Naver dołącza do Morgan Stanley, Visa i JPMorgan, aby przyjrzeć się stawce Bithumb

Naver, największa firma internetowa w Korei Południowej, dołączyła do wyścigu o udziały w giełdzie Bithumb. Według lokalnych doniesień zamierza zintegrować waluty cyfrowe w swoich usługach płatniczych. Giełda podobno przyciągnęła zainteresowanie światowych gigantów, w tym banków z Wall Street, Morgan Stanley i JPMorgan. Naver, która jest wiodącą wyszukiwarką w Korei, prowadziła rozmowy na temat przejęcia z Vidente, mniejszościowym właścicielem Bithumb Korea, jak donosi Maeil Business Newspaper.

Vidente jest również większościowym udziałowcem Bithumb Holdings, spółki dominującej giełdy. Według gazety Naver postrzega przejęcie Bithumb jako klucz do wzmocnienia swojej spółki zależnej fintech, Naver Financial. Zacznie od zintegrowania płatności w walucie cyfrowej z Naver Pay, co pozwoli mu umocnić swoją pozycję na konkurencyjnym rynku fintech w kraju. Firma z siedzibą w Seongnam następnie rozszerzy cyfrowe produkty walutowe na Japonię za pośrednictwem LINE, popularnego komunikatora mobilnego, który obsługuje. LINE jest bardzo aktywny w sektorze walut cyfrowych i obecnie prowadzi własną giełdę BITFRONT.

Naver staje się najnowszą międzynarodową firmą, która podobno ma na oku udział w Bithumb, drugiej co do wielkości giełdzie w Korei Południowej po Upbit. Bithumb jest w sprzedaży już od kilku miesięcy. Jednak w ciągu ostatnich kilku lat borykał się z problemami prawnymi, które powstrzymywały inwestorów. Zmieniło się to w tym roku, przyciągając inwestorów z całej Azji i Stanów Zjednoczonych. Jedną z najbardziej znanych firm poszukujących podobno udziałów w Bithumb jest Morgan Stanley. Lokalne raporty wskazują, że bank inwestycyjny z Wall Street prowadzi już negocjacje z Vidente.

Morgan Stanley niedawno uruchomił trzy cyfrowe fundusze walutowe, stając się pierwszym bankiem w USA, który oferuje taki produkt. Znawcy ujawnili, że zakup udziałów na najstarszej koreańskiej giełdzie to kolejny krok dla nowojorskiego banku. Jeśli Morgan Stanley jest rzeczywiście zainteresowany kupnem udziałów w Bithumb, będzie musiał konkurować z innymi światowymi gigantami, donosi The Korea Times. Obejmują one największy bank w Niemczech Deutsche Bank, największy bank w Ameryce JPMorgan, Visa, „podmiot stowarzyszony Chicago Mercantile Exchange” i Binance.

Żadna z tych firm nie potwierdziła jednak oficjalnie zainteresowania giełdą. W przeszłości Huobi okazał się najbardziej skłonny do zakupu Bithumb. Podobno zaoferował za wymianę 400 miliardów wonów (353 milionów dolarów). Ta umowa nie powiodła się, ale wkrótce potem japońska firma Nexon, zajmująca się grami wideo, podobno wyraziła zainteresowanie. Założyciel firmy Nexon, Kim Jung-ju, podobno złożył ofertę 500 miliardów wonów (460 milionów dolarów) na wymianę. Vidente później twierdził, że zdecydował się nie sprzedawać swojego udziału.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : https://coingeek.com/naver-joins-morgan-stanley-visa-and-jpmorgan-in-eyeing-bithumb-stake-report/Author: BitcoinSV.pl
CEO