Coinbase przestaje działać w wyniku krachu na rynku

27 października rynki walut cyfrowych ponownie załamały się, wysyłając niektóre monety w dół o dwucyfrowe wartości procentowe.

Jak zwykle, jedna z głównych bram do tak zwanego zdecentralizowanego świata, Coinbase (NASDAQ: COIN), dla wielu użytkowników nie działała.

Użytkownik Twittera Crypto Whale zwrócił uwagę setek tysięcy obserwujących na awarię. Po raz kolejny widzimy, że mit decentralizacji jest kłamstwem i jak awaria jednej strony internetowej może wywołać masową panikę i niemożność sprzedaży pośród poważnych spadków i korekt cen.

https://twitter.com/CryptoWhale/status/1453374902422097926?s=20

Dlaczego Coinbase często przechodzi w tryb offline podczas awarii?

Coinbase.com to jedna z największych giełd walut cyfrowych. Niedawno wszedł na giełdę z wyceną 86 miliardów dolarów, co czyni go większym niż wiele międzynarodowych banków pod względem kapitalizacji rynkowej.

Wydaje się jednak, że pomimo tej ogromnej wyceny i ogromnych zasobów, które się z nią wiążą, Coinbase nie był w stanie zabezpieczyć sprzętu potrzebnego do radzenia sobie z dużym napływem użytkowników podczas awarii. Ten sam problem nękał Coinbase podczas hossy w 2017 roku, a wraz z fatalną obsługą klienta, z której słynie, wydaje się, że firma albo nie była w stanie, albo nie chciała utrzymać swojej witryny online w czasie szczytowego popytu.

Warto jednak zauważyć, że Coinbase rzadko doświadcza przestojów lub przestojów podczas napływu użytkowników, którzy chcą kupić waluty cyfrowe. Kiedy BTC i inne altcoiny są rozgrzane do czerwoności, Coinbase wydaje się dobrze radzić sobie ze zwiększonym zapotrzebowaniem na swoje serwery. Jednak gdy ceny walut cyfrowych spadają lub spadają, wydaje się, że Coinbase nie jest w stanie obsłużyć ruchu.

Powinno to dać do myślenia organom regulacyjnym, które coraz częściej badają wybryki dużych podmiotów w branży.

Coinbase pod ostrzałem za platformę LEND

Coinbase nigdy nie przegapił trendu w przestrzeni cyfrowej waluty. Wymienił kilka prawdopodobnie nielegalnych papierów wartościowych i ICO, chociaż był pod tym względem bardziej ostrożny niż Binance, a ostatnio próbował skorzystać z przejęcia gotówki przez DeFi i NFT.

Na nieszczęście dla Coinbase, jego wejście w DeFi nastąpiło trochę późno i tak jak amerykańskie organy regulacyjne zaczynają być trudne do tak zwanych zdecentralizowanych pożyczek. Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), kierowana przez Gary’ego Genslera, wszczęła dochodzenie w sprawie proponowanej przez Coinbase platformy LEND.

Dochodzenie spowodowało, że dyrektor generalny Coinbase Brian Armstrong wygłosił na Twitterze niedouczoną tyradę, wykazując całkowity brak wiedzy na temat przepisów dotyczących papierów wartościowych i wysuwając paranoiczne zarzuty, że SEC w jakiś sposób nieuczciwie atakowała Coinbase, podczas gdy inne firmy mogły oferować zyski z cyfrowej waluty niepowstrzymany. Działania SEC nazwał „taktyką zastraszania” i nazwał je „szkicowymi”.

Coinbase od tego czasu zaproponował regulacje, które według niego byłyby przyjazne dla innowacji w branży, co skłoniło SEC do przypomnienia Armstrongowi i jego firmie, że ustalili zasady z mandatem, aby chronić inwestorów, a nie wspierać agendę żadnych firm.

Coinbase zapłacił również ugodę w wysokości 6,5 miliona USD na początku 2021 r., Kiedy CFTC oskarżyła ją o zgłaszanie wprowadzających w błąd danych transakcyjnych. To stawia go w długiej linii giełd cyfrowych walut, które zostały ukarane grzywną lub które są przedmiotem dochodzenia za wątpliwe zachowanie. Coinbase nie przyznał się do żadnych wykroczeń, kiedy zapłacił ugodę.

Coinbase określa tożsamość Satoshiego Nakamoto jako poważne zagrożenie dla swojej działalności

Co ciekawe, kiedy Coinbase wszedł na giełdę w 2021 roku, jako jedno z głównych zagrożeń dla swojej działalności wymienił ujawnienie tożsamości Satoshi Nakamoto, wynalazcy Bitcoina.

Dla tych, którzy rozumieją sytuację, jest jasne, dlaczego stanowiłoby to zagrożenie: Satoshi Nakamoto to w rzeczywistości dr Craig Wright i ma historię wypowiadania się otwarcie o firmach takich jak Coinbase, które określa jako „sklepy z wiaderkami” i ich sprzedaż bezwartościowych tokenów i potencjalnych nielegalnych papierów wartościowych niewyrafinowanym inwestorom.

Dr Wright wielokrotnie twierdził, że zostanie bez wątpienia potwierdzony jako Satoshi Nakamoto dzięki dowodom przedstawionym w „procesie stulecia” Kleimana przeciwko Wrightowi, który ma się rozpocząć w listopadzie.

Jeśli Coinbase ma rację, że tożsamość Satoshiego jest zagrożeniem egzystencjalnym, może wkrótce zostać złapany w wymieranie, które ma ogarnąć branżę walut cyfrowych. CoinGeek będzie informować o sprawie i losie Coinbase w miarę jej rozwoju.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Coinbase goes offline amid market crash – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO