Tique i protokół Run #Bitcoin (BSV)

https://tique.run

Każdy może zacząć tworzyć niezamienne tokeny (NFT) i inne tokeny w protokole RUN, klikając kilka przycisków dzięki najnowszym wydaniom Joshua Henslee, Tique Case i Mint.Tique.

Tique Case i Mint.tique pojawiają się w przełomowym momencie. Wiele osób dyskutowało o korzyściach płynących z pracy w sieci RUN; jednakże – aż do premiery Tique – tworzenie w Run nie było łatwe, chyba że byłeś programistą. Zapytany, co zainspirowało go do stworzenia Tique, Henslee powiedział: „Szczerze mówiąc, w grudniu 2020 roku miałem frustrację związaną z portfelami i tokenami. Byłem szczególnie sfrustrowany RelayX, który obsługiwał RUN w przeszłości, ale wyłączył go (z uzasadnionych powodów).

Co zabawne, posunęli się dalej w pierwszych trzech miesiącach 2021 roku, niż mogłem sobie wyobrazić. „Po drugie, chciałem zintegrować tokeny z moimi aplikacjami Windbell i retrotwetch, ale musiałbym w tym celu zbudować własny portfel – czego nie chciałem zrobić. „Zawsze wierzyłem, że tokenizacja na BSV popchnie przestrzeń do przodu, ale pomyślałem, że trwa to zbyt długo, więc zdecydowałem się zbudować kilka narzędzi, które pomogą w adopcji bootstrap”. Tique wypełnił kluczową lukę infrastrukturalną, która istniała w Bitcoin SV (BSV) – kilka osób chce tworzyć aplikacje, produkty i usługi w sieci RUN; jednak tylko kilka osób ma wiedzę techniczną, aby to osiągnąć. Wraz z wprowadzeniem na rynek Mint.

Tique – narzędzia, które pozwala osobom na tworzenie Jigów w ciągu kilku minut – oraz Tique Case, portfela po stronie klienta, który może pomieścić BSV, a także tokeny i NFT w postaci JIG – wszyscy, w tym osoby nietechniczne mogą tworzyć w sieci RUN. „Portfel po stronie klienta oznacza, że ​​wszystkie klucze, konfiguracje i UTXO są przechowywane na urządzeniu użytkownika w przeglądarce. Nie uruchamiam serwera zaplecza dla portfela Tique Case.

Użytkownik ma pełną kontrolę nad portfelem; Nie zbieram żadnych danych od użytkowników Tique Case ”- powiedział Henslee. „Jest to wyraźny kontrast w stosunku do tego, jak inni główni gracze w kosmosie uważają, że Bitcoin powinien być obsługiwany przez użytkowników, ale uważam, że własność i kontrola są ważne, szczególnie dla celów, które zamierzałem dla tego portfela, które są zarówno rozwojem, jak i zarządzaniem tokenami użytkownika narzędzie.” Dodał: „Jig to NFT w protokole RUN. Jest to niezamienialny token, który może mieć dowolne właściwości lubiane przez twórcę. Przyrządy są obiektami interaktywnymi, co oznacza, że ​​mogą współpracować z innymi uchwytami i zmieniać się w czasie. Na przykład, jig gracza może wyposażyć jig miecza, zwiększając jego siłę ataku. Przyrządy mogą również posiadać inne przyrządy, więc możesz mieć fałszywy przyrząd odpowiedzialny za wykuwanie przyrządów do broni. Jig może być również jajkiem, które z czasem wykluwa się w cyfrowe zwierzątko, takie jak smok. Te zwierzaki mogą również mieć różne atrybuty w zależności od tego, jakie działania zostały na nich podjęte w przeszłości. Możliwości są nieskończone.”

Warto zauważyć, że Tique Case to pierwszy portfel Bitcoin, który umożliwia osobom fizycznym przechowywanie i przeglądanie NFT. „Jeśli powiążesz obraz w łańcuchu za pośrednictwem BitcoinFiles ze swoim NFT, będzie on również wyświetlany w portfelu. Teoretycznie możesz to zrobić teraz z Mintique i ustawić podaż na 1 ”- powiedział Henslee. W tej chwili zamienne tokeny utworzone za pośrednictwem Mint.tique są kompatybilne z RelayX; Zamienne tokeny utworzone za pośrednictwem Mint.tique można wysłać do Tique Case, a także do RelayX za pośrednictwem poczty i odwrotnie. „Użytkownicy mogą wysyłać tokeny z RelayX do Tique Case, wklejając 1OWNERaddress@tique.run w polu Paymail lub Address podczas wysyłania z portfela RelayX” – powiedział Henslee. „Money Button nie obsługuje jeszcze RUN – ale nie mogę się doczekać, aż zrobią to w najbliższej przyszłości. Jeśli jakikolwiek użytkownik chciałby wysłać swoje Tokeny lub Jigs do innych portfeli, poinformuj twórców portfeli o dodaniu obsługi RUN! ”

Kto wygra wojny z protokołem tokenów?

Bitcoin SV jest obecnie w trakcie wojny z protokołami tokenów; istnieje kilka konkurencyjnych protokołów tokenów tworzonych na BSV i nie jest jeszcze jasne, który protokół tokenów będzie standardem ERC-20 BSV. Henslee mówi, że zdecydował się zbudować w oparciu o Run, a nie inny protokół tokenów, ponieważ „RUN jest używany w głównym łańcuchu przez firmy BSV od prawie dwóch lat w tym momencie. Od tamtej pory bawię się tym z przerwami i jestem z tym dobrze zaznajomiony. Byłem również świadkiem, jak ktoś, kto miał zerowe doświadczenie w programowaniu przed 2019 rokiem, w końcu opracował pełną aplikację na RUN i BSV w ciągu kilku miesięcy ”- powiedział. „Podczas gdy inne protokoły tokenów mają różne funkcje i strategie uzyskiwania przyjęcia, uważam, że jedynym, który jest atrakcyjny dla nowych programistów, jest RUN.

Myślę, że programiści na wszystkich poziomach umiejętności będą w stanie szybko to opanować i tworzyć aplikacje ”. Kiedy zapytałem go, czy wierzy, że będzie jeden zwycięzca w wojnie protokolarnej, czy też kilka protokołów symbolicznych będzie współistnieć, powiedział: „Dużo o tym myślałem. Wielu znanych liderów w kosmosie stwierdziło, że będą różne protokoły tokenów dla różnych przypadków użycia. Wierzyłem w to również w przeszłości. Teraz myślę, że ten, który jest najbardziej elastyczny i może obsłużyć wszystkie przypadki użycia, ostatecznie będzie dominującym. Uważam za interesujące, że Ethereum ma dwa dominujące protokoły (ERC-20 / ERC-721), ale narracja BSV będzie się rozwijać. Po ostatnich wydarzeniach w kosmosie wierzę, że jeden protokół symboliczny stanie się dominującym protokołem, który nie został jeszcze rozstrzygnięty ”.

Więc co dalej z Tique?

„Starałem się, aby portfel był tak prosty, jak to tylko możliwe, co jest powodem, dla którego otworzyłem go i chciałbym, aby inni programiści wzięli go i poszerzyli o niego” – powiedział Henslee. „Nie planuję samodzielnie dodawać wielu funkcji, ponieważ jest to oprogramowanie typu open source. Chciałbym, aby inni programiści tworzyli funkcje, które chcieliby. Jeśli jest wystarczające zapotrzebowanie na określone funkcje, rozważę ich dodanie. Niektóre przykłady, które przychodzą mi do głowy, to możliwość niszczenia lub palenia tokenów oraz ulepszania kontraktów (na przykład zmiana obrazu lub naprawa zapasów). Cokolwiek będzie następne, jest tym, co inni chcieliby zbudować.

Moje cele dla portfela miały być przede wszystkim narzędziem, w którym użytkownicy mogą przechowywać tokeny, aby móc z nimi wchodzić w interakcje. Ponadto chciałem uruchomić projekty innych deweloperów, udostępniając im interfejs użytkownika do zarządzania ich tokenami, aby mogli zacząć korzystać z protokołu RUN. Pozostawię to, nad czym obecnie pracuję, wyobraźni innych w oparciu o produkty, które buduję ”.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : https://coingeek.com/tique-lets-anyone-build-on-run-protocol-with-just-a-click/Author: BitcoinSV.pl
CEO