Jack Dorsey uderza Block on Square, wysyła Square Crypto w spiralę

Zaledwie kilka dni po odejściu z Twittera jako dyrektor generalny, Jack Dorsey zmienił nazwę swojej firmy płatniczej Square na „Block”. Jego projekt związany z blockchainem Square Crypto zmieni nazwę na „Spirala”.

Marki, które firma stworzyła lub nabyła na przestrzeni lat, w większości zachowają swoje obecne nazwy, w tym sam Square, TIDAL, Cash App i TBD54566975.

„Blok to nowa nazwa, ale nasz cel wzmocnienia pozycji gospodarczej pozostaje ten sam. Bez względu na to, jak się rozwijamy lub zmieniamy, będziemy nadal budować narzędzia, które pomogą zwiększyć dostęp do gospodarki” – powiedział Dorsey.

Sam Block wydał oświadczenie, w którym stwierdził, że jego nazwa „ma wiele powiązanych znaczeń dla firmy – klocki, bloki sąsiedzkie i ich lokalne biznesy, społeczności spotykające się na imprezach blokowych pełnych muzyki, blockchain, fragment kodu i przeszkody do pokonania. ”

Dorsey był od dawna krytykowany za to, że nie zwraca uwagi na poziomie dyrektora na Twittera, którego był współzałożycielem w 2006 roku. Po raz pierwszy został usunięty ze stanowiska dyrektora generalnego w 2008 roku, podobno z tego powodu, przed powrotem w 2015 roku.

Dorsey wyraził w ostatnich latach pasję do BTC, mówiąc: „Gdybym nie był na Square ani na Twitterze, pracowałbym nad Bitcoinem”. Od jakiegoś czasu jego oficjalny biogram na Twitterze brzmi po prostu „#bitcoin”. To pragnienie było oczywiste dla inwestorów korporacyjnych Twittera, którzy starali się usunąć go ze stanowiska dyrektora generalnego w marcu 2020 r., zanim zgodzili się na umowę, która pozwoliła mu pozostać na stanowisku dyrektora generalnego.

Zaangażował się w kilka przykładów klasycznej retoryki BTC, takich jak „Nie potrzebujemy już banków” i „To, co banki centralne próbują zrobić, to tylko wyboje na drodze i to bzdury. W bitcoinie mamy znacznie lepszą alternatywę. Mamy projekty dla tego rodzaju prywatności i wolności w niej.”

Oczekuje się, że Square/Block skupi się teraz na bardziej innowacyjnych produktach fintech i sieciach płatniczych. Ale czy naprawdę możemy oczekiwać od niego czegoś naprawdę wspaniałego?

Wiele znaczeń Block

Opuszczenie Twittera z pewnością pozwoli Dorseyowi bardziej skoncentrować się na biznesie, który wyraźnie bardziej kocha. „Block” to prawdopodobnie odpowiednia nazwa dla firmy fintech, która chce skupić więcej swoich wysiłków na projektach związanych z blockchainem. Jednak natychmiastowe powiązanie Dorseya z Twitterem przywołuje myśli o blokadzie Twittera – funkcji często niezbędnej do zwalczania nadmiaru spamu i trollingu, z którego platforma stała się znana.

Pomimo prób aluzji do bloków konstrukcyjnych, blockchainów i imprez blokowych, to skojarzenie przychodzi na myśl jako pierwsze. Jeśli chodzi o „Spiral”, może to również sugerować spadek.

Nie różni się niczym od „Blockstream”, firmy, która zablokowała strumień BTC, lobbując, aby utrzymać rozmiar bloku transakcji na poziomie 1-4 MB. To sparaliżowało BTC do maksymalnie około siedmiu transakcji w łańcuchu na sekundę dla całej sieci (w rzeczywistości bardziej jak 3-4), co jest śmieszną wartością dla sieci promującej się jako „przyszłość pieniądza”.

Dla przypomnienia, Square Crypto/Spiral odgrywa główną rolę w toczącym się procesie sądowym COPA kwestionującym prawa autorskie dr Craiga Wrighta do białej księgi Bitcoin z 2008 r. – przyjazna dla korporacji próba zablokowania twórcy Bitcoina wpływu na jego kierunek, w nazwa „otwartych patentów”.

Twitter początkowo był otwartą platformą do dyskusji i debat dla wszystkich, ale teraz jest krępowany reklamami i nadmierną cenzurą. Podobnie BTC zaczął od obietnicy „uwolnienia gospodarki, uwolnienia świata”… a następnie ograniczył je do siedmiu transakcji na sekundę i zmusił użytkowników do uiszczenia wygórowanych opłat.

Widzisz wzór tutaj? Twitter próbował rozwiązać swoje problemy finansowe i trollingowe i zabił wszystko, co czyniło go atrakcyjnym. BTC próbuje rozwiązać swoje (samozadane) problemy ze skalowaniem, przenosząc większość swoich transakcji do zewnętrznych sieci zewnętrznych, które nie działały dobrze i zmniejszając przejrzystość (zarówno dla skorumpowanych, jak i uczciwych).

Nazwy i cele zmieniły się w dążeniu do bogactwa i masowej atrakcyjności, ale po pewnym czasie staje się jasne, że pierwotna wizja projektu była lepsza. Tak było w przypadku Twittera i dotyczy to również Bitcoina.

Obejrzyj: panel CoinGeek New York, Blockchain: Przyszłość technologii budowanie na osiągnięciach przeszłości

Autor : BitUp

Źródło : Jack Dorsey hits Block on Square, sends Square Crypto into a Spiral – CoinGeekAuthor: bitup BSV