2 giełdy walut cyfrowych są badane w Szwecji pod kątem zgodności z AML

Szwedzki organ nadzoru finansowego, Urząd Nadzoru Finansowego, powiedział, że bada dwie lokalne giełdy walut cyfrowych, aby ustalić, na ile skutecznie przestrzegają one wymogów wynikających z przepisów dotyczących przeciwdziałania praniu pieniędzy.

Urząd Nadzoru Finansowego, znany w Szwecji jako FI, powiedział, że wybrał dwie wiodące giełdy w Safello i Goobit, aby dowiedzieć się więcej o tym, jak firmy stosują prawo w kontaktach z klientami.

Giełdy mają łączną kapitalizację rynkową w wysokości około 570 milionów koron, czyli około 67 milionów dolarów ekwiwalentu. Firmy są badane jako przewodnik dla szerszej branży, a regulator oczekuje, że wykorzysta swoje ustalenia do informowania o wszelkich przyszłych reakcjach politycznych.

W komunikacie FI, który szczegółowo opisuje ten ruch, regulator powiedział, że firmy zajmujące się walutami cyfrowymi stwarzają „wysokie ryzyko prania pieniędzy”, zwłaszcza giełdy, które pośredniczą w wymianie walut cyfrowych.

„Dlatego FI wszczęła dochodzenie w sprawie tego, w jaki sposób Safello i Goobit przestrzegają zasad prania brudnych pieniędzy”.

Jak w komunikacie prasowym regulator przypomniał firmom świadczącym usługi w zakresie walut wirtualnych, że istnieje obowiązek rejestracji u nich w celu zachowania zgodności z przepisami sektorowymi wynikającymi z ustawy o wymianie walut i innej działalności finansowej (LVA). ).

Akcje zarówno Safello, jak i Goobit spadły w wiadomościach, odpowiednio o 6% i 9% po ogłoszeniu przez regulatora.

Mimo to skandynawskie firmy giełdowe Nasdaq reprezentują dwie największe giełdy walut cyfrowych z siedzibą w Szwecji.

Posunięcie ze strony Urzędu Nadzoru Finansowego w Szwecji nastąpiło w czasie coraz bardziej rygorystycznych regulacji na całym świecie, a coraz więcej organów regulacyjnych staje się proaktywnych w swoim nadzorze i egzekwowaniu przepisów regulujących spółki aktywów cyfrowych.

Ponieważ szwedzki system licencjonowania jest już w pełni obowiązujący, organ ten ma znaczące uprawnienia do wywierania wpływu na giełdy walut cyfrowych i inne firmy związane z kryptowalutami działające w tym kraju.

Obejrzyj: panel CoinGeek New York, Badanie działalności przestępczej w Blockchain

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : 2 digital currency exchanges under probe in Sweden over AML compliance – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO