Archiwum artykułów

Biografia Jesse LIVERMORE

29 listopada 2021

Izraelska policja aresztuje właściciela klubu piłkarskiego w związku z domniemanym oszustwem walutowym

Właściciel jednego z najpopularniejszych klubów piłkarskich w Izraelu jest jednym z aresztowanych za udział w rzekomym oszustwie walutowym. Moshe Hogeg jest oskarżony o spiskowanie z kilkoma innymi osobami w celu oszukania milionów szekli od inwestorów w wielu projektach walut cyfrowych, ale zaprzeczył oskarżeniom.

Izraelska policja twierdzi, że aresztowała ośmiu podejrzanych o zorganizowaną siatkę oszustów walutowych, podczas gdy pozostałych siedmiu podejrzanych nie udało się jeszcze zidentyfikować.

Według doniesień policyjnych podejrzani rzekomo działali „przez długi czas w tandemie i w sposób systematyczny, oszukując inwestorów w wielu projektach w dziedzinie kryptowalut”.

Hogeg z Beitar Jerusalem został oskarżony o spisek mający na celu popełnienie oszustwa i pranie brudnych pieniędzy o wartości setek milionów dolarów. Przed aresztowaniem miał przeprowadzić sesję online, aby porozmawiać o walutach cyfrowych.

Hogeg jest również oskarżony o inne przestępstwa, takie jak napaść seksualna; jednak według lokalnych raportów istnieje nakaz kneblowania dotyczący publikowania szczegółów.

Hogeg i inni podejrzani zostali postawieni przed sądem pokoju w mieście Riszon le-Cijon, a sędzia nakazał ich aresztować do 24 listopada, donosi The Times of Israel.

Hogeg od dawna jest powiązany z oszustwami związanymi z cyfrowymi walutami. Jego największym projektem było Sirin Lab, które zyskało na popularności dzięki obietnicy dostarczenia telefonu z technologią blockchain. Sprowadził nawet ikonę piłki nożnej, Lionela Messiego, jako ambasadora marki. W swoim ICO zebrał 158 milionów dolarów.

Jak poinformował CoinGeek kilka miesięcy temu, pracownicy firmy złożyli pozew, oskarżając go o celową próbę oszukania inwestorów. Pozew otworzył puszkę robaków dla Sirin Labs i stamtąd szło w dół. Oprócz wiecznego nie dostarczania pierwszego telefonu pomimo kilku terminów i obietnic, musieli zwolnić około jednej czwartej członków personelu, gdy ich domek z kart się rozpadł.

Gigant chipowy Foxconn pozwał również Hogega po tym, jak nie zapłacił 6 milionów dolarów za pierwszą partię 10 000 smartfonów.

Hogeg oddalił ostatnie zarzuty. W oświadczeniu jego prawnik powiedział: „Hogeg zaprzecza zarzutom i w pełni współpracuje w dochodzeniu. Jesteśmy pewni, że ostatecznie zostanie oczyszczony z tych bezpodstawnych roszczeń.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Israeli police arrest soccer club owner over alleged digital currency scam – CoinGeek