Podcast PBD: Kurt Wuckert Jr wypluwa prawdę o Bitcoinie Patrickowi Bet-Davidowi

Gdy świat czeka w oczekiwaniu, aż jury wyda swój werdykt w procesie Kleiman v Wright, główny historyk Bitcoin CoinGeek Kurt Wuckert Jr. poszedł na jeden z największych podcastów online (podcast PBD), aby wypluć prawdę o Bitcoin, cyfrowej przestrzeni walutowej , i wiele więcej. Legendarny Patrick Bet-David gościł Kurta, a jak zobaczysz poniżej, przez cały czas był ogień.

Przedstawiamy Kurta Wuckerta Jr.

Otwierając podcast, Patrick Bet-David poprosił Kurta o przedstawienie się. Zwykli czytelnicy CoinGeek już go znają, ale dla tych, którzy nie wiedzą, Kurt jest Bitcoin OG, sięgającym wstecz do 2012 roku i pasjonuje się oryginalną wizją Satoshiego dotyczącą nieograniczonego protokołu Bitcoin.

Kurt wyjaśnił, jak znalazł Bitcoina, gdy klient jego firmy drukarskiej w Chicago zapłacił mu około 50 dolarów w BTC. Wkrótce wskoczył do wydobycia i zszedł do króliczej nory, szybko zdając sobie sprawę, że Bitcoin ma destrukcyjne możliwości jako elektroniczna gotówka typu peer-to-peer. Kilka lat po tym, jak Kurt się zaangażował, rozpoczęła się wojna domowa Bitcoin.

Czym jest wojna domowa Bitcoina?

Bet-David poprosił Kurta, aby wyjaśnił, czym była wojna domowa Bitcoin i krótko przedstawił jej strony. Kurt wyjaśnił różnicę między małymi blokerami, którzy chcą ograniczyć Bitcoin do bycia aktywem inwestycyjnym, które ludzie posiadają, aby się wzbogacić, a dużymi blokerami, którzy wierzą w pierwotny przypadek użycia Bitcoina; gotówka elektroniczna, która zakłóci światowy system finansowy.

Krótko opisał różnicę między Bitcoin SV i „Bitcoin” Cash oraz różnymi walkami, które miały miejsce. Prawidłowo podkreślił, że ci mali blokerzy niechętnie wykorzystali prawdziwy potencjał Bitcoina, ponieważ „bogacili się nie robiąc nic”.

Fanatyzm religijny w przestrzeni cyfrowej waluty

Bet-David poprosił następnie Kurta o wyjaśnienie, dlaczego w branży walut cyfrowych jest wielu fundamentalistów, porównując ich do sekt religijnych. Kurt wyjaśnił, że jest to przypadkowy produkt uboczny pierwotnego błędu ograniczenia Bitcoina. Spowodowało to powstanie tysięcy altcoinów do różnych zastosowań, ale żaden z nich nigdy nie był potrzebny, ponieważ oryginalny Bitcoin (BSV) mógł zrobić wszystko.

Ethereum kontra Bitcoin

Kolejne pytanie dotyczyło potencjału Ethereum, na które Kurt od razu zalał zimną wodą. Przypomniał gospodarzowi, że Ethereum wielokrotnie nie spełniało swoich obietnic dotyczących skalowania i prawdopodobnie będzie to robić w przyszłości z powodu podstawowych wad projektowych. Słusznie zauważył, że Bitcoin zawsze był zdolny do zawierania inteligentnych kontraktów, które są potężniejsze niż Etheruem, co sugeruje, że Ethereum powstało z braku zrozumienia prawdziwych możliwości Bitcoina.

Porównując Bitcoin do Ethereum, Kurt porównał Ethereum do systemu altruistycznego, który spełnia najniższy wspólny mianownik. W przeciwieństwie do tego, Bitcoin to bezwzględnie konkurencyjny system, w którym przetrwają tylko najlepsi i najsilniejsi.

Naciskając Kurta na pytanie, czy Ethereum może „rozgryźć to i stać się śmietanką monety uprawnej”, Kurt powtórzył swoje stanowisko, że tak się nie stanie z powodu fundamentalnych ograniczeń w jego konstrukcji.

Kim jest Satoshi Nakamoto?

Jeden ze współgospodarzy Patricka Bet-Davida, Gerard, przeszedł od razu do rzeczy i zapytał Kurta, kim jest/był Satoshi Nakamoto. Zastanawiał się, czy Satoshi był osobą, grupą ludzi, czy czystą fikcją i czy powinno to prowadzić do pytań, czy możemy ufać Bitcoinowi.

Kurt powiedział bez wahania, że ​​wierzy, że dr Craig Wright to Satoshi Nakamoto. Przedstawił swoje powody w następujący sposób:

Żaden inny kandydat nie ma sensu. Nick Szabo, Hal Finey i inni kandydaci reklamowani jako Nakamoto, nie rozumieli Bitcoina na różne sposoby.
Satoshi wyraźnie opowiedział się po stronie wielkich blokerów w różnych publicznych debatach na temat Bitcoina i ustalił, że Bitcoin może się skalować. To jest odczucie, które powtórzył dzisiaj dr Wright.
Dr Wright podpisał prywatnie kontrakt z kilkoma osobami, w tym Gavinem Andresenem, Jonem Matonisem i od sześciu do dziesięciu innych.
Odsuwając się nieco, Bet-David zwrócił uwagę na nieprawdopodobne, że dr Wright zapomniał swoich prywatnych kluczy. Niestety rozmowa szybko przeszła na inne tematy, nie dając Kurtowi szansy na wyjaśnienie, w jaki sposób dr Wright nie kontroluje kluczy do monet.

Proces na Florydzie – Kleiman kontra Wright

Bet-David skorzystał z okazji, by krótko przybliżyć proces Kleimana przeciwko Wrightowi, który toczy się obecnie na Florydzie.

To dało Kurtowi szansę na krótkie opisanie, w jaki sposób magazyny Wired i Gizmodo wyprzedziły doktora Wrighta i omówiły niektóre historie, które doprowadziły do ​​trwającego procesu. Wiele z tego zostało już omówionych w The Satoshi Affair.

Niestety rozmowa szybko przeszła na inne tematy, co nie dało Kurtowi zbyt wiele czasu na wyjaśnienie szczegółów procesu. Możesz jednak przeczytać wszystko o tym, co wydarzyło się do tej pory na CoinGeek.

Bitcoin jako światowa waluta rezerwowa

Gospodarze przytoczyli dwa artykuły cytujące senatora Randa Paula i Hillary Clinton na temat tego, w jaki sposób Bitcoin może stać się nową walutą rezerwową świata lub zakłócić i osłabić dolara.

Kurt wyjaśnił, że BTC nie jest w stanie tego zrobić ze względu na swoje ograniczenia techniczne. Jednak oryginalny protokół Bitcoin (BSV) może to zrobić ze względu na jego nieograniczone skalowanie, zdolność do inteligentnych kontraktów i wrodzoną zdolność do tokenizacji.

Po tym, jak Gerard poprosił o wyjaśnienia, Kurt miał okazję wyjaśnić różne zrzuty bitcoinów i ich wizje dotyczące tego, czym powinien być bitcoin. Przedstawił, jak wiele wrodzonych możliwości Bitcoina zostało wyłączonych lub odciętych w BTC i innych implementacjach, podczas gdy zostały one przywrócone w BSV. Pozwala to na tokenizację, wydawanie NFT, tworzenie gier i inne przypadki użycia Bitcoina.

Mining on Bitcoin and Ethereum

Kurt briefly covered how mining works on Bitcoin and Ethereum. He explained how mining is essentially the process of brute-force guessing a hash (number). While mining on the two blockchains is fundamentally different, this is the crux of how mining works. He also pointed out how specialized equipment has been designed to mine digital currencies because of its competitiveness.

Bet-David then asked about a common concern with Bitcoin mining: the energy costs. Kurt explained how energy cost should not be considered in isolation but should also consider the return on investment. He also explained how it increases efficiency as miners try to find ways to outdo each other and compete. He noted that we should also consider what that energy is doing and producing. Whereas all of the energy to mine BTC is simply wasteful, the energy expenditure would be justified and beneficial if we build business use cases on Bitcoin (BSV).

Kurt explained that miners are also transaction processors, and so one way to increase efficiency is to increase the number of transactions on the network. He went on to explain how Bitcoin isn’t corruptible the way fiat currency is due to its competitive nature and the proof of work it’s based on.

Why should everyday men and women care about Bitcoin?

A great question raised by Adam Sosnick was why everyday people should care about Bitcoin and blockchain.

Kurt described how dollars are inherently inflationary and lose value as they sit in bank accounts, whereas Bitcoin is not. Likewise, Bitcoin SV allows everyday men and women to engage in commerce with anyone, anywhere on the planet, and to build use cases that were previously unthinkable for regular people. By way of example, he remembered how the internet made it possible for everyday people to sell things for a markup.

Why did Vitalik Buterin call BSV a scam?

Vitalik Buterin once called BSV an obvious scam. Bet-David asked Kurt for his thoughts on this comment. Kurt pointed out that since BSV makes Ethereum obsolete, he’d naturally take this position publicly.

Why does BSV make Ethereum obsolete?

  • BSV doesn’t have a scaling ceiling, whereas Ethereum can’t scale.
  • BSV is exponentially faster and cheaper to transact on.
  • Everything that can be done on Ethereum can also be done on BSV and more.

Kurt hammered home that other blockchains don’t scale, as emphasized by Etheruem’s repeated failed promises to roll out working L2 solutions and that eventually, all the value on other blockchains will have to come to BSV.

Wrapping up and random questions

One of the best things about the PBD podcast is that the topics can get pretty wild towards the end. As the main conversation about Bitcoin wound down, the second half of the podcast covered some random things and asked Kurt for his thoughts on it.

  • The Bitcoin Rainbow and 200k Bitcoin – Kurt dismissed both as ridiculous and called Chamath Palapatia “a madman” for calling for $200k Bitcoin.
  • The crypto and economic bubbles – Kurt predicted a crash and dismissed other digital currencies as “complete nonsense” with zero economic utility.
  • The BDO meeting minutes – Bet-David asked Kurt about the BDO meeting minutes submitted to the Kleiman v Wright trial, which indicates that Dr. Wright talked to them about creating an e-cash system in 2007. This is solid evidence that he is, in fact, Satoshi Nakamoto.
  • Jack Dorsey – Kurt said Jack is “a communist who thinks he is a libertarian” and said the main problems at Twitter fall squarely on his shoulders. Even though Bet-David made a solid case that Dorsey has lost much of his control over the years, Kurt still blamed his decision-making along the way for what Twitter has become.

Kurt also dropped bombs on many of cryptocurrency’s sacred cows, including Charlie Lee, Brian Armstrong, Brad Garlinghouse, Vitalik Buterin, and others. He called them scammers, incompetents, and opportunists, among other things.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : PBD Podcast: Kurt Wuckert Jr spits truth about Bitcoin to Patrick Bet-David – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO