EBC daje cyfrowe euro zielone światło: Oto kilka kluczowych spostrzeżeń

CoinGeek poinformował niedawno o kilku historiach, które zdecydowanie sugerują, że nadchodzi cyfrowe euro. W tym tygodniu potwierdził to Europejski Bank Centralny (EBC). Projekt cyfrowego euro jest oficjalnie w toku. EBC jest jednym z najpotężniejszych banków centralnych na świecie, ustalającym politykę pieniężną dla strefy euro. Jej prezes Christine Lagarde potwierdziła niedawno, że wiedziała o 80 bankach centralnych, które „przyglądają się” CBDC. Dzięki temu najnowszemu ogłoszeniu mamy teraz oficjalne potwierdzenie, że jeden z największych z nich robi znacznie więcej niż tylko na nie patrzy. Zagłębmy się w oficjalny komunikat Rady Prezesów EBC i zobaczmy, jakie nuggetsy możemy z niego wyciągnąć.

Co wiemy o projekcie cyfrowego euro?

EBC wydał oficjalne oświadczenie na temat cyfrowej waluty banku centralnego, czyli cyfrowego euro, 14 lipca 2021 r. Od razu wyjaśnił trzy punkty: Podczas wstępnego dochodzenia nie zidentyfikowano żadnych przeszkód technicznych. Cyfrowe euro zostałoby zaprojektowane tak, aby odpowiadało preferencjom użytkowników i korzystało z porad technicznych zarówno od sprzedawców, jak i pośredników. Jest to oficjalna „faza dochodzenia”, która potrwa około 24 miesięcy. To dopiero druga faza projektu. Będzie to dotyczyło określenia, jak cyfrowe euro miałoby działać w rzeczywistości i jak powinno być zaprojektowane. EBC podkreślił, że nie podjął jeszcze decyzji w sprawie ewentualnej emisji cyfrowego euro i zrobi to dopiero później.

Kto zaprojektuje i będzie kontrolował cyfrową euro CBDC?

Jednym z głównych problemów związanych z CBDC było to, kto będzie je kontrolował i ich projekt. EBC zobowiązał się do zaangażowania obywateli, handlowców i branży płatniczej. Obiecała również zaangażowanie Parlamentu Europejskiego. Teoretycznie cyfrowe euro będzie demokratyczną sprawą współpracy.

Jakie są cele cyfrowego euro?

Trzeba przyznać, że EBC jasno określił swoje cele w komunikacie. Wspomniał konkretnie: Unikanie niepożądanego wpływu na stabilność finansową lub politykę pieniężną. Dostarczanie pozbawionego ryzyka, dostępnego i wydajnego pieniądza banku centralnego. Wspomniała również konkretnie o zapobieganiu nielegalnej działalności. Podczas gdy pierwsze dwa punkty to tylko kwestie do omówienia przez bank centralny, ostatni punkt jest interesujący. W strefie euro obowiązują już jedne z najsurowszych na świecie przepisów dotyczących przeciwdziałania praniu pieniędzy i KYC. Oczywiste jest, że ta CBDC będzie miała portfele cyfrowe sprawdzone pod kątem KYC i wbudowane mechanizmy kontrolne, które pozwolą na monitorowanie i zapobieganie przestępczości. Możemy również zgadywać, co to będzie oznaczać dla innych walut cyfrowych, które nie są zgodne z prawem. Wygląda na to, że podejście BSV do łańcucha bloków w przedsiębiorstwie polegające na projektowaniu łańcucha bloków zgodnie z obowiązującymi przepisami i regulacjami mogło być mimo wszystko strategią zwycięską.

Silny nacisk na zrównoważony rozwój środowiska

Inny aktualny trend informacyjny jest związany ze zrównoważonym rozwojem i wpływem na środowisko kopania kryptowalut. Szef Tesli, Elon Musk, zawiesił nawet BTC jako metodę płatności z powodu obaw o ślad węglowy. To pytanie zawsze w pewnym momencie podniesie głowę. Ponownie widzimy o tym w komunikacie EBC. Wspomniano bezpośrednio o zużyciu energii. W związku z tym druga faza skorzysta również z dochodzeń już przeprowadzonych zarówno przez EBC, jak i krajowe banki centralne strefy euro. Badania te wykazały, że zarówno system natychmiastowego rozrachunku płatności TARGET (TIPS) Eurosystemu TARGET, jak i „alternatywy, takie jak blockchain”, okazały się zdolne do przetwarzania ponad 40 000 transakcji na sekundę. Podkreślono, że moc wykorzystywana do obsługi tych systemów była znikoma w porównaniu z „krypto-aktywami, takimi jak Bitcoin”. Z tego stwierdzenia wynikają dwie ciekawostki. Po pierwsze, z którymi łańcuchami bloków eksperymentował EBC, które są zdolne do 40 000 transakcji na sekundę? A po drugie, co to oznacza dla BTC w strefie euro, skoro wydaje się, że jeden z największych i najpotężniejszych banków centralnych na świecie ma na celu bezpośrednie wykorzystanie energii? W połączeniu z naciskiem na zapobieganie nielegalnym działaniom, jest mało prawdopodobne, że EBC będzie postrzegał BTC w korzystnym świetle. Nie wiemy jeszcze niczego na pewno, ale te pytania są interesujące. Wiemy, że blockchain BSV Enterprise jest już w stanie wykonać 50 000 transakcji na sekundę za ułamek energii zużywanej przez system BTC. Bitcoin to zielona technologia, ale nie jest to jeszcze powszechnie rozumiane.

Gwizdek startowy dotyczący cyfrowego euro i CBDC na całym świecie

To dopiero początek cyfrowego projektu euro. Najbliższe 24 miesiące bez wątpienia przyniosą doniesienia, plotki i wyniki. Możliwe, że EBC będzie kolejnym dużym bankiem centralnym, który uruchomi w pełni funkcjonalną CBDC. Niezależnie od zmian zachodzących w cyfrowym euro i innych projektach CBDC, CoinGeek będzie Cię na bieżąco informować. To ekscytujące czasy, a my jesteśmy tutaj, aby Cię informować.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : ECB gives digital euro the green light: Here are some key insights – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO