Archiwum artykułów

Biografia Jesse LIVERMORE

29 listopada 2021

56 mln USD w przejętych walutach cyfrowych trafi do ofiar oszustw BitConnect

Departament Sprawiedliwości USA otrzymał zielone światło, aby zlikwidować 56 milionów dolarów w walutach cyfrowych, które przejął od „największego promotora” mega oszustwa BitConnect. Opisał likwidację jako „największe jak dotąd jednorazowe odzyskanie oszustwa kryptowalutowego przez Stany Zjednoczone”.

BitConnect to oszustwo, które rzekomo wyłudziło ponad 2 miliardy dolarów od tysięcy ofiar na całym świecie. Został uruchomiony w 2016 roku i twierdził, że jest platformą do pożyczania walut cyfrowych. Użytkownicy wymieniali swoje cyfrowe waluty na natywną monetę BitConnect, która naliczała odsetki według bardzo wysokiego kursu. Wszystko spłonęło dwa lata później i od tego czasu władze ścigają utracone fundusze.

Władze USA trzymały promotora BitConnect Glenna Arcaro, z którego 20 portfeli walut cyfrowych odzyskali skrytkę, którą zgłosili do likwidacji. 1 września Arcaro przyznał się do spisku i oszustwa za udział w oszustwie. Zarobił ponad 24 miliony dolarów prowizji od BitConnect za pozyskanie nowych klientów.

Po przyznaniu się, Arcaro zostanie skazany 7 stycznia 2022 r. i grozi mu maksymalna kara dwóch dekad za kratkami za swoją rolę w oszukiwaniu tysięcy inwestorów.

Sędzia Todd Robinson przychylił się do wniosku, który został złożony przez DoJ i Biuro Prokuratora Generalnego Stanów Zjednoczonych dla Południowego Okręgu Kalifornii. Gdy waluty cyfrowe zostaną zlikwidowane, Departament Sprawiedliwości wykorzysta środki, aby zapewnić zadośćuczynienie ofiarom.

Departament Sprawiedliwości wzywa wszystkie ofiary BitConnect do odwiedzenia jego strony internetowej w celu uzyskania informacji na temat posiadanych praw, złożenia oświadczeń o wpływie na ofiary i zidentyfikowania się jako potencjalne ofiary, aby uzyskać odszkodowanie.

BitConnect pozostaje jednym z najbardziej niesławnych i największych oszustw w branży. Jej założyciel, obywatel Indii, Satish Kumbhani, wciąż przebywa na wolności. W pewnym momencie jego token BCC znajdował się w pierwszej dwudziestce na świecie, handlując za około 400 USD, zanim organy regulacyjne Północnej Karoliny i Teksasu zaczęły go ścigać, i spektakularnie się załamał.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : $56M in seized digital currencies will go towards BitConnect fraud victims – CoinGeek