Archiwum artykułów

Biografia Jesse LIVERMORE

29 listopada 2021

Indie planują progresywne kroki w kierunku regulacji waluty cyfrowej

W ciągu ostatnich kilku lat rząd Indii wykazał niestabilną relację z walutą cyfrową. W 2018 r. Reserve Bank of India (RBI) zakazał transakcji w walutach cyfrowych, które Sąd Najwyższy orzekł 4 marca 2020 r., stwierdzając, że jest to niezgodne z konstytucją.

Niestety rok 2021 nie przyniósł dobrych wiadomości na rynku walut cyfrowych, ponieważ stanął w obliczu kolejnej komplikacji po tym, jak rząd zakazał wszystkich walut cyfrowych wspieranych przez organizacje pozarządowe lub prywatne, z wyjątkiem niektórych technologii regulowanych przez rząd.

Pomimo całej krytyki ze strony Banku Rezerw Indii na temat waluty cyfrowej, we wrześniu ubiegłego roku poinformowano, że kraj zaczął opracowywać własną walutę cyfrową. Prowadzi to do spekulacji, że rząd podejmuje progresywne kroki w kierunku przyszłości waluty cyfrowej w Indiach, co jest wielką wiadomością dla rozwoju aktywów cyfrowych, takich jak Bitcoin.

Plany Indii dotyczące waluty cyfrowej

Premier Narendra Modi wspomniał o planach indyjskiego rządu, aby podjąć „postępowe i „wybiegające w przyszłość” kroki w sprawie przyszłości cyfrowej waluty w kraju, po jawnej naganie dotyczącej tego, jak przestać wprowadzać w błąd reklamy walut cyfrowych.

Informacje te zostały opublikowane przez źródła powiązane z Asia News International (ANI), wiodącą agencją nadawczą w Indiach.

„Istnieje silne przekonanie, że próby wprowadzenia w błąd młodzieży poprzez zbyt obiecujące i nieprzejrzyste reklamy zostaną powstrzymane”. Niemniej jednak „był również konsensus, że kroki podjęte przez rząd w dziedzinie kryptowalut i powiązanych kwestii będą postępowe i wybiegające w przyszłość. Rząd będzie nadal aktywnie współpracować z ekspertami i innymi zainteresowanymi stronami”. ANI opublikował na Twitterze.

Oprócz tego rząd zgadza się, że waluta cyfrowa ewoluuje jako technologia i powiedział, że odegra swoją rolę poprzez ścisłe monitorowanie i pozytywne kroki.

Raporty zostały ujawnione wraz z niedawno wydanym atakiem na rządzącą partię Bhartiya Janta przez główną partię opozycyjną Indii, Indyjski Kongres Narodowy (INC), w związku z rzekomym oszustwem walutowym w Karnatace.

Partii rządzącej stoją oskarżenia o ukrywanie oszustwa z cyfrową walutą i poproszono ją o podanie nazwisk osób, które ułatwiły nielegalną działalność.

„To przypadek intrygi, wybielania, ukrywania się i oszustwa, które mają posmak głęboko zakorzenionego spisku. Jest to największe w historii tuszowanie oszustw bitcoinowych w Indiach za rządów Karnataka BJP…” Rzecznik INC, Randeep Singh Surjewala, stwierdził podczas konferencji prasowej.

„Zamiast prowadzić rzetelne śledztwo, rząd BJP w Karnatace wydaje się być zajęty tuszowaniem” – dodał.

Obejrzyj: panel CoinGeek w Nowym Jorku, aplikacje rządowe i sektora publicznego na Blockchain

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : India plans progressive steps towards digital currency regulation – CoinGeek