsza ujawnienie, że Basis Cash, kolejny projekt stablecoin zapoczątkowany przez Do Kwon, wcześniej się zawiesił.

„Nawet w tym czasie w środku było ostrzeżenie, że w każdej chwili może nastąpić upadek, ale dyrektor generalny Kwon Do-hyeong zmusił monetę do wypuszczenia” – powiedział.

Ta sama prokuratura wszczęła również powiązane dochodzenie w sprawie lokalnych giełd cyfrowych walut. Sprawdzają, czy giełdy przestrzegały właściwych procesów notowań dla UST i LUNA, a także potencjalnej manipulacji cenami.

Podobnie, w sumie 76 skarg zostało złożonych przez ofiary katastrofy, jak wynika z raportu. Suma zgłoszonych w skargach strat wynosi 6,7 mld KRW (około 5,4 mln USD).

Terraform Labs rozwija projekty pomimo kontroli

Raport pojawia się po tym, jak lokalne media ujawniły również, że wymiany były skierowane na zamrożenie aktywów związanych z Luna Foundation Guard (LFG). LFG jest organizacją non-profit, która promuje przyjęcie blockchain Terra.

Kłopoty prawne i regulacyjne nie powstrzymały dyrektora generalnego Terra Do Kwona i społeczności Terra od forsowania planu odrodzenia. W drodze głosowania społeczność przyjęła propozycję Kwona dotyczącą migracji do nowego łańcucha bloków Terra, który nosi nazwę Terra 2.0, z tokenem LUNA.

Stary blockchain i token zostały przemianowane odpowiednio na Terra Classic i LUNAC i nadal działają. Bloomberg poinformował, że zrzucony z powietrza token LUNA jest już w handlu na kilku giełdach kryptowalut.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Terraform Labs: South Korean prosecutors open probe of staff over UST crash – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO